Skocz do zawartości
Guciu

Gdzie antena GSM?

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

Chyba wszystkie zewnętrzne wyjścia antenowe w telefonach są znormalizowane i te same więc potrzebujesz kabla FME :) pytanie tylko czy żeński czy męski wtyk ;)

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+ cięcie obudowy albo bez niej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Po co ciąć obudowę ?? Pod klapką baterii masz dwie gumki pod którymi znajdują się złącza do anten zewnętrznych, nie wiem która jest do anteny GSM bo są dwa złącza obok siebie ;)

żeby Ci to zobrazować dorysowałem 2 strzałki do zdjęcia z pierwszego posty, po złożeniu obudowy nad złączami znajdą się dwie gumki :P

defy2.jpg

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym bardziej stawiał że antena jest wyprowadzona za pomocą tego pinu nad aparatem na zewnętrzną część obudowy a nie jest na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

nie, nie, nie. Bo po pierwsze wyprowadzenia takiego o którym mówisz na zewnątrz obudowy nie ma, po drugie czy widziałeś w innych telefonach jak wygląda gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej?. Po trzecie czy kiedy kolwiek sprawdzałes co jest pod tymi dwiema gumowymi zaślepkami zaznaczonymi na zdjęciu ??

inpicturesmotoroladefyn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mówię że internal antena jest tamtędy wyprowadzają na zewnątrz. Tu masz rację ona idzie tymi gumkami A mówię o wprowadzeniu internal antena na zewnętrzną część obudowy.

Sprawdz co jest na ściance nad tym pinem. jest blaszka która do czegoś służy. Ten pij to łącznik płyty głównej z internal antena ulokowanej na zewnętrznej części obudowy (po zdjęciu klapki miejsca nad aparatem.

A to co zaznaczyłeś w pierwszym poście to jedna z taśm od digitizera/wyświetlacza

Edytowane przez Pasorzytek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus
    ja bym bardziej stawiał że antena jest wyprowadzona za pomocą tego pinu nad aparatem na zewnętrzną część obudowy a nie jest na płytce.

Nie określiłeś o jaką Ci chodzi antenę, a jakiś użytkownik wcześniej pytał o złącze do anteny zewnętrznej, więc to wyglądało jakbyś wskazywał to właśnie złącze ;) Antena wewnętrzna znajduje się na dole z obserwacji użytkowników. To co zaznaczyłem w pierwszym poście to faktycznie nie jest antena :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wons

sorka za odświerzenieodświeżenie, ale chciałbym wyprowadzić antenę na zewnątrz, dach w domu kiepski zasię do chociażby hsdpa. Najlepiej jakby była postawiona w poziomie. Komórka do używania internetu i mam takie 2 pytanka.

1. czy antena potrzebuje jakiejś końcówki (nie tej przy telefonie), anteny "takiej sztywnej", czy sam kabel wystarczy?

2. Pamiętam, że do auta taka antena (GSM) musiała mieć odpowiednią długość (posiadam taką), da się to jakoś zrobić, by to sensownie działało? Czy potrzebna mi będzie antena jakaś do UMTS'u? Wyczytałem, że jedno gniazdo jest odpowiedzialne za gsm, a drugie za umts

Dzięki za wszelką pomoc zbytnio się nie znam ;p

(tak umiem dziękować na forum, ale to jest powiedzmy hmmm "z góry")

e. Sprawdziłem i to gniazdo jest żeńskie i jest dość głęboko usadowione, czy taka zwykła wtyczka sięgnie?

Edytowane przez franelo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja odświeżam temat, mam w mojej Defy z zieloną soczewką włożoną kartę Aero2, na niej gram sobie w różne gry między innymi: Crossfire, League Of Legends itp. pingi sięgają w granicach średnio 90-120, na modemie u kolegi na mojej karcie był ping 67. Czy po zamontowaniu anteny zewnętrznej spadłby mi ping ? Wiem że to w większości zależy od prędkości wysyłania i odbierania sprzętu (Tutaj parametry Defy: HSDPA : 7,20 Mbit/s, HSUPA : 2,00 Mbit/s) ale może jednak ? I jeżeli ktoś wie to jaką konkretnie antenę montować (fotka, link) i w które złącze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli kogoś ciekawi rozwiązanie tematu, zapraszam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi