Skocz do zawartości
kondejm

Dodanie opcji Restart w menu zasilania wymagany ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiadam za szkody w wyniku ktorych mozesz uszkodzic telefon.Jesli nie wiesz co robisz nie rob tego.

Sposób na dodanie opcji restart w menu zasilanie po przytrzymaniu przycisku wyłączania.

Zanim skopiujemy pliki musi zostac zrobiony ROOT,instalacja polega na podmianie systemowych plikow z folderu system>framework.sprawdz tez wersje softu jaki posiadasz i wybierz odpowiednie pliki z listy.

1.pobieramy root explorer,kopiujemy na karte sd,instalujemy przy uzyciu managera plików

link: Zippyshare.com - Root_Explorer_2.13.2.rar

2.pobieramy odpowiedni rar do twojej wersji romu,jesli uzyjemy innej paczki niz wersja w twoim telefonie, android po restarcie moze sie nie uruchomic.najlepiej zrobmy kopie zapasowe tych plików przed podmianą (android.policy.jar ,framework.jar ,framework-res.apk)

linki:

Zippyshare.com - 181RebootOption.rar wersja 1.8.1

Zippyshare.com - 184RebootOption.rar wersja 1.8.4

Zippyshare.com - 145RebootOption.rar wersja 1.4.5

do wersji 1.4.5 dodana zostala okrągła ikonka baterii z procentami,wystarczy podmienic

framework-res.apk z paczki 1.4.5 powyzej

link:

Zippyshare.com - 145BatteryCircle.rar okragla ikonka baterii z %

3.jesli juz pobralismy odpowiednia paczke,wypakowujemy ja na karte sd w telefonie.powinnismy miec android.policy.jar ,framework.jar ,framework-res.apk.

4.uruchamiamy zainstalowany wczesniej root explorer,otwieramy karte sd i znajdujemy wypakowane pliki,wciskamy mount R/W,wciskamy przycisk menu w telefonie,wybieramy multi select,zaznaczamy nasze 3 pliki,wciskamy move,znajdujemy folder system,otwieramy go wciskamy paste.teraz musimy kazdemu z plikow nadac uprawnienia rw-r-r (przytrzymujemy palec na pliku,wciskamy permissions,zaznaczamy jak na obrazku ponizej-jesli ktos nie wie jak to zrobic dodalem screenshot,klikamy ok) ,tak musimy zrobic z kazdym ze skopiowanych plików.jak juz to zrobilismy znowu zaznaczamy wszystkie nasze pliki,klikamy move,otwieramy folder framework,wklejamy pliki,pliki systemowe zostana zamieniane na nasze.jesli program sie spyta czy napewno to zrobic klikamy tak.

5.restartujemy telefon,cieszymy sie opcja restart w menu wylaczania

Uwaga.jesli chcemy zmienic aplikacje framework-res.apk na inna np. zawierajaca przezroczysty pasek zadan lub inny update,musimy przywrocic rowniez stockowe wersje plikow android.policy.jar ,framework.jar. najlepiej zrobic kopie zapasowe i skopiowac je razem ze zminianym plikiem.

Sorry za taki sposob tlumaczenia ale staralem sie to zrobic najprosciej jak to mozliwe:).pozdrawiam

Temat oryginalny:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1094730

post-45632-14255698398804_thumb.jpg

Edytowane przez kondejm
    BŁĄD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arca mam od tygodnia i to mój pierwszy android. Może pytanie będzie głupie ale nie znam jeszcze tego systemu. Czy jeśli będe chciał zrobić inną modyfikację to tą tracę bo muszę mieć przywrócone wersje plików policy itd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arca mam od tygodnia i to mój pierwszy android. Może pytanie będzie głupie ale nie znam jeszcze tego systemu. Czy jeśli będe chciał zrobić inną modyfikację to tą tracę bo muszę mieć przywrócone wersje plików policy itd?

To naprawdę zależy od tego co to będzdzie za modyfikacja. jeśli to będzie tylko modyfikacja theme to nie, ale jeśli modyfikacja dzialania to jeśli podmienisz policy.jar to stracisz obecną.

Ale to tylko jeśli bedziesz podmieniał pliki. Jak juz powstanie w pełni dzialające recovery to bedziesz mógł updateowac pliki z poziomu recovery, i wtedy zachowasz obecną modyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dante
    Jak juz powstanie w pełni dzialające recovery to bedziesz mógł updateowac pliki z poziomu recovery, i wtedy zachowasz obecną modyfikację.

Jeżeli powstanie w pełni działające xrecovery, to żeby móc z niego korzystać potrzebne jest konto administratora = utrata gwarancji.

Po za tym każda modyfikacja systemu, na który on sam nie pozwala, a z wiadomych przyczyn masz do tego dostęp (root) = utrata gwarancji.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z mojego przykładu wiem ze jesli chcemy zmienic theme podmieniajac tylko framework-res.apk juz po zamianie (android.policy.jar ,framework.jar ,framework-res.apk zawierajacych reboot) najlepiej jest tez przywrocic oryginalne wersje android.policy.jar i framework.jar (usuwasz reboot).za pierwszym razem po dodaniu opcji reboot zamienilem tylko framework-res.apk na inny zawierajacy theme,po restarcie okazalo sie ze telefon sie nie chce wlaczyc i musialem go flashowac od nowa.ale moze to tylko ja mialem taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwała wam za szybkie odpowiedzi. Powiem co wiem. Kupiłem Arca w Orange zflashowałem na oryginalny rom, potem root i update do najnowszego softu. Reszta to praktycznie czarna magia, jak hasła w stylu: recovery. Szukam w forach i ogólnie w necie ale wszyscy jadą takim androidowym slangiem, że ciężko załapać o co biega. No i znów pytanie nowicjusza: Co to jest recovery?Z tego co wiem to przywracanie ustawień ale jak, gdzie i dlaczego to nie mam pojęcia. Sorki za wylewność ale pisze co wiem. A żeby nie było to serio sam staram się dowiedzieć jak najwięcej żeby nie zawracać gitary ale nie jest łatwo po przesiadce z symbiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dante
    A żeby nie było to serio sam staram się dowiedzieć jak najwięcej żeby nie zawracać gitary ale nie jest łatwo po przesiadce z symbiana.

Hee miałem podobny problem, jak przesiadałem się z Satio na X10:D

Xrecovery pozwala na dużą integracje w system. Dzięki niemu możemy wgrywać odpowiednie modyfikacje systemu, instalować romy, czy robienie kopi zapasowych i ich przywracanie, jak system sie posypie... Pozwala również dzielić karte pamięci na partycje.I wiele wiele innych funkcji.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

recovery jest to program uruchamiajacy telefon w trybie podobnym do biosu w windowsie.z jego poziomu mozesz zmieniac romy,radia upgradeowac.robic kopie zapasowe itd... jak napisal kolega powyzej.clockworkmod do arca juz powstal ale jest w fazie testow i nie dzialaja wszystkie funkcje programu.pozatym nie zainstalujesz go bez odblokowania bootloadera a w telefonie z simlockiem jest to jak narazie niemozliwe.czekamy na wiesci od blagusa,moze wkrotce cos sie pojawi.czekamy tez na pierwszy ugotowany cyanogenmod rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też jak ty Dante przesiadłem się z Satio i jazda jest ostra ale lubię takie wyzwania. Im trudniej tym bardziej mnie kręci.Piwo dla was wszystkich! Widzę, że szybko się wdrożę z waszą pomocą. Powiedzcie czy jak tu coś uwalę to Titanium Backup em przywrócę stan poprzedni czy nie bardzo? Wcześniej próbowałem zrobić sobie Transparent dock home ale to było na ślepo kompletnie i musiałem robić ponowny flash bo po włączeniu fona pokazywało się tylko logo SE i kicha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie za bardzo ci tutaj titanium backup pomoze bo do przywrocenia systemu z kopii zapasowej (uzywajac titanium backup) musisz miec dzialajacy system.a zeby uzywac clockworkmod recovery musialbys miec odblokowany bootloader i zainstalowany dzialajacy clockworkmod recovery a jak narazie jest tylko testowy.jednym slowem mowiac jeslik uwalisz telefon bedziesz go musial znowu flashowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi