Skocz do zawartości
Duracell997

Telefon nie działa, czerwona dioda nie zawsze się świeci, flashmode nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowym forumowiczem więc warto się przywitać.

Dostałem w swoje ręce Sony Xperia S który (i tutaj zacznie się Wasza nerwica, no bo tego się nie naprawia) był w wodzie. 3 sekundy. Telefon poszedł na suszenie i czyszczenie do serwisu (to są informacje od poprzedniego właściciela). Problem polega na tym, że telefon daje "oznaki" tętniącego zero-jedynkowego życia poprzez:

- Czerwona dioda włącza się nieraz podczas ładowania zarówno pod ładowarką jak i pod USB

- Po podłączeniu pod USB jak dioda się świeci telefon nie jest wykrywany

- Gdy dioda gaśnie (telefon nadal pod USB) telefon jest wykrywany, dźwięk powiadomienia - podłączone urządzenie. Nie widać go w Mój Komputer, ale Sony Mobile Flasher go wykrywa "Device connected with USB debugging off"

Próbowałem zainstalować firmware. Flashmode - przez jednych opisywanych jako wciśnięcie wstecz + podłączenie USB nie działa. Przez kolejnych opisywanych jako wciśnięcie VOLDOWN + podłączenie USB nie działa.

Kombinacja klawiszy Włącz+VOLUP - "Device disconetted" po czym "Device connected with USB debugging off"

Telefon nie wibruje, żadnych innych diód poza czerwoną nie widziałem, cisza spokój. Telefon podłączany pod 2 kable USB (oba działające) więc uszkodzenie kabla wykluczam.

Jestem raczej zielony z naprawy telefonów ale kumaty :D Pomożecie, forumowicze? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZysQ

Brick? A moze padl ktorys z podzespolow np. wyswietlacz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby padł wyświetlacz to diody by włączały różne kolory w zależności od trybu. Gdyby był brick to by flashmode wchodził...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi