Skocz do zawartości
mamrotus

Lekarstwo na przeładowanie ekranu głównego, wydłużenie czasu pracy na baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zastosowałem się do wskazówek z #1 posta, wykonałem wszystkie kroki oprócz

"-Chwilę przed aktualizacją softu zrobić hard reset

-Zaktualizować soft

-Po aktualizacji softu znów zrobić hard reset (może nie trzeba ale ja robię)"

ponieważ dopiero go aktualizowałem.

Dziś napotkałem problem, mianowicie nie mogę użyć lampy błyskowej podczas robienia zdjęcia. Ikonka jest wygaszona (nieaktywna). Co ciekawsze, zewnętrzną aplikacją mogę włączyć jako tako lampę jako latarkę. Ktoś ma pomysł co z w/w zmian w ustawieniach (czy w ogóle) mogło mieć wpływ na tą lampę? Zaraz jadę na sylwestra i nie uśmiecha mi się oddawać tel do serwisu ... Macie jakiś pomysł?

Na pewno przed zmianą tych ustawień lampa działała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up: pewnie masz tryb hdr włączony, wyłącz go lub daj na auto.

Nie ma to nic wspólnego z ustawieniami, to normalne że nie da się robić zdjęć z flashem i tym trybem włączonym.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za ten poradnik, po zastosowaniu się do tylko kilku punktów bateria trzyma świetnie bo mam teraz 62% a ekran włączony od 2h i 15 min a wcześniej już bym miał z 20%. Ciekawe ile by trzymała jakbym wyłączył inteligentny ekran i quick circle etui

#Edit

O to wynik pierwszego dnia

07f8d5947e3b06a65ad3b34e9ed01d5f.jpg

Edytowane przez Ciaker
    Umieszczamy zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika spoiler, pamiętaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich ! mam takie pytanie otóż od paru dni jestem posiadzaczem lg g3 i  musze przyznac ze bateria bardzo kiepsko w nim wypada  ( mialem wcześniej s5) mam takie pytanie  czy w trybie oszczedzanie energii da sie zmienić by nie był z dołu i z góry pomarańczowy pasek w ekranie głownym oraz menu? oraz mam pytanie czy znacie jakieś sposoby by wydłuzyć pracę baterii? pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

serdecznie dziękuje za odpowiedź 

[Dodano: 21.05.2015 - 13:18]

Jakby ktoś był w stanie powiedzieć jak zmienić motyw g3 w trybie oszczędzania energi(pomarańczowe paski) byłbym bardzo wdzięczny p.s android 5.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol
    Napisano (edytowane)

Wydaję mi się, że tego "motywu" nie da się wyłączyć. Podczas oszczędzania baterii telefon automatycznie wyłącza animacje, a tym samym bajery, którymi są przezroczyste paski. Może jest jakaś opcja, która to wyłącza, o której ja (niestety) nie wiem.

/edit służę pomocą :)

Edytowane przez Kelan99
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rbol22

jeszcze nie stosowałem się do poradnika. Ustawiłem tylko w opcjach programistycznych watrości 0.5 i wyłączenie gpu. Jak mam wyłączyć ctui quick circle jak takowe etui posiadam i jest to jedna z mocniejszych stron G3. Poza tym mam bardzo dużą dysfunkcje wzroku i maksymalnie mogę obniżyć jasność wyświetlacza przez cały czas na 80% bez opcji auto. Bateria mnie załamuje na wyświetlaczu wytrzymuje nieco ponad dwie godziny. Internetu nie mam cały czas włączonego, włączam wtedy kiedy potrzebuje tak samo jest z wi-fi. Synchronizacje mam również wyłączoną. Bateria trzyma max 1.5 dnia, ale przy minimalnym użytkowaniu, a tak to góra jeden dzień. Zmieniłem na g3 bo ma radio a miałem s5 niczego nie wyłączałem nie modyfikowałem a bateria przy niewielkim użytkowaniu potrafiła trzymać nawet 3 dni! Opcje skrótu też nie wyłącze bo korzystam z tego. Jak włączam na moment neta to przeważnie tylko 2g ewentualnie 3g. Niedługo ma wyjść soft 20P wtedy spróbuje tak jak autor piszę najpierw zrobić hard reset potem aktualizacja, następnie znowu hard reset itd... A jak bateria trzyma na alternatywnych softach np: cyanogenmod!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

v20P już jest ale trzeba instalować ręcznie, etui miałoby sens jakby lg zamontowalo ekran OLED a tak to te okienko nie ma sensu bo zużywa tyle baterii co normalnie włączony ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

Moim zdaniem kluczem do jak najdłuższego działania baterii jest zrobić tak

1. Ustawić sieć 2g z nią nie ma problemów i oszczędza baterie

2. Animację powyłączać x1 na x0

3.Ekran to już zależy jaka pogoda jest ja mam na 0% wieczorem a w dzień 20-50 to (automat)

4.Wyłączać synchro, quick circle etui, podwójne okno, smart smart bulletin , lg health, bluetooth, nfc, lokalizację wszystkie bajery 

5.No i oszczędzanie energii 

Ja tak mam i bateria super jest (5.0 v20h)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi