Skocz do zawartości
romaro1

rom Galaxy S5 Port

Rekomendowane odpowiedzi

romaro1

Przeportowany z GALAXY S5

Brak ROOTA genius nie daje rady. Rootować z komputera VRoot_1.7.3 Jak rootować:

W paczce recovery.zip znajduje się plik iRoot_...exe. Jeżeli apka nie daje rady spróbuj przez komputer. Wypakuj iRoot na komputer i zainstaluj. Po instalacji uruchom i naciśnij conect. Podłącz Lunę do kompa przez USB. Iroot ją wykryje. Naciśnij Root. Po chwili Luna się wyłączy, po czym sama powinna się uruchomić już zrootowana. Jeżeli nie pójdzie spróbuj ponownie. Nie muszę chyba pisać, że do tej operacji będziesz musiał zainstalować stery. Linki w opisie.

Instalować przez PhilZTouch 6.57.9
    1. Wrzucić rom na sdcard
    2. Wyłączyć telefon
    3. Vol up+power by przejść do Philz recovery
    4. Wipe cache i delvik>>wipe clean to install a new rom
    5. Install Rom
    6. Reboot...
    Poczekać aż system się załaduje i sam uruchomi.
    https://drive.google.com/uc?id=0BysyGKecTMa7X3VOOUh0aTlfSTA&export=download
    Recovery z CWM 6.0.3.0 do PhilZTouch 6.57.9 możecie zaktualizować przez Mobileuncle Tools.

Robi wrażenie. Język angielski. Przejść do ustawień włączyć j.polski By włączyć opcje programistyczne przejść do informacji o telefonie i sześć razy stuknąć w numer kompilacji.
    Aplikacje z galaxy działają. Działa Xposed aczkolwiek trzeba sobie doinstalować.
    Pasek powiadamiań jak w SGS5 bardzo rozbudowany.
    Kalendarz, aparat, dialer,kontakty, wiadomości, zegar,radio, kalkulator, sNote z SGS5.
    Działa VOIP (wykonywanie połączeń przez internet).
    Z tego co zauważyłem na razie, tylko apka czasopisma się zamyka. Należy ją przeinstalować ew. podmienić z THLa. Przy dzwonieniu nie działa czujnik zbliżeniowy. Być może jest to kwestia ustawień. Czujnik światła działa. Będę sprawdzał.
    Wydaje mi się, że warto nad nim popracować, tym bardziej, że działa na nim Xposed. Można na nim ustawić pełne prawa dla Totala Commandera w ustawieniach TC. Nie zmieniać usera i polecam root z komputera.

Screenshot_2014-11-27-13-28-23.png
    Screenshot_2014-11-27-13-28-12.png
    Screenshot_2014-11-27-13-27-43.png

Warto zainstalować.
    Spróbuję dialer przeportować na THLa
    Jedno jest pewne - wiem dlaczego czasami na THLu były problemy z ROOTem.

Edytowane przez Mikel25
    Poprawa tytułu, prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego gdy do mnie ktoś dzwoni nie wiem kto? dopiero jak odbiorę to wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Wyłącz gravity i sprawdź czy będzie dobrze. Przypuszczam, że to sprawa ustawień w gravity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

romaro1 pomogło dzięki :) tylko teraz jak włączę to pewnie to samo będzie może ponowna instalacja i powinno być dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Jak włączysz znowu to samo. Zależy co tam ustawiałeś.

Czy w trakcie rozmowy działa sensor zbliżeniowy?

Bo u mnie był problem, a nie miałem czasu sprawdzać. Teraz jestem na thlu.

Nie musisz ponownie instalować. Zatrzymaj gravity i wyczyść dane,to jest to samo.

Musisz w gravity wyłączyć tę usługę. Jeżeli nie ma tej opcji to Sd Maidem to zrób, albo... czekaj kurcze jak ten program się nazy.wał w którym poszczególne usługi programów można było wyłączać? Nie pamiętam, jak sobie przypomnę to napiszę. Dla Xposed jest też moduł... xprivacy chyba, trochę inaczej działający niż ten co myślałem ale żeby wykluczyć dostęp do dialera wystarczy.

Możesz też bezpośrednio w systemie pogrzebać o ile wiesz gdzie szukać.

Ogólnie rom jest fajny i poza sensorem błędów raczej nie ma. Rootowałeś irootem?

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak irootem.nie wiem czy ustawiłem nie pamiętam gdzie szukam i nie mogę znałeśc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Może spróbuj ustawić zdjęcie, a jak masz ustawione to wyłącz tę całą opcję. Jest w Poprawki dotyczące telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic nie dało usunąłem gravity i jest dobrze jak ktoś dzwoni.nie wiem gdzie to ustawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Musisz ustawiać w Gravity w opcji Poprawki dotyczące telefonu. Spróbuj ustawić zdjęcie, a jak masz ustawione to wyłącz tę całą opcję.Przypuszczam, że nie ma nic bo opcja jest nieaktywna. Może też tak być, że dialer jest niekompatybilny. Wtedy trzeba tę część gravity wyłączyć z zewnątrz programowo .

Powinno być fotografie dzwoniącego na pełnym ekranie - wyłączone, Zdjęcie odznaczone. Wtedy gravity nie powinno ingerować w dialera.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i tak jest w opcjach i nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi