Skocz do zawartości
romaro1

rom CM11 [4.4.4] CINX_ROM-Officially-Support-Himax

Rekomendowane odpowiedzi

romaro1

[ROM] CM11 [4.4.4]CINX_ROM-Officially-Support-Himax

!. Wrzucić rom na sdcard
    2. Wyłączyć telefon
    3. Vol up+power by przejść do Philz recovery
    4. Pilih menu wipe>>pilih wipe clean to install a new rom
    5. Install Rom
    6. Reboot...
    Poczekać aż system się załaduje i sam uruchomi.

https://drive.google.com/uc?id=0BysyGKecTMa7a2IxcjNnNWI1Z2c&export=download
    Załadowałem. Testuję. Wrzucę screeny. Jest taki zalew, że nie nadążam.
    Mi nie włączała się klawiatura AOSP, więc nie mogłem się połączyć z siecią. Po zainstalowani z karty Swype poszło. Wrzućcie sobie na kartę jakąkolwiek klawiaturę, Później można zmienić. Na razie problem z klawiaturą i brak polskich znaków. Klawiatura zmieniona. Pozostaje jeszcze zmienić czcionkę systemową. Jak się okazuje również kolejność kart. Czcionka taka sama jak w Lolipop, czyli ten sam autor i te same błędy pewnie będą jak w tamtym. Jak na razie D... , Coś mi się wydaje, że to taki sam 4.4.4 jak tamten był 5.0. Chociaż mogę się mylić. Bo już teraz zgłupiałem...
    Może po poprawkach nie będzie źle. Zobaczę o ile to nie jest strata czasu, bo żeby się tym sugerować,że jest lekki to nie ma co instalować. Ja THLa mam jeszcze lżejszego.
    Na razie kupe problemów. Totala Commandera mu wrzuciłem to się powiesił. W ogóle zauważyłem, że TC ciężko pracuje na systemie Luny. Jeżeli tu jest dalej to, to tutaj CM jest tylko w bootanimation.

Wiecie co, nie będzie screenów.
    Aha SuperSu stwierdził, że... nie ma roota. Może ktoś inny będzie miał więcej cierpliwości. Ja idę dopieścić swojego.

Edytowane przez Mikel25
    Prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba nie sam TC a problem roota. Ja mam to samo na stocku. Dopóki nie zrootowałem Luny TC śmigał aż miło. Niestety po roocie kaplica. Nie wiem czy to nie problem Kingusera i nadawania uprawnień. Jak wyrzuciłem Kingusera i zainstalowałem SU działał bez zwiech. Niestety SU słabo sobie radził z innymi apkami więc wróciłem do Kinga. Problem z TC również wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Dokładnie jest tak jak piszesz. Su sobie nie radzi. Z Kinguserem są problemy. Tytanium Backup zgłasza, że binaria nierozpoznane, choć backup robi. Zauważ, że TC na Kinguserze też nie ma pełnych praw. Ciekawostka, FX korzysta z własnej biblioteki i dla niego nie ma znaczenia który z nich jest zainstalowany.

Pozmieniałem parę romów, czy to nasz, od Himaxa, na wszystkich są te same problemy z binariami i busyboxem.

Spróbuję jeszcze z SU Pro. A może jakiś Busybox się spasuje. To chyba teraz największy problem tych romów. Może by ktoś zgłosił na FB. Im więcej osób się tym zajmie, tym szybciej. Ja nie mam konta na FB. (mam alergie)

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Moze w kingu trzeba samemu ustawic jakie prawa chcemy nadac ? on sam je nadaje ale mozna je zmienic sa 3 opcje do wyboru :) moze w tym problem ? niewiem bo nie instalowalem TC ale mialem podobny problem i jakas inna apka :)

Zainstalowalem prawa dostal pelne ale po uruchomieniu zawias restart apki i po problemie smiga wszystko bez problemu :)

Edytowane przez Kazuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM11? O kurcze, lubię CM :) Jeżeli ktoś może, to proszę screeny. Dużo screenów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

CM jest fajny ale jesli dziala w takiej wersji ja nie widze sensu instalowania tego sys temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Tego czego brakowało mi na początku mojej przygody z Andkiem, to właśnie TC. Ucieszyłem się jak wyszedł. Od początku nie szło jak należy ale byłem cierpliwy. Później przyszedł problem z Google za naruszenie praw. Cały czas jakieś problemy... I teraz to - raz działa raz nie. Są katalogi których nie otwiera. Mam już go naprawdę dość. Żebym musiał instalować dodatkowe narzędzie... Wyrzucam dziada do kosza. FX ma wiele opcji, a przy tym przy tak rozbudowanym interfejsie naprawdę lekki i wszystkie operacje na plikach wykonuje w każdym miejscu. Tylko ten interfejs... przesłodzony jak dla mnńie. Może się przyzwyczaję.

@przemvelbenny zmień sobie bootanimation na CMa i będziesz miał CMa. Jak zrobisz to podrzuć mi screeny, to je dodam.

Skoro o bootanimation mowa. Ja kiedyś wrzuciłem takie coś co chyba było za wielkie i mi gdzieś toto wlazło, że telefon wpadł w takiego bootloopa, że do dzisiejszego dnia zamykam oczy przy włączaniu.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi