Skocz do zawartości
von_Marcus

Formatowanie nowej karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nową, pustą kartę MicroSD wielkości 8 GB. Chciałbym ją jakoś odpowiednio sformatować pod Samsung ACE. W telefonie zrobiony jest ROOT. Wchodzę w tryb RECOVERY (wciskam HOME + POWER podczas włączania telefonu) i .... w trybie RECOVERY nie mam na liście nic co dotyczy jakiegoś formatowania karty pamięci. A dokładnie, to mam 4 linijki, na których pisze tak:

rebot system now

apply sdcard:update.zip

wipe data/factory reset

wipe cache partition

Myślę sobie, że zrobię format na komputerze, ale nie znam odpowiedzi na takie pytania:

• ile partycji powinna mieć karta?
    • jakie partycje powinny być założone (EXT2, EXT3, FAT32 ...)?
    • jakie wielkości partycji dla karty 8 GB są prawidłowe?
    • czy istnieje jakaś granica w wielkościach partycji?

Chcę zrobić tak, aby powiedzmy z 4 GB tej pamięci były przeznaczone na programy instalowane w androidzie a drugie 4 GB na przechowywanie zdjĘĆ, muzyki, dokumentów itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby sformatować kartę wejdź w ustawienia telefonu następnie karta SD i pamięć telefonu-> odinstaluj kartę pamięci i następnie sformatuj kartę pamięci.

Co do tych partycji to mogę Ci tyko powiedzieć ze jak zrobisz partycje o z rozmiarze 4gb to raczej tego nie zapelnisz. Wystarczająca będzie 512 i na bank starczy Ci na wszystkie aplikacje z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starczy 512MB? Jak to? A gdy zainstaluję program do navigacji, to takie coś zajmuje prawie 2 GB w pełnej wersji z mapami europy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej napisał mapy wrzucasz na kartę SD a wszystko co ściągasz z marketu to instaluje Ci się na tej partycji dlatego 512 mb w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wciąż męczę się z partycjami.

Kompletnie nie mogę nigdzie utworzyć partycji. Używam już mnóstwo różnych programów, i zawsze wyskakuje jakiś błąd. Próbowałem już na 3-ch komputerach. No a utworzyć partycje z poziomu telefonu Samsung ACE, to już mogę tylko pomarzyć. Chyba okazuje się, że na chwilę obecną w trybie recovery nie można tworzyć partycji. Telefon z Androidem 2.2.1 prosto od Ery (zrootowany).

No to udało się. Po wielu próbach udało się utworzyć dwie partycje na karcie MicroSD. Dokonałem tego za pomocą programu GParted z HirensBootCD 11. A powód wcześniejszych nieudanych prób był banalny. Przy wkładaniu karty do czytnika przesuwał się suwak LOCK i nie można było nic z kartą zrobić.

Edytowane przez von_Marcus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hug

Ściągnij ubuntu i wypal na cd. Następnie uruchom komputer z tej płytki. NIE INSTALUJ!!! za pomocą programu gparted z podzielisz i odpowiednio sformatujesz kartę

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na windowsa jest łatwy w obsłudze program do partycjonowania EASEUS Partition Magic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Równie dobrze mozna sciagnac sam GParted w wersji bootowalnej - na pendrive lub na płyte. Odwiedź stronę domową Gparteda.

A co do nawigacji - program zajmuje raptem kilka-kilkanascie mb, reszta to dane aplikacji, które sie umieszcza w partycji FAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lou

MiniTool Partition Wizard Home Edition. sprawdzone działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi