Skocz do zawartości
Wyso77

tutorial Test "suchej" wodoszczelności naszego telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

szaniak

Zadzwoń do Sony i się zapytaj czy kwalifikuje się to na naprawę gwarancyjną

Wysłane z mojej Xperii Z3 Dual przy pomocy Taptalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W porządku. Jedynie mnie dziwi, że dwa telefony mają to samo. Poczekam, na razie nie ma mnie w Polsce. Zadzwonię pod koniec miesiąca. Oby było dobrze.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taki problem, że kant szkła z tyłu jest leko pęknięty (czuć to pod palcem), ale test wodoszczelności na sucho przechodzi pomyślnie, więc czy mój telefon jest wodoszczelny czy nie? Te pęknięcie nie ma wpływu na to? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@piotr23b z tym tyłem bym uważał bo właśnie na krawędziach ramki trzyma się szkło, widziałem na włąsne oczy w media expert z3 z odklejonym tyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c3gla

Ciśnienie po wciśnięciu ma urosnąć i zacząć powoli opadać, ponieważ wewnątrz telefonu wyrównuje się wtedy ciśnienie do takiego jakie było na początku. Było to już omawiane na poprzednich stronach.

A co w przypadku kiedy po naciśnięciu na telefon przy zamkniętych zaślepkach ciśnienie się podnosi i za chwile opada, jednak jak powtórzę test z zasłoniętym otworem w dolnym lewym rogu (miejsce na smyczkę) po naciśnięciu na ekran przy zamkniętych zaślepkach ciśnienie utrzymuje się dopóki nie przestane naciskać na telefon lub nie puszcze palca z otworu na smycz. Sam już nie wiem co o tym myśleć..

Edytowane przez c3gla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś zrobiłem test i mam 993 i naciskając nic się nie dziej, czy wymiana zaślepek- 2 szt. tak ?  Coś pomoże czy może pomoże, bo może być tak że nieszczelność będzie gdzie indziej ?  Dociskałem mocno zaślepki przy teście i nic to nie pomogło, :censored: ? W punkcie GSM powiedzieli mi 40 za sztukę lub 80 za komplet.

Na gniazdo słuchawek nie trzeba ?

Edytowane przez mattaj86
    Usunąłem ofertę kupna, takie posty piszemy tylko w dziale giełda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Ja do z1 na znanym portalu dałem za komplet do tyłu niecałe 20+wysyłka, do tego modelu w 40zł z przesyłką można coś wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No już kapuję, że wymiana samych zaślepek mnie nie ratuje :(

Trzeba jeszcze wymienić uszczelki pod ekranem i tylną klapką- szkłem ?

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie koniecznie, bo powietrze może uciekać nawet w miejscu, w którym się człowiek może w ogóle nie spodziewać. To wyjdzie dopiero wtedy, kiedy wymienisz chociaz uszczelki z tyłu i nikt nie da Ci 100% gwarancji, że telefon będzie już wodoszczelny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co masz na myśli mówiąc uszczelki z tyłu ? Jak te pod szkłem- tylną klapką to odpuszczam temat, jedyne co mogę z obić to zakupić zaślepki- ma dwie tam gdzie się ładuje tel i jest karta sd i tam gdzie jest karta sim i ta karteczka-tabliczka znamionowa- której ja nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi