Skocz do zawartości
PelsonMX

Mega 6.3 i9205 Nie działa HOME

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, kupiłem telefonik jak wyżej , mam problem, telefon ma zainstalowany ROM Cyanogen Mod 11-20141019-UNOFFICIAL-meliusltexx 4.4.4 , nie działa mi przycisk HOME , ani w Recovery ani nigdzie indziej , chcę wybudzić np urządzenie to tylko przyciskiem z boku telefonu , nawet widżetów nie mogę sobie poprawić czy dodać bo home wogóle nie reaguje. Ktoś coś ? Dodam, że po zmianie linijki

172 HOME

na

172 HOME WAKE

i nic nie dało

dodam, że telefon miał rozbity wyświetlacz z dotykiem które wymieniłem, wszystko działa oprócz HOME.

Edytowane przez Hubal
    Poprawiłem nazwę tematu żeby lepiej odzwierciedlała problem z fonem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sam wymieniłeś?

przed wgraniem nowego ROMU ale po wymianie przycisk działał?

może uszkodziłeś jakieś złącze/taśmę od przycisku, sprecyzuj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem właśnie czy działał, bo ekran był na tyle w kawałkach, że nie dało się sprawdzić.

wipe robiłem po montażu całego nowego przodu , nie bawiłem się w klejenie dotyku itp :P

po wymianie chyba nie działał, tak mi się wydaje bynajmniej , taśma, złącza raczej całe nie widziałem uszkodzeń żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie wydaje ze to nie jest wina cyana, mowisz ze ekran byl zmasakrowany. Podejrzewam ze klawisz home uszkodzil sie wtedy co i twoj dotyk. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sporo tematow jest na internecie, że przez cyana nie działa właśnie home, ale nie znalazłem rozwiązania myślałem, że może ktoś miał taki problem :P , zmasakrowany był na górze ekranu przy kamerze tak do połowy, guziczek był nie tknięty ;P

---------- Post dołączono o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

dobra kolejna rzecz którą zauważyłem to , do recovery nie mogę wejść jesli telefon jest wylaczony pisze

RECOVERY MODE

SET WARRANTY BIT RECOVERY

podczas normalnego uruchamiania telefonu także pokazuje się

SET WARRANTY BIT KERNEL

wciskając samo VOL+ i Power wyświetla się

RECOVERY MODE

SET WARRANTY BIT RECOVERY

a wciskając samo VOL- i POWER

wchodzi w tryb download

ODIN MODE

nawet jak wypnę całkiem płytkę od ładowania łącznie z odpiętym przyciskiem HOME także mogę wejść w obie opcje, a z tego co wiem to w obydwie można wejść tylko z przyciskiem HOME a ja mogę wejść bez :muqq:

---------- Post dołączono o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

dobra :D jaja jak berety , nie wiem czemu się dzieje jak wyżej, że mogę wejść w RECOVERY i w DOWNLOAD mode bez home, ale cos mi nie pasowało, że nie było podświetlenia przycisków.. mówie odepnę tasiemkę i odkleje taśme , odkleiłem i co ? :D kawałek taśmy i złącze w ręku a reszta płytki została, czyli jest winowajca :P kolejna sprawa to to że mam nadzieje , że uda mi się usunąć KNOXa jak już zrobie HOME, czymajcie kciuki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyzbym mial racje ze zrodlem problemu? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no miałeś rację :P , nie wierzyłem, że jest to właśnie źródło problemu bo tasiemka była przyklejona dopiero jak odkleiłem to miałem ją w dwóch częściach :P

---------- Post dołączono o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Teraz jeszcze problem z knoxem zostaje , tasma na wtorek bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi