Skocz do zawartości
szefxxx

ROM CyanogenMod 12! -> Android 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

dzisiaj pojawiła się wczesna i nieoficjalna wersja Cyanogenmod 12 dla LG G3 D855.
    Bazuje na Androidzie 5.0. Jest to bardzo rozwojowa wersja dlatego posiada wciąż wiele błędów.
    Moim zdaniem nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, ale warto spróbować.

Instrukcja:

1. Pobieramy rom i gaps
    2. Wchodzimy do TWRP i robimy backup a następnie factory reset
    3. Następnie instalujemy paczki i robimy reboot.

DOWNLOAD:

ROM
    GAPS

Oryginalny watek znajduje się tu: wątek.
    Pamiętaj wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, nie ponoszę winy za powstałe uszkodzenia
    Błędy z którymi się spotkałem:

-po instalacji nie udało mi się aktywować sieci komórkowej - zarówno z poziomu setupu jak również z poziomu ustawień,
    -po zablokowaniu ekranu w ustawieniach wywalił się interfejs.
    Nie miałem już czasu sprawdzać czy po ponownym uruchomieniu będzie działało ok-wrócilem do stocka.

Edytowane przez dszymek
    Dodanie tekstu " o odpowiedzialnosci"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xinal
    Moim zdaniem nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, ale warto spróbować.

Autor romu pisze, że niby działa wszystko to co w CM11. Jak Twoim zdaniem się nie nadaje to napisz dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lars79

Z ciekawości zainstalowałem, wszystko (z wyjątkiem NFC - choć załącza się ładowanie na ładowarce indukcyjnej która chyba się za jego pomocą komunikuje) działa, niestety po przywróceniu danych aplikacji przez TB system zaczął sypać FC (android.media, sklep.play, aplikacja kontaktów), aktualnie przywracam soft od LG i poczekam na stabilniejszą wersję - bo jest na co czekać, do momentu akcji z TB telefon działał BDB a wygląd czystego androida 5 jest rewelacyjny.

Tak wygląda ekran rozmowy:

lollipop-dialer-.png

Edytowane przez lars79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w trakcie testowania. Jestem zachwycony. Bardzo przypomina stock z nexusa co mi się bardzo podoba. Jest 4 razy lżejszy od softu lg i tyleż razy chyba szybszy. Jestem pod dużym wrażeniem. U mnie Zero błędów. Może dlatego, że nie używam tb. Tylko cm i gapp. Trochę się grzeje w porównaniu z stockiem ale to pierwsza wersja i jedyny minus jaki widzę prócz aparatu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Z chęcią bym sprawdził ten rom, ale będzie mi brakować Knock Code. Tego mi w sumie będzie najbardziej brakować po przejściu na CM :( Chyba, że znacie jakieś zamienniki albo sztuczki żeby to jednak działało na CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybudzanie ekranu tapnieciami działa ale kodów niet. Ja nie używam więc mi nie brak

Mały bug przy ładowaniu. Ładuje choć ikona tego nie pokazuje tylko dioda.Ale procenty przybywają :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej trzeba podpinać do komputera zeby włączyć telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

Ten CM12 działa na Dalvik, czy ART?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi