Skocz do zawartości
romaro1

rom Galaxy S5 Port

Rekomendowane odpowiedzi

milki

Jako "samsungowiec" żałuje, że nie dopracowali tego romu. Zostawili kilka niepotrzebnych aplikacji z samsunga a nie dokończyli podstawowych spraw. Zabrakło nawet takiej drobnostki jak sortowanie kontaktów wg nazwiska a menadżer plików w sumie dość ciekawy, pozbawiony jest podstawowej edycji kopiowania, przenoszenia czy kasowania.

Plusem jest działające przesuwanie prawo/lewo dla połączenia/wiadomości w kontaktach i rejestrze. Dźwięk jest naprawdę dobry z systemowego odtwarzacz pod warunkiem ze NIE włączymy eqalizera i ODptaszymy BesAudEnh (poprawa dźwięku ze słuchawek w Profilach dźwięku).

Największa bolączka to aparat, jest tragiczny. Tryb auto działa źle, dobiera zbyt wysokie ISO przez co zdjęcia są prześwietlone na dodatek kompresja jest masakryczna, zdjęcia są wyprane z kolorów, blade bez szczegółów. 2-3 razy lżejsze niż z 8Mpixelowego sgs2. W trybie manualnym można nieco zapanować nad iso, wyostrzeniem i kontrastem ale nad kompresją już nie. Aparat oczywiście nie pamięta naszych ustawień i za każdym jego uruchomieniem trzeba się bawić od nowa. Aplikacje ze sklepu radzą sobie nieco lepiej ale to i tak daleko do wspomnianego sgs2. Wydaje mi się że na Amigo nie było aż tak źle, chociaż bezpośredniej konfrontacji nie robiłem (miałem go kilkanaście godzin tylko). Jest możliwość podmiany aparatu z innego romu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Ja na Amigo i thlu miałem na oryginalnych apkach zdjęcia mocno naświetlone. Pomogło zainstalowanie Camery .FV-5, w której na stałe można ustawić wiele parametrów.

Teraz jestem w stanie uwierzyć, że u jednego głośnik trzeba dostrajać, a tak jak u mnie kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milki

Już testuje CM (CINX). Na samej wadze zdjęć jest duża różnica 0,6-1,3 mb w "s5" a 3,5-4,9 mb w "cinx". Teraz widać jak bardzo kompresuje zdjęcia aparat w "s5". Tendencja do podbijania iso pozostała ale gdyby udało się jakoś zmienić wartości domyślne "Włąściwości obrazu" byłoby bardzo przyzwoicie.

Mimo że ustawienia Właściwości obrazu w obu aparatach są identyczne z informacji zdjęcia można wyczytać:

"s5" - producent aparatu: HIMAX; model aparatu: ZOOM

cinx - producent aparatu: GIONEE; model aparatu: E7mini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Nie znam się na aparatach. Wydaje mi się, że jest to związane z faktyczną rozdzielczością kamery sg (nie wiem czy fachowo się wyrażam).

Od Gione i Himaxa jest dużo modeli. Jakby tak poszukał to może by coś zaadoptował, tylko jak dla mnie wystarczy FV-5 a galerii nie używam, więc te pliki mi odpadają. Wątpię czy znajdzie się apkę co by robiła lepiej od FV. Sprawdź czy na nim FV-5 zadziała.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto ściągać?

Prawie uwaliłem fona na cool aosp ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    milki

... myślę że trzeba wypróbować a czy warto zostawić to już sam ocenisz, jeśli znajdę rozwiązanie dla aparatu to pewnikiem na dłużej go przytulę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Pisałem, że Coola trzeba przepakować, a uwalić byś nie uwalił, chyba, że z bootem kombinowałeś, a i to wątpię, czy by puścił Phil. SGS jest bez błędu w instalacji.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepakowałem :P (rozpakowałem ściągnięta paczkę -> spakowałem ponownie w zip).

i nic, stoi na szarym ciągle ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vkmaxx

Udało mi się bardzo prosto uzyskać ROOTa flas♥♥♥ąc SuperSU z poziomu recovery, do pobrania tutaj:

[sTABLE][2014.12.01] SuperSU v2.37 - XDA Forums

Nie działa mi na tym romie YouTube.

Nie działa także wywoływane przytrzymaniem klawisza Home listy ostatnich aplikacji.

Edytowane przez vkmaxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi