Skocz do zawartości
Coderoid

Przenikanie obrazków

Rekomendowane odpowiedzi

Coderoid

Cześć,

w jaki sposób mogę zrobić schowanie się jednego obrazka za drugi ? Chce żeby jeden był na wierzchu a drugi pod spodem.

Nie chodzi o transparentność tylko raczej o to że jak jeden ma kawałek białego pola to inny obrazek się tam pokazuje.

Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jazotu

nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć, nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ale ja umieściłbym jeden obrazek na drugi, załóżmy że drugi obrazek przykrywa pierwszy, wykonujesz jakieś działania na obrazku (załóżmy że przeciągnięcie palcem po obrazku działa jak gumka) - wtedy przetwarzasz obrazek piksel po pikselu i w miejscu nacisku ustawiasz piksele na transparentne lub je kasujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Hmm to nie chodzi o to żeby programistycznie to zrobić.

Tworzę layout

post-160215-1425575739205_thumb.jpgtaki efekt chcę osiągnąc

Czarna ramka jest jednym obrazkiem (png) i czerwone tło jest drugim obrazkiem(png)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asmok

Dlaczego nie transparentność? Jeśli to co na pierwszym obrazku ma obszar czerwony będzie przezroczyste to przecież osiągniesz zamierzony efkt.

Inna sprawa czy zawsze ma to sens, w przykładzie który podałeś, czyli cały ekran, nie robiłbym tego jako png. Akurat to z przykładu lepiej by było zrobić we FrameLayout zawierającym dwa inne layouty. Wtedy w dolnym ustawiasz np obrazek lub inny layout zawierający treść, a górny mógłby być RelativeLayout ze zdefiniowaną ramką i elementem (ten czarny kwadrad) umieszczonym w rogu przez layout_alignParentLeft="true" layout_alignParentTop="true".

Jeśli musi być grafika bo np. te ramki nie będą jednolite, użyłbym przezroczystości i nine-patch, żeby dobrze się skalowało w każdej rozdzielczości i rozmiarze ekranu.

Edytowane przez asmok
    nieprecyzyjna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

No to nie jest tak do końca, ponieważ ta czarna ramka jest razem z tym kwadratem czarnym. To jest jeden plik który jest stały, a kolor czerwony jest podmieniany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi