Skocz do zawartości
bfL

raw picture

Rekomendowane odpowiedzi

bfL

Witam, mam parę pytań w związku z uzyskiwaniem zdjęć raw przez telefon z Androidem.

Jest pewna funkcja takePicture() która teoretycznie powinna móc zwrócić raw image, ale z tego co widzę/czytałem zwraca jedynie null. Pytanie jest czy da się może wprowadzić coś w ustawieniach, aby ta funkcja zadziałała poprawnie?

Pytanie kolejne, odnośnie formatu png. Format png służy do zapisu bezstratnej grafiki rastrowej. Wiec czy jest możliwość podczas robienia zdjęcia wyłączenia w aparacie wszystkich funkcji poza focusem i czy takie zdjęcie będzie można nazwać raw ? Jeśli nie to czym się będzie różnić od raw?

Znalazłem na Google coś takiego: Tea Vui Huang's DNG RAW on Google Android (gPhone) Adobe Digital Negative, jednak z tego co patrzyłem w kodzie wykorzystują oni do konwersji obraz png, więc czy ich obraz .dng będzie prawdziwym obrazem raw ( w końcu następuje tu podwójna konwersja, najpierw do .png później do .dng)?

Dziękuje za ewentualną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczytaj sobie co to jest RAW i dlaczego nie da się tego uzyskać z już skompresowanego obrazu, szkody zostały zrobione i koniec, RAW to surowa mapa punktów YUV w nowych Androidach YUV420 w starych YUV422 w Android <= 2.1 jest jeszcze problem z konwersja przestrzeni kolorów z YUV do RGB ale można sobie z tym poradzić dość łatwo dzięki JNI, wracając do NULL to nic z tym nie zrobisz bo to wina sterownika który nie obsługuje takiej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi