Skocz do zawartości
tomix11

zdjęcie simlocka lg g3 orange

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupiłem tel od człowieka, który dostał go wraz z przedłużeniem abonamentu,

ale postanowił go sprzedać,

tel jest z Orange i prawdopodobnie ma simlocka

a jako że ja jestem w innej sieci potrzebuję go zdjąć,

wiadomo można zrobić to bez problemu, płacąc 77 zl

ale miałem wcześniej taki przypadek, że kupiłem, tel też z Orange, z simlockiem

i kobieta od której kupiłem tel załatwiła ściągnięcie simlocka za free,

było to jednak jakieś pół roku temu, i dokładnie nie pamiętam jak to się wszystko odbyło

jeżeli ma ktoś info jak to zrobić, żeby uniknąć tej zlodziejskiej opłaty był bym wdzięczny

proszę moderatorów o nie usuwanie tematu

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gigi_77

Załatwiła za darmo bo prawdopodobnie przenosiła numer z innej sieci do Orange. Wtedy można było za darmo simlocka usunąć (ja tak zrobiłem). Oczywiście nie namawiam, ale za kilka zł kodem z allegro można usunąć simlocka (tak jak robi Orange- kodem) z G3. Z ciekawości włóż kartę innego op i sprawdź czy jest simlock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usuwajac simlocka poza salonem Orange skutkuje utrata gwarancji, o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mylisz sie

Może coś wiecej w temacie bo niby unia zakazała simlocków ale my jesteśmy w uni/europie tylko jak przepisy działają na naszą niekorzyść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiedys osobiście pytałem w salonie Orange czy zdjecie simlocka powoduje utrate gwarancji odpowiedz brzmiała ze Nie traci sie gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytat Zamieszczone przez cezaryradzymin Zobacz posta

mylisz sie

Może coś wiecej w temacie bo niby unia zakazała simlocków ale my jesteśmy w uni/europie tylko jak przepisy działają na naszą niekorzyść.

Skoro tak jest to dlaczego do teraz w UK, Niemczech i innych krajach Unii są simlocki - czytacie bzdury, a potem wprowadzacie w błąd innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefony Orange kupowane w salonach oraz na stronie internetowej mają simlocki i nic Pan nie zrobisz. Jedynie telefony kupowane przez niektóre działy sprzedaży telefonicznej są bez simlocka...nie wiem szczerze mówiąc dlaczego ale sam sprzedaje umowy przez słuchawkę i u Nas simlocków nie ma. A co do problemu opisanego w temacie to GWARANCJA ABSOLUTNIE NIE PRZEPADA. Szkopuł w tym że niedouczona obsługa z franczyzowych salonów nie chce sobie robić problemów i zazwyczaj takich telefonów nie przyjmuje. W takim przypadku po prostu poszukaj jakiegoś sklepu, salonu, serwisu który świadczy usługi gwarancyjne dla LG i nie ma najmniejszego problemu z wyegzekwowaniem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi