Skocz do zawartości
Grant

Pytanie do posiadaczy Galaxy Gear S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziala samodzielnie. FB jako aplikacji nie ma, widzisz tylko powiadomienia z telefonu. Z Messengera z kolei mozna odczytywać wiadomości i odpisywać, ale także niestety sparowany z komórkofonem :(

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam samsunga s4 ale lezy w szufladzie do uruchomienia, a jesli sie z nim nie polaczy to ojciec ma s5 to uruchomie zegarek bo czytalem o tym pierwszym uruchomieniu właśnie

Ja rota na flexie nie mam :(

A co z tą aplikacja fb jest takowa na zegarku przyjadą powiadomienia o nowej wiadomosci na messenger jak bedzie karta sim w zegarku a z tel sie nie połączy

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Ok. Nie chce mi się, ale Ci opiszę jak to mniej więcej działa.

Potrzebny jest tel w którym instalujemy Samsug Gear, pobrane z konta Samsung. To jest apk, która zarządza w całości wszystkimi innymi apk pobranymi z konta Samsunga. W sklepie Google nie ma apk na ten telefon, ponieważ nie obsługuje on systemu android.

Tak więc każdą apk instalujesz tylko i wyłączenie przy pomocy Samsung Gear i również z tego poziomu zarządzasz zainstalowanymi apk.

Zakładam, że w zegarku będziesz miał kartę SIM. Wtedy komunikacja między zegarkiem a telefonem odbywa się na dwa sposoby.

Oba urządzenia są sparowane po BT. Na telefon przychodzi powiadomienie a on je przekazuje do zegarka. Ale telefon musi być uruchomiony i połączony z zegarkiem aby je przekazać.

Wychodzisz z domu zostawiasz tel a zabierasz jedynie zegarek. W zegarku włącza się przekierowanie połączeń i łączy się on automatycznie z tel po 3G. w tym czasie tel. musi mieć włączone wi-fi, ew. 3G i ustawione przekierowania na zegarek. Wtedy otrzymujesz wszystkie wiadomości głosowe, tekstowe i powiadomienia bezpośrednio na telefonie i jednocześnie zegarku. Jak widać po rozłączeniu się w tym czasie z telefonem, lub wyłączeniu telefonu wszystkie te usługi przestają działać.

To tak w dużym skrócie, jeżeli chodzi o oprogramowanie i metody łączności.

wniosek jest jeden Telefon musi mieć zainstalowany program -  usługę Galaxy Gear. Dla odbierania powiadomień na zegarku telefon musi być włączony i połączony po BT, wi-fi, 3G z zegarkiem. Reszta, jeżeli chodzi o tel. niekompatybilne z zegarkiem do poczytania na XDA. Szukaj w tych działach : http://forum.xda-developers.com/gear-s

Tego zegarka nie opracowano do używania jako autonomicznego urządzenia. Oczywiście można skorzystać ze stałego przekierowania rozmów z nr tel na nr zegarka i sam telefon nawet wyłączyć w tym czasie. Ale są to tylko i wyłącznie rozmowy głosowe i nic więcej. 

Jest to bardzo przyjemne urządzenie dla osób, które z jakiegoś powodu, tak jak ja np. nie chcą nosić ze sobą telefonu. 

Edytowane przez jackpe
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jackpe

Dzięki za odpowiedz

A jeszcze jedno pytanie co do koloru czy bialy kolor ma tendencje do brudzenia sie chodzi o pasek

Niektóre biale zegarki ciezko doczyscic i pozostają zolte później po czyszczeniu jak to wyglada w samsungu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Też kiedyś miałem ten dylemat. Dopóki nie zobaczyłem wystawionego białego Gear S w MM. Sam pasek się brudzi, żółknie i nie będzie prosto go utrzymać w czystości. 

Zdaję sobie sprawę z ilości osób, które go dotykały na tej wystawce, jednak nauczony zżółknięciem moich słuchawek, wolałem sobie ten kolor odpuścić.

Tym bardziej, że jeszcze spokojnie można kupić kolorowe paski. A już bardzo kolorowe na Amazonie :)

Sam zegarek jest wykonany z tworzywa, które nie powinno zżółknąć. To jest jedynie kwestia paska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro podjade do MM i zobaczę w jakim kolorze mają na wystawie

Ale jednak chyba czarny bedzie najlepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76

Biały ... jest tylko pasek - zegarek jest czarny ;), nawet w białej wersji.

Nabazgrane na Note4 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czarny jest najlepszą opcją, zawsze mozna bialy pasek dokupic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Biały ... jest tylko pasek - zegarek jest czarny ;), nawet w białej wersji.

Nabazgrane na Note4 ...

Z całym szacunkiem, ale jednak nie do końca. Górna część zegarka, czyli wyświetlacz jest czarny. Jednak pozostała część jest biała. Taki zegarek założony do czarnego paska będzie dwukolorowy, ponieważ pod czarnym paskiem będzie widoczna z boku biała koperta. Czy raczej obudowa ☺

Tak samo dziwnie będzie to wyglądało kiedy założymy czarny zegarek do białego paska.

SM-T705 + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam biały pasek i muszę przyznać, że brudzi się dość mocno, tym bardziej gdy się używa go na rowerze, czy do biegania...Jednak bardzo szybko można go umyć pod wodą i cały brud schodzi zwykłym mydłem.Może na czarnej wersji nie trzeba tego robić, bo po prostu nie widać ale biała według mnie prezentuje się dużo lepiej, więc ja nie mogłam wybrać inaczej, nawet kosztem tego, że czasem trzeba ten pasek umyć

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi