Skocz do zawartości
luk0393

Overmax Vertis Expi 1.2 Bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z baterią w smartfonie Overmax Vertis Expi dokładnie chodzi o to że gdy poziom baterii dochodzi do 40%-30% zaczyna bardzo szybko spadać do 0% nie da się tego zatrzymać nawet poprzez zaczęcie ładowania w trakcie gdy poziom baterii spada, czy da się coś z tym zrobić??? Smartfon obsługuje system Android Google 4.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam typ, czyli Overmax Expi 1.2, i ten sam problem. Ciekawe, czy wszystkie Expi 1.2 mają tak samo? Może to jakiś problem z oprogramowaniem, który mógłby być naprawiony przez producenta w aktualizacji oprogramowania? Ale nie mam na to wielkich nadziei. Oddałbym go do naprawy, ale już jestem zmęczony czekaniem na powrót telefonu z reklamacji - miałem poprzednio pierwszą wersję Expi, w której odkleił się ekran - 1,5 miesiąca oczekiwania na zwrot telefonu z naprawy - producent zwrócił mi w zamian Expi 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że nie tylko ja mam z tym problem zauważyłem też że podczas podłączenia telefonu do komputera poziom baterii też spada, mam ten telefon dopiero od kilku dni, a już takie problemy z nim mam, nie sądziłem że bateria może być aż takim mankamentem w tym telefonie bo poza tym wszystko działa bez zarzutu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co zrobić aby wyeliminować te problemy prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś jakieś pomysły odnośnie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gorat

Mam niemal identyczny problem.

Zrozumiałbym nawet szybkie zużycie jako takie.

Ale właściwie od 40% zużycie przyspiesza dość wyraźnie.

A od 15% bateria pada w jakieś 10-15 sekund.

Zainstalowanie aplikacji wyłączającej zbędne procesy

właściwie nie pomogło nic.

Może komuś udało się rozwiązać tego typu problem?

pozdrawiam

g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo w pierwszej wersji expi, od 15% spada w 10sekund. Ogolnie od jakiegos czasu bateria ogolnie trzyma mniej czasu, ale od 15% to jest dramat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam dokładnie taki sam problem. Znajomy uważa, że to może być problem baterii, która ma tylko 3,7 V i doradza mi kupno 5 voltowej (niby wydatek rzędu 20 zł). Ciekawy jestem, czy w ogóle dostępne są inne baterie do tego modelu... bo w Internetach nic nie widzę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cbm80

@up

Lepiej nie słuchaj tego znajomego, bo gada wierutne bzdury. Baterie LiIon i LiPo maja zakres napięć pracy od 3.7 (czasami 3.6) do 4.2V. Absolutnie zapomnij o 5V, przy takim napięciu, o ile elektronika baterii pozwoli do tego poziomu ładować, bateria się przegrzeje i zapali lub wybuchnie.

Edytowane przez ReaderPL
Cytowanie poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie nie ma chyba wyjścia z tej sytuacji trzeba pogodzić się z tym że bateria będzie wariować i będzie się rozładowywać jedynie co pozostaje robić to pilnować stanu baterii i ładować ją dosyć często :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cbm80

Dodam jeszcze, że w Vertisie 4510 jest dokladnie tak samo. Potwierdza to juz kilka osob. M.in. ja mam juz 3 egzemplarz z tym felerem. Na to jest jedno rozwiazanie - sledzic nie % tylko napiecie baterii. Zainstalowalem widget, ktory pokazuje napiecie i jesli zbliza sie do 3.7V telefon nalezy ladowac, mimo ze na wyswietlaczu jest jeszcze czasami 50-60%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi