Skocz do zawartości
Acian24

Mała ilość wolnej pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od niedawna posiadam telefon Alcatel One Touch Idol 2s. Generalnie jestem z niego zadowolony ale martwi mnie jedna rzecz, mianowicie bardzo mała ilość wolnej pamięci RAM. Powyłączałem wiele niepotrzebnych aplikacji, ale czego bym nie zrobił to pamięć zajęta jest w co najmniej 75%. Czasem dochodzi nawet do 90 proc., wtedy używam clean mastera i spada do tych 75. Miałem wcześniej przez krótki czas lg l65 i samsung galaxy CHAT, tam zajęcie ramu plasowało się mniej więcej na poziomie 50-60%. Telefon ogólnie ma niby 4 rdzenie (snapdragon 400 1,2 ghz, adreno 305), 1GB ramu, w antutu ma ponad 17000 pkt a nie odczuwam jakoś skoku jakości w porównaniu z lg l65. Gta San Andreas chodziło o niebo lepiej na moim tanim gocleverze elipso 71 ( na idolu tnie nawet na najniższych, co również mnie martwi)

1. Czy takie obłożenie ramu jest normalne?Co może być przyczyną takiej sytuacji?

2. Czy jest coś co mógłbym zrobić aby to poprawić? Nie licząc roota bo chyba nie chce się w to bawić

3. Czy tak kiepska wydajność w GTA:SA to właśnie wina tego ramu?Słyszałem że gra jest bardzo kiepsko zoptymalizowana pod adreno 305 ale chyba nie aż do tego stopnia, żeby nie dało się grać na nisko/średnich detalach. Krew mnie zalewa jak widzę filmiki gdzie na budżetowych bączkach po 300 zł gra chodzi o wiele lepiej.

Proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post. Szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem,coś ogólnie o ramie jest ale nie w powiązaniu z moim modelem telefonu(o tym idolu 2s w ogóle jest bardzo mało w internetach, nawet tu na forum nie ma swojego wątku.)

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście posiadam Idol 2 mini s, także mam problem z RAMem, ale poradziłem sobie.

1.Interfejs systemu i Engineering mode zużywają w moim przypadku ok. 120MB, razem wszystkie aplikacje żrą +- 788,24 MB (zainstaluj CCleaner -> wejdź w zakładkę "informacje o systemie" i kliknij RAM. -> Będziesz miał DOKŁADNY wykaz zużycia RAMu.

2.

Wyłączaj telefon przynajmniej raz dziennie LUB cudowna aplikacja "ROEHSOFT RAMEXPANDER", dzięki której dodałem sobie 200MB RAMu a:) LUB aplikacja "Seeder" (wymaga roota i może pomoże może nie) LUB aplikacja "Usuwanie systemowych aplikacji" -> wywal zbędne RAMożerne appki.

3.Gta SA działa mi dobrze na słabych/średnich detalach, możesz sobie zainstalowac "GLtools" i ustawic "gpu name" np na Mali albo Tegre itd. (na tablecie z Mali400MP4 działało mi płynnie na full detalach i chyba rzeczywiście nie jest zoptymalizowana pod Adreno). Sprawdziłem - jak zmieniłem gpu na Mali, to na full detalach działa płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za pomoc. Aplikacje wyglądają interesująco, tylko wymagają roota a ja nie wiem czy sie w to bawić. Muszę trochę o tym poczytać.

---------- Post dołączono o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Derebess jak to z jest z rootem tego alcatela, trudne to jest? I bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Banał, wszystko za ciebie robi aplikacja "Towelroot" by geohot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi