Skocz do zawartości
Lahl81

Tablet Lenovo A8 50 (A5500-H) często zrywa połączenie WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Lahl81

Witam.

Od kilku dni jestesm posiadaczem w/w tabletu. Sprzet jak dla mnie super, ale jest maly problem: czesto trace polaczenie z netem. Tzn ikonka sieci wifi jest aktywna, ale jakby pojawia sie na niej kropka i nie mam polaczenia z netem mimo ze w ustawieniach wifi jest "Polaczono". Pomaga szybkie wylaczenie i ponowne wlaczenie wifi. Zauwazylem, ze najczęściej dzieje się to, gdy oglądam YT. Tak jakby połączenie się "zatkało" a nie zerwało... Inne urządzenia mają w tym momencie połączenie z netem. Nie ukrywam ze jest to irytujace i nie wiem czy moze jest jakas przyczyna o ktorej nie wiem a latwo ja rozwiazac czy juz musze oddawac tablet do reklamacji. Mial ktos stycznisc z podobnym problemem? Bede wdzieczny za szybka odpowiedz. Pozdrawiam.

PS: Inne urzadzenia w mojej sieci nie maja tego problemu. Moj router to Asus DSL N14U.

Edytowane przez kiler73
    Korekta tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Również zauważyłem podobne problemy na tablecie Yoga 2 (830L), gdzie rwie czasem połączenie, co widać szczególnie podczas przeglądania plików wideo.

Nie jest to nagminne, ale daje się wyłapać takie ekscesy (mój router, to TP-L 300Mbps z dwiema antenami).

Widać, Lenovo montuje w tabletach kiepskie anteny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teriero

Odgrzewam temat bo widzę, że tematów Lenovo A8-50 (A5500 H) jak kot napłakał, po mimo, że sprzedaż tych tabletów bije rekordy zaraz po "markowcach".(może są takie bezproblemowe...).A sam mam kilka pytań. Ale do rzeczy.

Piętą Achilesową A8-50 (z własnego doświadczenia wypróbowania kilku egzemplarzy) jest słaba czułość zarówno GPS, jak i WLAN (anteny?).

Niestety te fajne tableciki często zrywają wifi właśnie przy pobieraniu dużej ilości danych.Zdarzyło się w trakcie aktualizacji jakiejś aplikacji, pobierania gry itp, że tablet "zatkał się" i pomogło on/off Wifi.

Zauważyłem, że problem zredukował się znacząco przy ustawieniu routera na mocniejszy kanał.

Przy pomocy programu Wifi Analyzer znalazłem i ustawiłem w routerze (D-Link N) najmocniejszy kanał, wyłączając automatyczne.W moim przypadku ustawienie kanału 13 wyraźnie zredukowało częstotliwość takich zerwanych połączeń.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi