Skocz do zawartości
Shinjiru

Modyfikacja/Skrypt umożliwające uwiężenie systemu na połowie ramu [JB 4.1.2]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ogóle da się zrobić coś takiego? Chodzi mi o to, że zauważyłem, że sam JB radzi sobie dość nieźle na takich urządzeniach z 512mb ramu, nie pożera go w całości, zatrzymuje się na tych 300mb zostawiając resztę dla użytkownika, czy w związku z tym dałoby radę napisać moda który by tak ustawił system na naszym fonie by ten nie pożerał więcej niż JB na tych urządzeniach, albo taki kitkat?

EDIT; przenieście do LG9 II w złym dziale walnąłem...

Edytowane przez Shinjiru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ogólnie dziwne założenie. Urządzenia z 512MB RAM różnią się ogólną konfiguracją, sprzętową jak i programową. Przykładowo tel. z 512MB RAM będzie miał na telefonie mniej aplikacji niż nasz LG. Więc stąd też pewnie pożera mniej RAMu. Pytanie po co ci więcej RAMu? Android sam dobrze nim zarządza, to, że ograniczysz pochłanianie RAMu przez sam system nie da ci wzrostu wydajności a wręcz wydajność może spaść.

Ogólnie raczej idzie coś takiego zrobić, ale na pewno potrzebujesz roota jak nie odblokowanego BL. Z tym, że będzie to raczej ograniczenie RAMu a nie zredukowanie wykorzystywanego RAM przez system. Są kernele które mają ramhack, które dają więcej ogólnodostępnego RAMu więc pewnie można zrobić tak żeby tego RAMu było dostępnego mniej.

To, co możesz zrobić to pousuwać aplikacje (systemowe jak i użytkownika) których nie używasz, a które są ładowane razem z systemem. To na pewno ograniczy zużycie RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Można zmienić minfree, to wartość ustalająca, przy jakiej ilości wolnego ramu zaczyna się zabijanie apek, apek systemowych itp. Potrzebny root. Można spróbować dopisać do build.prop linijkę ro.config.low_ram=true ona zmienia ustawienia (również minfree na takie, które mogą pozwolić na prace z mniejszą ilością ramu. Jeśli te pomysły Ci się spodobają, nie pogardze piwem

C Pa 8 , Enigma 5 13

b6ddd69cace6ff2d4374d0a35968099b.jpg

---------- Post dołączono o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

to jest stan mój na teraz z tą linijką w build.prop

C Pa 8 , Enigma 5 13

Edytowane przez dziamot
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi