Skocz do zawartości
przemas2468

[4.4.4] [WIP] CyanogenMod 11.0 dla A3000-H [NIGHTLY] [NIEOFICJALNE]

Rekomendowane odpowiedzi

logo-cid.png

Słowem wstępu:

Jest to port CyanogenMod 11 stworzony przez developera Olivier'a. Nie odpowiadam za uszkodzenie tabletu, robicie na własne ryzyko!

UWAGA!

Musisz mieć stockowe oprogramowanie z wartością "a3000_prc_3gfull". Aby to sprawdzić, wystarczy, że otworzysz plik "build.prop" i znajdź linijkę z oznaczeniem "ro.product.board", lub wklejając w terminalu albo w ADB polecenie: "getprop ro.product.board". Najlepiej wgrać firmware, gdzie jest podane w "Wymaganiach" ;)

Wymagania:

- Firmware "A3000_A421_kupyxa4444_&_luckasfb_1.3" (LINK)

- CWM Recovery (LINK)

Zmiany:

20/12/2014:
    - Naprawiono wewnętrzną kartę pamięci

17/12/2014:
    - Naprawiono HWComposer
    - Zbudowano na Odexed dla lepszej wydajności

16/12/2014:
    - Naprawiono NVRAM
    - Naprawiono Bluetooth
    - Naprawiono RIL

26/11/2014:
    - Pierwsza publiczna wersja

Działa:

- Uruchamianie systemu

- Wi-Fi

- Dźwięk

- SELinux

- Wibracje

- Sensory (częściowo, tylko nie działa poprawnie autorotacja ekranu)

- Bluetooth

- HWComposer

- RIL/radio (tylko w SIM1, SIM2 jest wciąż uszkodzony i wyłączony, możesz ponownie włączyć, ustawiając "persist.radio.multisim.config=dsds" w pliku "build.prop")

- Wewnętrzna i zewnętrzna karta pamięci

Nie działa:

- Aparat

- Sprzętowe en/dekodowanie video

- ?

Screenshoty:

ykcuE9t.png

fAD9La9.png

F1ohS2i.png

I4GUsOt.png

nxwuBFD.png

POBIERZ:

Codzienne nightly znajdują się tutaj.

GAPPS:

Pełne - LINK

Minimalne (polecam Google Apps Minimal Edition) - LINK

Źródła:

GitHub

Device tree (branch cm-11.0)

Kernel (branch cm-11.0)

OmniROM Gerrit (topic mt6589)

Podziękowania:

- chrmhoffmann

- kashifmin

- Grarak

- xplodwild

- Dr-Shadow

- kupyxa4444

Źródło: XDA

Edytowane przez przemas2468
    Duża aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie że coś się ruszyło:) wygrałeś ten Rom bo na xda czytałam wyrywkowo to do korzystania ciężko jest jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wczoraj wgrałem na szybko. (na TWRP niestety nie rusza, więc trzeba używać CWM Recovery)

Jak na razie autorotacja działa, ale ma bugi z obracaniem (zamiast 0 stopni obraca się o 90 stopni itd.), Wi-Fi działa, ale nie odczytuje poprawnie MAC (bo nie działa RIL i niby pokazuje, że partycja NVRAM jest uszkodzona, ale tak nie jest). Reszty jak na razie nie zdążyłem spojrzeć :D Ale i tak na razie nie instalować go do codziennego użytku ;)

Edit: Naprawiono sieć (jak na razie SIM2 nie działa) i Bluetooth, oraz partycję NVRAM, z czego wreszcie będzie odczytywać IMEI/MAC Wi-Fi i normalnie korzystać z funkcjonalności ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa pytania: Czy ten ROM działa na A3300-H ?? Pytam, ponieważ wszystkie te wątki tu jak i na XDA dotyczą A3000.

Drugie pytanie: Czy z aktualnej wersji tego romu można już normalnie korzystać??

Chcę coś wgrać, ponieważ po aktualizacji przez OTA do 4.4.2 podobnie jak u wielu osób skopał mi się dotyk i jest mało precyzyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie będzie działać ze względu na to, że posiada inny SoC Mediateka niż to, co jest na A3000-H.

2. Jak na tą chwilę obecną (oprócz autoobracania i innych rzeczy) jest w miarę w porządku.

Niedługo zaktualizuję wątek, gdyż wreszcie wyszedł z pre-alphy i doszło niektóre rzeczy, które naprawił developer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha czyli rozumiem ze do a3300-h nie ma w ogole zadnych modyfikacji i pozostaje mi meczyc sie z oryginalnym romem, ktory lenovo skopalo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zawsze wrócić do wersji Androida 4.2.2, ale to nie jest tutaj akurat temat do takich rozmów. Stwórz sobie nowy temat o tym i się pytaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz został taki stworzony :P ok w takim razie tylko jedno pytanie ostatnie...czym się różnią wersje tego tabletu H/HV/GV ?? Pytam, ponieważ znalazłem oryginalny rom 4.2.2 tylko, że dla wersji GV. Z tego co się orientuje to wszystkie bebechy są identyczne więc jaka jest różnica??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przemas2468 jesteś pewien, że z firmware "A3000_A422_011_022_140127_WW_CALL_FUSE" można bez problemu flashować do tego CM11. Bo zadałem pytanie, czy mogę z mojego SMS_FUSE flashować do dostałem odpowiedź Oliviera - "I'm certain anything that ends with *_FUSE won't work"

Chciałbym wgrać sobie tego CM11 do testów i nie wiem czy próbować dalej działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stanleyapril Z tego co ja wiem, to są wersje przeznaczone na inne rynki

@soulafein Aktualnie najnowsze wersje mają teraz inaczej montowane pamięci, więc soft z partycjonowaniem FUSE na pewno odpada. Trzeba będzie szukać firmware bez takiego partycjonowania. Chyba mi się zdaje, że pójdzie chińska wersja softu, więc trzeba spróbować. Najlepiej szukać w build.prop przy linijce "ro.product.board" wartość "a3000_prc_3gfull" i wtedy ma się pewność, że będzie działać. Ja na razie nie mogę potestować, później zajmę się tym.

Edit: Zaktaulizowałem niezbędne informacje, tylko trzeba jeszcze zaktualizować wątki z recovery, bo nowe wyszły :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi