Skocz do zawartości
Wyso77

Test "suchej" wodoszczelności naszego telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

W oryginalnym wątku na XDA jest specjalna notatka informująca, że trzymając telefon ściśnięty wartość i tak będzie wracała do pierwotnej- jest przypuszczenie, że znajduje się tam też jakiś czujnik wyrównujący ciśnienie, który ma zapewnić prawidłowe wskazania barometru.

A teraz z własnych doświadczeń: do wczoraj miałem zwykłą z3 i tam jak robiłem test to z wartości 1001 (oczywiście to wskazanie będzie za każdym razem inne ze względu na zmienne warunki atmosferyczne) podskakiwało do 1015... później opadało do 1004 i takie wskazanie pozostawało dopuki nie puściłem ekranu. W przypadku compacta, którym się cieszę od wczoraj sytuacja wygląda następująco: stan początkowy na dzień dzisiejszy 998... naciskam ekran- ciśnienie wzrasta do ok. 1010... ale pomimo trzymania cały czas palcem, opada do wartości początkowej 998.

Nie mam zdania na temat prawidłowości czy to pierwszego telefonu czy też drugiego.... ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ja posiadam z3 dual. Dziś robiłem pierwszy raz ten test. Ciśnienie 1023 i przy przycisnieciu nic się nie zmienia! Ale tel już był zanurzony w wodzie i jest ok. Nie wiem o co chodzi?

P.S czy wejście na słuchawki też powinno mieć zatyczke?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyso77
    Czy wejście na słuchawki też powinno mieć zatyczke?

Nie, nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś miał taki problem jak ja że test nie działa a z3 szczelne? Czy coś trzeba wcześniej skalibrowac? Czy jest coś uszkodzone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz mieć barometr zepsuty w komórce, ale nie słyszałem o takich przypadkach ;o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    magros

U mnie test był ok. Po zanurzeniu pojawiła się para na obiektywach aparatów. Pasem w zaslepce zrobil się czerwony. Mam z3c. Na szczęście pracuje w takiej branży że z wymianą telefonu na nowy nie będzie problemu ale za takie pieniądze można by oczekiwać więcej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam koledzy a jak mozna jeszcze wejsc w to menu? poniewaz mi ten kod nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyso77

@up

Ooo. To bardzo dziwne. Ten kod jest uniwersalny i powinien wejść.

Ale masz możliwość pobrania z marketu programu do tworzenia skrótów i można takowy zrobić sobie na pulpicie / ekranie startowym. Polecam ten program: Link

Tutaj mały tutorial:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wyso77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie normalnie jest 993,40, a po naciśnięciu wzrasta do 996 ponad i spada zaraz po. Jest dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest dobrze

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi