Skocz do zawartości
gkawon

Synchronizacja połączeń, maila, smsów.

Rekomendowane odpowiedzi

gkawon

Witam. Od 2dni jestem raczej szczęśliwym posiadaczem SW2. Choć na początku miałem zamiar zwrócić zegarek do sklepu . Jednak dzięki zainstalowaniu odpowiednich programów smartwatch zaczyna mi się podobać. Jednak nie mogę znaleźć ustawień lub programu do tego aby odczytane smsy, maile, nieodebrane połączenia na zegarku już nie figurowały w telefonie jako nieodczytane, nieodebrne. Teraz jak nawet odczytam maila, smsa na zegarku to na telefonie mam cały czas wiadomość o nowym mailu, smsie i muszę wchodzić do tej wiadomości aby zostało odznaczone jako odczytane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

To się chyba nigdy nie zmieni, może wyjdzie jakaś aktualizacja, czy coś.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gkawon

No to szkoda, że nie można tego synchronizować. Bo jeżeli powiadomienia odczytam w telefonie to na zegarku znikają. A jeszcze mam pytanie czy w programie call handling PRO da się ustawić że gdy telefon jest w trybie milczącym to zegarek też? bo teraz zegarek wibruje mimo iż tel milczy. A może jest jakiś program w którym można tak ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pirco

Jak chcesz, żeby zegarek nie wibrował to wchodzisz w ustawienia i odznaczasz wibrację. 5 sekund roboty. Też szukałem apki, no ale nie ma, a ten zegarek nie jest tak smart żeby "podążać" za wszystkim co robimy w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gkawon

Już szybciej jest ustawić widget od opcji nie przeszkadzać. Szkoda że brak mu podstawowej funkcjonalności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po przeczytaniu maila albo sms na zegarku w telefonie znika mi powiadomienie i wiadomość jest widoczna jako przeczytana. Podobnie jest z nieodebranymi połączeniami. Działa to w 95% przypadków, czasem tylko muszę wyczyścić coś podwójnie. Jeśli przeczytam wiadomość w telefonie - na sw2 też znika.

Niestety nie działa to z przypomnieniami z kalendarza ani przede wszystkim z whatsappem, którego używam bardzo często. Jest to rzecz, która strasznie mnie irytuje i przez to myślę o zmianie na coś z innym systemem, najpewniej android wear. Dzisiaj będę miał okazję przetestować jedno z tych urządzeń i sprawdzę jak działają powiadomienia.

Wracając do sw2, aplikacje do powiadomień, które synchronizują się z telefonem, to te oryginalne od Sonego - Messaging smart extension, Gmail smart extension, Call handling smart extension, Missed call smart extension. Calendar smart extension też jest od Sonego, ale synchronizacja powiadomień nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gkawon

Pewnie masz ustawione dwie apki od tego samego czyli watchlt i np call haldling jeżeli chodzi o połączenia i tak samo wiadomości i maile są zaznaczone w watchlt i w domyślnej apce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Mam problem. Mam samsunga s4 I9515 i smartwacha gear fit. Do tej pory było super ale dziś zrobiłam reset telefonu i zegarek przestał działać. Telefon widzi zegarek tylko zegarek nie widzi tel tak mi się wydaje bo łączy się lecz później jest komunikat że spróbuj jeszcze raz. Nawet z aplikacji gear fit menager

[Dodano: 01.05.2015 - 20:55]

Cześć. Mam problem. Mam samsunga s4 I9515 i smartwacha gear fit. Do tej pory było super ale dziś zrobiłam reset telefonu i zegarek przestał działać. Telefon widzi zegarek tylko zegarek nie widzi tel tak mi się wydaje bo łączy się lecz później jest komunikat że spróbuj jeszcze raz. Nawet z aplikacji gear fit menager

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Poszukaj pomocy w dziale ze smartwatchami samsunga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi