Skocz do zawartości
Pietr

ROM [5.X][I9100] Official CyanogenMod 12.X

Rekomendowane odpowiedzi

Pietr

cyanogenmod-logo.jpg

ZANIM ZADASZ PYTANIE PRZECZYTAJ TEN CAŁY POST ZE ZROZUMIENIEM!

CyanogenMod jest jest darmową, budowaną przez społeczność, dystrybucją Androida 6.0 Marhmallow. Został zaprojektowany dla lepszej wydajności i niezawodności na bazie czystego Androida.

CyanogenMod jest oparty na Android Open Source Project (AOSP) z dodatkowym wkładem od wielkiego społeczeństwa ludzi z Androidem. CyanogenMod może być używany bez konieczności posiadania aplikacji Google. Poniżej masz podane adresy linków z których możesz pobrać, a potem przez recovery dograć aplikacje dostarczane przez Google. 

Kod źródłowy CyanogenMod jest dostępny w serwisie GitHub. A jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju modyfikacji CyanogenMod proszę odwiedzić http://review.cyanogenmod.org/

Wydawanie są prawie codziennie wersje nocne. Zawierają one nowości, które zostały zatwierdzone. Nie zawsze one działają poprawnie. Więc nie zawsze nowsze = lepsze. W przypadku błędów należy cofnąć się do ostatniej działającej wersji.

Ważne informacje

Oficjalny CyanogenMod wiki: http://wiki.cyanogenmod.org/w/I9100_Info

Oficjalne wydania CyanogenMod: https://download.cyanogenmod.org/?device=i9100

Aplikacje Google: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

Znane problemy: http://wiki.cyanogenmod.org/w/Known_Issues_page_for_i9100

Changelog: http://www.cmxlog.com/12.1/i9100/

Sposób instalacji:

• Skopiuj CM-12.1-XXXXXXXX-NIGHTLY-i9100.zip na pamięć telefonu/kartę SD (jeszcze ew. gapps i recovery IsoRec).
    • Upewnij się, że używasz TWRP lub CWM kompatybilne z KK.
    • Wejdź w recovery.
    • Zrób wipe data.
    • Wgraj CM-12.1-XXXXXXXX-NIGHTLY-i9100.zip + IsoRec, gapps.
    • Reboot

Screenshoty

9aecc5f3b7cb3510m.png4a5091a60c48dc7cm.png78a874c3fd61e7a2m.png39e97d85f2fe50a5m.png0d05101c4561a1efm.pngc68a125fcb0ee411m.pnge311bdc2c866db5cm.pngaf864ed44cbb7c31m.png

post-269456-14255758048014_thumb.jpg

Edytowane przez Pietr
    Dodałem prefix
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo rzeczy nie działa w porównaniu do OMNI. A wifi działa i pamięć wewnętrzna skoro są screeny ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Witaj.

Romu jeszcze nie instalowałem, gdyż dużo rzeczy nie działa. Ale skoro jeszcze nikt nie pisze i są SS'y to znaczy, ze działa. :) Na omni też w następnej wersji będzie działać. Jakiś koleś napisał do autora, że jest to wina Kernela i też podał rozwiązanie.

Ps. dodałem źródło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można zrobić port CM12 skoro go jeszcze nie ma? No chyba że o czymś nie wiem.

@down: Wiem o tym i co z tego? Nic jeszcze spod nazwy "CM12" nie wyszło więc ciężko nazwać to portem.

Edytowane przez snoboddy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

<facepalm>

Czytanie nie boli...

CyanogenMod 11 M12 | CyanogenMod

Prace nad CM12 trwają już od jakiegoś czasu. Ale jeszcze nie wydali żadnego buildu. Zapewne robią te wszystkie funkcje. W grudniu ujrzymy listę urządzeń oficjalnie wspieranych. Ale myślę, że dostaniemy aktualizację. Gdyż uważam, że jenkis ma dość wystarczająco czasu skoro wydaje wersje CM 11 na w ch... stary i jeszcze bardzo słaby telefon z CPU ARMv6 600MHz, 180MB ram. ( Galaxy 5 [GT-I5500] ). Z tego co się orientuję, jest on też odpowiedzialny za CM11 na SGSII.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lysegric nie portował tego romu. Budował go od źródeł z tego co wiem. Internal SD działa, ale cały czas są hot rebooty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

Zgadza się. Poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będe miał w końcu odpowiedniego neta i przeinstaluje linuxa z wersji ubuntu 14.10 beta 2 na 14.10 to zajme się za pobieranie repo cyanogenmoda (które ma bardzo duża gigaśków :E) i zabiore się za kompilacje zobaczymy co wyjdzie .;)

Jak dobrze wyjdzie to może wspomogę autora :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pietr

AKTUALIZACJA

Zaktualizowano link do najnowszej wersji z 01.12, screenshoty i listę nie działających elementów.

Zapowiada się lepszy rom od OMNI. Właśnie pobieram. Potem zdam relacje. :)

//edit

O fu*k. xd

Właśnie jestem w nowym CWM recovery. A raczej Cyanogen Recovery. Widać. Już lekki powiew nowości. Zobaczymy co dalej będzie. Trochę ubogie to recoovery. Bo praktycznie nic w nim nie ma. Tylko wipe, install systemu, rebooty i logi.

//edit 2

Że tak powiem. Szału nie ma. D. nie urywa. Jak by działała tylko jeszcze wew. pamięć to było by lepiej od omni.

//edit 3

Aktualnie nie warto instalować romu. Gdyż recovery nie działa. Niby się włącza. Ale nie da się nic zainstalować. Cały czas jest fail. Jedyne rozwiązanie to flash stocka przez odina.

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak naprawią recovery to przetestuję. Na screenach widać, że jest mniej glitchy graficznych niż na Omni. No i widziałem, że jest zaawansowany reboot, czego w Omni nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi