Skocz do zawartości
michcic

Internet Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim nowym DHD z orange.przeszukałem juz forum, ustawialem juz rozne warianty i nic pokazaje mi sie ikonka ze jest włączony internet ale internet nie smiga w ogole...byłem dzis w salonie orange to nawet facet nie wiedzial co z tym zrobic, dwa razy ustawial te dane a pozniej ja sam juz ustawialem tak jak jest to opisane na forum i nic mi nie chula...co musze zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy przy zasięgu masz ikonkę H / 3G lub E ? I mimo to nie ma neta ?

Korzystałeś z jakiś programów typu APN on/off czy coś ? (bo rozumiem, że ustawienia APN masz poprawne i aktywne jest właściwe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem Ci ze mam jak tylko wlacze to mam 3G pozniej zmienia sie na H i tylko sweci sie strzalka wychodząca(ta po lewej) gdy np aktualizuje pogode i wyskakuje błąd połączenia, wiec nie wiem co to jest bo niczego nie uzywalem mam seryjny telefon od wczoraj, nic nie kombinowałem; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    powiem Ci ze mam jak tylko wlacze to mam 3G pozniej zmienia sie na H i tylko sweci sie strzalka wychodząca(ta po lewej) gdy np aktualizuje pogode i wyskakuje błąd połączenia, wiec nie wiem co to jest bo niczego nie uzywalem mam seryjny telefon od wczoraj, nic nie kombinowałem; )

No to dziwne, bo to by sugerowało, że telefon ma aktywne połączenie.

Usuń wszystkie APN i zrób tak jak na stronie orange napisali:

Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA

Wejdź w SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE i wybierz SIECI KOMÓRKOWE

Przejdź do PUNKTY DOSTĘPOWE

Wybierz MENU i NOWA NAZWA APN

Jako NAZWA ustaw Internet GPRS

W pole APN wpisz internet

W pola NAZWA UŻYTKOWNIKA i HASŁO wpisz internet

W pole SERWER wpisz 194.204.159.001

Jako TYP APN wpisz default

Naciśnij MENU i ZAPISZ

Na liscie APN postaw kropkę przy profilu Internet GPRS

Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET

Naciśnij MENU, WIĘCEJ i wybierz USTAWIENIA

Przejdź do USTAW STRONĘ GŁÓWNĄ i wpisz Start - strona główna, orange - www.orange.pl

Nie wiem, czy pomoże, ale trzeba to sprawdzić, ponieważ może jakimś cudem jest jednak błąd w konfiguracji połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem tak jak mowisz no ale nic to nie dało;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczną sytuację jak kolega wyżej, zmieniłem apn i nic choć ikonka sie pokazuje :/

Jakby ktoś wiedział co zrobić to niech napisze bo to pomału wkurzające sie staje :/

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po udzieleniu pomocy od Dod6 dalej nic...;<

---------- Post dołączono o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

dzwonilem do orange, Ci przerzucali mnie w pelno roznych dzialow, okazalo sie ze karta SIM jest OK, mialem usunac wszystkie APN'y i wpisac ich ze strony orange i nic...myslicie ze to moze byc wada telefonu?czy poprostu mam cos zle ustawione w tych APN'ach?moze ktos mi napisze szczegolowo co mam zrobic bo z DHD jestem laikiem dodam ze probowalem ustawien z forum i nic;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matquu

Próbowałeś z innym SIMem w telefonie? Może nawet od innego operatora spróbuj. Niby powiedzieli, że Twój SIM jest ok, ale jak masz możliwość, spróbuj w innym telefonie wsadzić.

Po wifi Ci działa internet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po wifi Ci działa internet?

smiga jak nie wiem; )

Próbowałeś z innym SIMem w telefonie? Może nawet od innego operatora spróbuj. Niby powiedzieli, że Twój SIM jest ok, ale jak masz możliwość, spróbuj w innym telefonie wsadzić.

wlasnie narazie nie mam takiej mozliwosci

wkladalem sowja karte do G2 z ustawieniami odpowiednimi dla orange i tez nic, wiec dzis ide karte nowa kupic i zobaczymy ; )

Edytowane przez michcic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to okaże się pomocne:

wczoraj na małym wyjeździe internet zaczął działać- nawet w hsdpa, ale gdy wróciłem do domu

to sytuacja się powtórzyła, zmieniłem więc na sieć 2g i po edge internet działa. Jest to bardzo dziwne, ponieważ

nie sądzę bym nie miał zasięgu w 80tys. mieście. Dzisiaj się do nich przejdę i porozmawiam :]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi