Skocz do zawartości
BartT-GSM

Lista kodow serwisowych do Galaxy S2 i9100

Rekomendowane odpowiedzi

Kod znalazłem : *#301279# - przełączanie między 3G i HSPA ale do pełni szczęścia potrzebuję pomocy ;). Co mam zaznaczyć lub odznaczyć aby korzystać tylko i wyłącznie z H(+) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    turzol
    Kod znalazłem : *#301279# - przełączanie między 3G i HSPA ale do pełni szczęścia potrzebuję pomocy ;). Co mam zaznaczyć lub odznaczyć aby korzystać tylko i wyłącznie z H(+) ?

kod: *#301279# następnie wybierasz opcję [2] CHANGE HSPA REVISION i tam opcję [1] RELEASE R99 (HSPA OFF). Jak chcesz powrócić na HSDPA, to wystarczy, że w ostatnim kroku wybierze opcję [3].

Na końcu, aby zmiany zostały zatwierdzone, należy przełączyć się na moment na tryb samolotowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

A wiecie jak wyłączyć HSUPA (H+)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HSUPA(H+) i HDSPA(H) wyłączysz jak zastosujesz się do wskazówki turzola :) bo to jest sposób na wyłączenie tych zakresów a nie na włączenie ;P a moje pytanie grzmiało :

Napisał superkoko Zobacz post

Kod znalazłem : *#301279# - przełączanie między 3G i HSPA ale do pełni szczęścia potrzebuję pomocy . Co mam zaznaczyć lub odznaczyć aby korzystać tylko i wyłącznie z H(+) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tekem

A moze ktos mi powiedziec jaka jest roznica miedzy HSUPA(H+) HDSPA(H) a 3G i ktora najlepiej zastosowac ??

dziekuje za info

Edytowane przez tekem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako
    A moze ktos mi powiedziec jaka jest roznica miedzy HSUPA(H+) HDSPA(H) a 3G i ktora najlepiej zastosowac ??

dziekuje za info

H (7,2 do 21 Mb/s w wersji +) jest szybsze od 3G (nie chcę skłamać coś koło 350kb/s) ale zużywa też więcej prądu. Więc jak chcesz trochę oszczędzić baterii kosztem transferu możesz sobie zablokować sieć 3G na poziomie 3G (telefon nie będzie przełączał się na wyższe sposoby transmisji danych).

ps. podane transfery to dane czysto teoretyczne, w rzeczywistości są one odpowiednio niższe i w polskich warunkach raczej nie przekraczają 5Mb/s :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bako
    Funkcja Fast dormancy jest znamienna dla połączeń mobilnych. Chodzi tu o to, że kiedy połączenie jest w trybie spoczynku (brak transferu danych) to telefon po 7 sekundach przełącza się z trybu H(+) do 3G, natomiast przy opcji fast dormancy wyłączonej (disabled) czas przełączenia do 3G wydłuża się z 7 do 30 sekund. A więc renegocjacja z powrotem do trybu H(+) oszczędza w pewien sposób baterię jeśli ten czas będzie dłuższy. Opcja Fast dormancy nie jest aktywowana ponownie przy restarcie fona :)

Przetestowałem w sieci play i wyłączenie tej funkcji bardzo drenuje baterie. Normalnie telefon starczał mi spokojnie na dzień pracy, a po zmianie koło godziny 18 już wolał o ładowarkę.

Zauważyłem, że po wyłączeniu fast dormancy telefon cały czas działał jakby był w zasięgu H.

Jednak wolę mieć tę opcję włączoną i niech telefon przełączy się na H by załadować stronę, po czym wróci do 3G. Efekt widoczny gołym okiem: załadujcie dowolną stronę i trochę poczekajcie.

Przy ciągłym oglądaniu może i ciągnie więcej baterii jednak sumarycznie lepiej nie ruszać tej opcji.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Hmm, też testuję to w Play, ale nie zaobserwowałem większego drenażu. Nie występuje też efekt, o którym wspominasz, czyli że telefon jakby działa cały czas w trybie H. Obserwuję natomiast dokładnie takie działanie jak opisałem wcześniej, czyli H(+) "trzyma" dłużej do tych 30 sekund przy braku transferu danych i przełącza się po tym do 3G. Kolejna akcja z danymi praktycznie natychmiast przełącza z powrotem do H, lub H+. Subiektywnie wydaje mi się, że przy fast dormancy włączonej czas renegocjacji trwał troszkę dłużej niż przy opcji wyłączonej.

Dobrze byłoby, jakby troszkę więcej osób potestowało owe fast dormancy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

czy może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica między

*2767*3855# - hard reset,

a

*#*#7780#*#* factory data reset?

z góry, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

1) twardy/dokładny/taki_z_jajcmi/pełny restart fona