Skocz do zawartości
Kamok

Jak sprawdzić czy mój g2, ma gwarancję

Rekomendowane odpowiedzi

Kamok

Witam. Jutro ma dojść mój nowy g2, niby od sprawdzonego sprzedawcy, natomiast podejrzanie tani no i bez orginalnego pudełka. Obiecano mi FV i kartę gwarancyjną. Czy jest jakiś sposób (poza psuciem telefonu:)) na weryfikacje czy moja gwarancja zostanie uhonorowana? Pisać po prostu do LG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
expo69

Jak kupiłeś z mało zaufanego źródła telefon w dodatku bez pudełka?? :zabawa:

Wydaje mi się, że gwarancji nie będzie.

Pierwsze co zrób to sprawdź czy IMEI jest prawdziwy, jeśli będzie to wyskoczą Ci jakiekolwiek informacje. Skorzystaj z tej strony -> http://forum.android.com.pl/f939/sprawda-swa-j-lg-w-oficjalnej-bazie-producenta-457629/

Dziwię Ci się, że aż tak zaryzykowałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez pudelka? Kradziony moze albo odnawiany jakis z chin hehe

stuku puku z LG G2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamok

Gosciu ma prawie 100% pozytywow, mowil ze sprzedaje sztuki, ktorych opakowania w trakcie transportu ulegly uszkodzeniu (dla mnie to sie klei - dlatego troche taniej kupilem). Poprosilem go przed wysylka o przykladowy numer imei i w tej bazie widnial jako wyprodukowany w Niemczech, opuscil fabryke 18-11. To jak, odpowiecie mi na pytanie:)? Sama obecnosc w bazie LG wystarczy?

Edytowane przez Kamok
Literowki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie do końca. Przecież mógłbym teraz zalać swojego i sprzedać Ci jako sprawny (bo mógłby przecież działać normalnie) ale kropeczki by się zabarwiły. Może telefon do LG? Albo jakiś kontakt z konsultantem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
expo69

Najlepiej to się pytaj w oficjalnym serwisie LG. Powiedz, że zgubiłeś pudełko i paragon, zobacz co powiedzą. Gorzej jak kradziony i numer IMEI widnieje gdzieś w bazie jako poszukiwany lub zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamok

Gdzie mogę taki serwis LG znaleźć? Po wpisaniu IMEI wyskakuje mi coś takiego

<response req_cmd="check_model" status="ok">

<auth>

<model>LGD802</model>

<suffix>A6POBK</suffix>

<esn>*****</esn>

<msn>****</msn>

<esndate>20140115</esndate>

<buyer>6PO</buyer>

<esnoutgodate>20140116</esnoutgodate>

<ULocationcode>N</ULocationcode>

<buyername>POLAND</buyername>

<csn>LG0000536542174</csn>

</auth>

</response>

Wynika z tego że tel wyjechał z fabryki już spory czas temu... Przed transakcją podawał mi nr. IMEI tygodniowy. Ale fakt faktem gościu sprzedaje spore ilości telefonów LG właśnie więc to raczej nie na zasadzie miał zalał i wystawił. Nie dostałem też kluczyka, jak mam władować tam kartę sim bez niego? Antutu mi pokazał wynik 37290 na 4.4.2 andku, więc chyba wszystko jest ok z podzespołami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tacki sim wystarczy zwykla szpilka wciskasz i wychodzi to tyle .

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stilon
mowil ze sprzedaje sztuki, ktorych opakowania w trakcie transportu ulegly uszkodzeniu?

Dla mnie już tutaj by się zapaliła żółta lampka, jak nie czerwona. Sam ostatnio trochę się naciąłem na tego typu opisy, dlatego jestem wyczulony. A telefon z połowy stycznia (prawie rok temu wyprodukowany) hmm... brzmi trochę podejrzanie. No ale to są tylko moje przypuszczenia ;)

p.s całość za 999zł to aż nadto dobra cena ;)

Edytowane przez stilon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamok

Sprzedawca ma firmę w Mławie, tam gdzie jest serwis LG oficjalny, co moim zdaniem mocno uwiarygodnia tą historię:) No i właśnie ta ceeeeennnnaaaa mega (choć bez słuchawek i kluczyka). Przejde się jeszcze do oficjalnego serwisu LG gdzies i postaram się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi