Skocz do zawartości
wielik

Wgranie czystego androida na G3

Rekomendowane odpowiedzi

wielik

Bardzo dziękuję, udało mi się wrzucić 4.4.2 :) Mam jeszcze dwa pytania. Zostało mi mnóstwo syfu od orange, widzę nawet programy, których nie było wcześniej, żeby się ich pozbyć wystarczy root jak tutaj http://forum.android.com.pl/f1414/root-purpledrake-lite-osx-linux-windows-451095/ i ręczne ich usunięcie? I drugie pytanie. Czy da jakoś radę wrzucić lizaka? Mam 16GB wersję. Próbowałem tym sposobem LG G3 już ma Androida 5.0! Pokazujemy, jak go zaktualizować i czego się po nim spodziewać ale program twierdzi, że mam zainstalowane najnowsze aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gigi_77

@up nawet jak wgrałeś czystego 4.4.2 to nie dostaniesz OTA czystego, bo LG aktualizuje wg nr imei telefonu, a nie softu. Również miałem brandowany od Orange 4.4.2 (10L), w grałem czystego 5.0 dla wersji 16Gb przez program LG FlashTool. Jak chcesz też nie mieć aplikacji od Orange, to robiąc przez LG FlashTool (wg poradnika na forum- bardzo prosta metoda 2-3 min i masz czysty nie brandowany 5.0) trzeba zaznaczyć CSE, wtedy na 100% nie będzie dodatków od orange

Tak, dając uprawnienia root pozbędziesz (polecam przenieść do jakiegoś katalogu, np na karcie sd, gdyby jednak były potrzebne) niechcianych apek od Orange. Trochę dziwne, bo ja wgrywając na 10l brandowany orange, 20a mam czysty tlefon, bez loga, apek (jedynie apk usługi Orange).

Edytowane przez gigi_77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wielik

Wygrałem 4.4.2 z zaznaczonym CSE przez flash toola i te aplikacje i tak zostały a nawet pojawiły się nowe. Swoją drogą przeczytałem tyle negatywnych opinii na temat 5.0, że chyba poczekam aż będzie w miarę zoptymalizowany:D Także chciałbym dowiedzieć się jak ostatecznie pozbyć się brandowego syfu. Root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@wielik
    Należy zrobić root i usunąć folder ".OP". Gdzieś na forum jest poradnik.

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wielik

Udało mi się, wszystko usunięte. W razie gdyby jeszcze jacyś zieloni mojego pokroju wpadli na ten temat to roota zrobiłem tutorialem, który wklejałem gdzieś wyżej a te brandowe śmieci usunąłem sposobem z cytatu.

Także mam G3 z Plus'a, zdebrandowałem następującym sposobem:

1. Usuń katalog /data/.op

2. Usuń całą zawartość katalogu /cust

3. Factory reset (Wyłącz telefon, Vol- + Power, czekasz aż pojawi się logo LG, puszczasz na pół sekundy i znów przyciskasz w ten sam sposób, dalej sobie poradzisz); Jeśli nie chcesz robić FR możesz spróbować po prostu uruchomić telefon ponowie, mi po zrobieniu tego wcześniej i wgraniu softa V10h zadziałał sam reboot.

Do wykonania całej operacji jest oczywiście potrzebny root, a usunąłem wszystko za pomocą Root Explorer'a.

W razie jakichś pytań, pisz śmiało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alan89

Kolega tutaj doradzał wgranie romu 10N, wgrałem takowy i co ciekawe flashując dałem CSE a mimo to po flashu dość szybko się uruchomił telefon i aplikacje plusa dalej były. Do tego dziwnie się zachowywał ten rom - lagi, wkońcu myślę a raz kozie śmierć, wgram Lolipop (CSE znów i wreszcie pozbyło się plusowych apk.), no i po wgraniu jestem prawie zadowolony. Prawie - telefon jest dośc płynny, zdarzają się lagi ale nie tak jak na kitkacie, widać poprawę na plus wzgl. szybkości, jedyna łyżka dziegdziu to dziwne statystyki baterii - niby trzyma OK, niby bo spada bateria szybciej niż na kitkacie, nocą spadło mi 4 % baterii a w statystykach względem "prądożerności" górują następujące pozycje :

Komórka w trybi...37%

Telefon nieakty... 34%

System android 17%

Ekran - 4%

O dziwo telefon nie leży cały czas jako w spoczynku a jednak takie statystyki są, od ok. 80% baterii do teraz mam 55% i ekran - 1h 15min użycie, czyżby "rekord" ~3h na ekranie na 1 ładowaniu? :dontgetit: na Kitkat ROM plusa miałem do 5h na 1 ładowaniu. Wracać nie będę do kitkata, czekam na kolejne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi