Skocz do zawartości
Braddock

Jaka karta pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do Luny mogę zakupić kartę pamięci klasy 10 UHS-1 ?? Chodzi mi np. o taką kartę Karta microSD GOODRAM class10 16GB UHS-1 do 45MB/s (4734282932) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy może jednak lepszą będzie http://www.komputronik.pl/product/230069/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/Micro_Secure_Digital_microSDHC_16GB_Samsung_EVO_UHS_I_Class_10_adapter_SD_48MB_s.html miał może ktoś którąś z tych kart i może się podzielić opinią.

Edytowane przez Braddock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oooo chyba zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam kartę Kingston 32 GB z liczbą 10 w kółku. Działa bez zarzutu, nie wiem, czy odczuwalnie szybciej od takiej z 4 w kółku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie dużo zależy od tego czy trafi się oryginał czy podróbę. Niestety ale kingston i goodram podrabiane są bardzo często. Ja aktualnie posiadam kartę Adata i spisuje się bardzo dobrze. Planuje również przesiadkę na większą pojemność. Niestety Adata jest droższa od w/w. Prawdopodobnie będę miał możliwość przetestowania 32 GB karty goodram. Kolega prowadzi sklep komputerowy i mówił, że da się ją wyjąć z blistra. Ktoś zna jakiś program do przetestowania karty, który sprawdził by szybkość zapisu i odczytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Nie przesadzajcie z tymi kartami. Android to nie Windows. Z fat 32 sobie dobrze radzi na każdej karcie, nie mówiąc o ext4. Swego czasu na zwykłym Kingstonie odpalałem cały system na Androidzie, bo HTC HD2, który wtedy miałem był na Windowsie Mobile. Tak mi się spodobał Android, że macierzysty system poszedł całkowicie w odsiadkę. To były początki kiedy dopiero wprowadzano telefony z Androidem.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ktoś zna jakiś program do przetestowania karty, który sprawdził by szybkość zapisu i odczytu?

Może wystarczy program z Windowsa + rozwinięte okienko szczegółów? W Windows 8 robi się bardzo ładny wykres prędkość zapisu/odczytu w czasie. Weź jakiś większy plik np film skopiuj na kartę i obserwuj, a potem z karty na dysk i znowu obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program do sprawdzania karty hmmm polecam CrystalDiskMark. A co do karty to kupiłem w komputroniku kartę Micro Secure Digital (microSDHC) 16GB Goodram Class10 UHS I z adapterem SD - Sprzęt komputerowy - sklep Komputronik.pl bo nie było tej Samsung EVO która wydawał mi się lepsza. Ale nie ma co narzekać ta na usb 2.0 i jakiś chińskim czytniku rozwija prędkość zapisu na poziome 13mb a odczytu 25mb więc jest w miarę dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    selol

W biedronce macie teraz EMTEC-a 16gb class 10 za 25 zł , jakby ktoś potrzebował ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten EMTEC to słaba karta :( kolega kupił i ma ona słabe prędkości i często się psuje w necie są opinie że potrafi paść po miesiącu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi