Skocz do zawartości
kuba388

LG G3 D855 - Jak zaktualizować telefon z androida 4 do androida 5 gdy LG Mobile Support Tool pokazuje, że system jest aktualny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu jest dostępna aktualizacja do andka 5.0 Niestety przez centrum aktualizacji z poziomu telefonu nic nie wyszukuje, a LG Mobile Suport Tool pokazuje, że mam najnowszą wersje oprogramowania czyli 4.4. Wczoraj w programie LG PC Suite pokazała się jakaś zmianka o lizaku, ale nic więcej. Moje pytanie brzmi jak zaktualizować telefon z 4 na 5?

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz brandowany telefon - a myślę, że tak jest, to będziesz musiał poczekać aż operator u którego brałeś telefon wypuści ,,swoją' ' wersję...

- jesteś w Play, widzę w avatarze, więc nie prędko doczekasz się aktualizacji...Play jest w tej dziedzinie ,,opóźniony'' a jedyna rada - jeśli się odważysz - zdebranduj telefon wgrywając czystego Androida 5.0 dla G3... a jak to zrobić, wysil się i zajrzyj do działu LG - podkategoria LG G3 ...:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem właśnie to na stronie LG. Brandy czyste i sieciowe. Czy strace wtedy gwarancje na telefon? No i czy lepiej zrobic kopie zapasowa danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasadniczo - nie tracisz jeśli ewentualną usterkę zgłaszasz BEZPOŚREDNIO do serwisu LG w trybie dor to dor /dzwonisz do serwisu LG, przysyłają kuriera który odbiera telefon i przywozi naprawiony / i wgrywasz OFICJALNY, prosto od LG , ORYGINALNY SOFT. Z pośrednikiem - salonem Play - może być różnie, nie dość, że trwa znacznie dłużej, to mogą mieć obiekcje dlaczego telefon z Play ma czysty soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miałem p895 Swift Vu to latałem właśnie od razu do LG na Marynarską w sprawie naprawy. Nigdy nie wysyłałem telefonów przez salon operatora. Czyli przy wgraniu softu dane się skasują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do aktualizacji to sieć play wcale nie jest taka opóźniona a ja wręcz sobie chwałę ją za w miarę szybkie aktualizowanie i to play ze wszystkich sieci najwcześniej wydaje aktualizację a np aktualizację do v10L dostaliśmy pierwsi jeszcze przed telefonami nie brandowanymi, inne wersję wychodziły średnio tydzień dwa po aktualizacji telefonów nie brandowanych.

Co do opóźnień aktualizacji ze strony play do 5.0 to pewnie wynikają one z tego iż jest w sofcie v20a mnóstwo błędów więc play pewnie jak wyda aktualizację to już od razu do v20c lub nawet dalej.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwólcie że i ja dołożę swoje 2 grosze w tym wątku.

Zasadniczo mam ten sam problem co autor z małym wyjątkiem.

Telefon kupiony z wolnej ręki, bez brandu.

W trakcie którejś czynności rootowania uceglony, przywrócony do życia.

Po odratowaniu brak jakichkolwiek oznak brandu któregoś z operatorów (logo startowe LG, w info o oprogramowaniu mam v10l-EUR-XX) a andka 5.0 nie widać.

Dzwoniąc do LG dowiedziałem się że do końca listopada wszystkie g3 dostaną lizaka. Mamy 7 grudnia i dalej jego nie widać.

Czy możliwe jest abym wrzucił jednak soft brandowany ? Jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co? Weź sobie zainstaluj tego 5.0 przez lg flasha, jest to tak banalne ze na 100% dasz sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No OK, instalacja to nie problem.

To tak dla mojego spokoju ducha ... ;)

Chodzi sprawdzenie czy faktycznie telefon jest z europejskiej dystrybucji, tak jak twierdzi sprzedający.

Dookoła się trąbi(ło) że dostaniemy soft jako pierwsi i tak było ale nie ja. U mnie dalej po prawie miesiącu wisi v10l czyli co? Albo wrzuciłem jakiś soft brandowany albo sam telefon jest z jakiś kombinowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x