Skocz do zawartości
mamrotus

Lekarstwo na przeładowanie ekranu głównego, wydłużenie czasu pracy na baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli używasz codziennie NFC to nie ma sensu ciągle włączać i wyłączać bo nawet przez cały dzień nie zje 1% baterii!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem kluczem do jak najdłuższego działania baterii jest zrobić tak

1. Ustawić sieć 2g z nią nie ma problemów i oszczędza baterie

2. Animację powyłączać x1 na x0

3.Ekran to już zależy jaka pogoda jest ja mam na 0% wieczorem a w dzień 20-50 to (automat)

4.Wyłączać synchro, quick circle etui, podwójne okno, smart smart bulletin , lg health, bluetooth, nfc, lokalizację wszystkie bajery 

5.No i oszczędzanie energii 

Ja tak mam i bateria super jest (5.0 v20h)

najlepiej.. trzeba bylo kupic telefon nie smartfona.. albo uzywasz albo nie.. jesli ladowanie co 2 dni to dla kogos problem to ja nie wiem.. uzywam 3g, poczta, fb, pogoda, gazeta, itd.. duzo smsów pare zdjec troche dzwonienia.. ekran auto - jasnosc srednio miedzy 30 a 50% w pomieszczeniach, i spokojnie dwa dni pracuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Up @@nox15

Moim zdaniem kluczem do jak najdłuższego działania baterii jest sprzedaż smartphone i kupno Nokii 3310 ;)

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Już bez przesady z tym tylko 2g (jak ktoś ma tak używać polecam Nokię 3310).

Ja każdy telefon używam

z trybem auto sieci + 50 % jasnośc + net włączony praktycznie cały czas,dzień wytrzyma ;)

jak chcę aby dłużej trzymał po prostu neta wyłączam :D

Edytowane przez dix241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

Albo przełączać się z 2g na 3g lub lte  też dobry sposób ale ja na razie z neta nie korzystam w telefonie przeważnie przez jak już to tylko sieć wi-fi 

ale jak kto uważa bo w moim przypadku tel wytrzymuje 5h 45min do 6h 15min na ekranie 20% Automat  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Co do tego przełączania pomiędzy lte/3g itd powinien być przełącznik w pasku z przełącznikami.

Ps: nie wiem jak Ty zaczarowałeś swój telefon ale ja cieszę się jak wytrzyma mi 3.5h SOT...

Edytowane przez niuniek24w
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez nic specjalnego nie robię, net cały czas włączony, dziennie kilkadziesiąt smsów i ogólne wykorzystywanie telefonu bez gier i spokojnie wyciągam 4.5 na ekranie, jutro wrzucę screeny przed ladowaniem na potwierdzenie ;) na v20p generalnie dużo lepiej niż wcześniej ale na baterię nigdy nie mogłem narzekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nox15

Proszę screeny z mojego G3    :crazy8gz:

post-232846-0-42776200-1434994620_thumb.png

UWAGA!!! telefon nie był pod ładowarka od 4:15 bez doładowywania takie automat 20%

post-232846-0-12097400-1434994631_thumb.png

Edytowane przez nox15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na v20h (brand Orange) masakrycznie się przeładowywał i to nie tylko ekran główny. Dość często restartował się cały interfejs, czasami dwa, trzy razy dziennie. Wykonałem cześć czynności z pierwszego postu, zostawiłem jedynie włączone animacje i synchronizację. Niby było lepiej, ale nie bardzo dobrze, bo nadal zdażały się przeładowania zarówni ekranu, jak i interfejsu. Miarka przebrała się wczoraj wieczorem ;). Zrobiłem twardy reset, ponownie wyłączyłem wszystko poza animacjami i synchronizacją, przestawiłem animacje na 0.5, włączyłem wymuszanie renderowania i wygląda na to, że pomogło. Od wczoraj żadnego przeładowania :D. I oby tak zostało!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Brs263

Zrobiłem prawie wsyztsko z pierwszego postu (zostawiłem tylko wibracje) ale ekran dalej chyba przeładowany bo lagi ma tylko na ekranach głównych, apoki działaja super bez zacięc. Jak zrobie Lg backup i twardy reset poustawiam wszytsko na naowo to będzie ok czy musze na swiarzo wszytsko instalować bo Lg backup przywruci te błędy z lagami (kiedys gdzieś czytałem ze takie beckupy moga przywracać błędy z przed resetu) ?

Wyłączyłem animacje wsyztskie ale animacja odblokowania dalej jest tak ma byc ??

Edytowane przez Brs263

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi