Skocz do zawartości
Braddock

Jaka karta pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

LunaV8

Czy za obsługę pojemności karty odpowiada hardware czy oprogramowanie? Tak mnie to trapi, dlaczego Luna nie obsługuje więcej niż 32GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adonim

ja mam kartę 32 GB 10 UHS-1 od Hamy w Lunie i jest wszystko ok.

https://www.hama.com/00114997/hama-microsdhc-32gb-class-10-uhs-i-45mb-s-without-adapter-mobile

Max. Data Transfer Rate 45 MB/s

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq
    W biedronce macie teraz EMTEC-a 16gb class 10 za 25 zł , jakby ktoś potrzebował ;)

Kupiłem taką. Polecam!

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się dowiedziałem pewna osoba wsadziła do luny 64GB i działała normalnie. Miał ktoś styczność z  taką kartą na naszym telefonie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adonim

ja mam kartę mSD klasy 10 UHS-1 - Hama 32 GB i jest ok. Karta szybka więc nie zamula fona.

https://www.hama.com/00114997/hama-microsdhc-32gb-class-10-uhs-i-45mb-s-without-adapter-mobile

[Dodano: 23 marzec 2015 - 14:50]

Z tego co się dowiedziałem pewna osoba wsadziła do luny 64GB i działała normalnie. Miał ktoś styczność z  taką kartą na naszym telefonie? 

potwierdzam - karty mSD 64 GB działają bez problemu na myPhone LUNA.

"Luna widzi kartę 64GB, ale wymaga jej sformatowania na FAT32, co sama zresztą proponuje i bezproblemowo przeprowadza, nadając karcie niebanalną nazwę "LUNA""

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej jest sformatować kartę na komputerze z prozaicznego powodu: jej prędkość.

Mniejszy klaster -> karta wolniejsza -> mniej "zajmują" małe pliki

Większy klaster -> karta szybsza -> więcej "zajmują" małe pliki

Zajmują w cudzysłowie bo pisząc w przenośni w przypadku gdy jeden plik waży dwie i pół kostki to zajmuje 3 i gdy plik zajmuje 58,8 kostki to zajmuje 59 dlatego ważna jest wielkość tej kostki (klastra - jednostki alokacji) bo od jego wielkości a w zasadzie od jego wolnej pozostałości na przechowanie pliku mnoży się stracone miejsce. Z drugiej strony małe klastry spowalniają kartę bo jest ich dużo więcej.

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Skoro poruszono ten temat, dzięki różnorodności programów, w markecie można znaleźć takie dzięki którym każdy format karty telefony na Androidzie są w stanie obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w swojej lunie Sony 64Gb class 10 u3. Wszystko działa ok i widzi normlnie całą pojemność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam ADATA 32 gb class 10 i też spisuje sie rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie zamówiłem lunę i mam zamiar kupić 128 gb gdyż teraz mam htc one x plus on ma 64 wbudowanej i to trochę mało ja dla mnie bo telefon trochę służy mi jako dysk przenośny i zastanawiam się czy nie będzie problemu z tą  http://allegro.pl/promocja-samsung-micro-sd-128gb-evo-adapter-fv23-i5658295660.html

bo jak wiadomo luna obsługuje do 32 a karty do 32 są oznaczane jako sdhc a od 64 w zwyż sdxc. Więc nie ma ktoś jak sprawdzić jak zachowuje się luna z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi