Skocz do zawartości
BartT-GSM

Lista kodow serwisowych do Galaxy S2 i9100

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Który z kodów odpowiada za podgłośnienie dźwięków systemowych ( np.kliknięcie jakiegokolwiek klawisza " kilk " )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MojNick
    Sprawdzenie daty produkcji (kalibracji) telefonu:

Sprawdzenie wersji hardware telefonu:

A może mi ktoś powiedzieć co znaczy to drugie? Czy po prostu oznaczenie zwykłe nieważne uwagi?

Data produkcji wyszła mi 7 luty 2012 a HW - 1.400.

I pytanko - jak włączyć test wyświetlacza - taki co wyświetla różne kolory?

@Radkor - dzięki za wyjaśnienie :)

Edytowane przez MojNick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A może mi ktoś powiedzieć co znaczy to drugie? Czy po prostu oznaczenie zwykłe nieważne uwagi?

To po prostu wersja płyty (revision). Coś jak w płytach głównych komputerów. Między różnymi wersjami mogą być jakieś drobne zmiany w hardware. Najczęściej sprowadza się to do utrudniania zdejmowania simlocka. :D

Wiadomo, że każdy chciałby mieć nowszą, bo może coś tam usprawnili, jak np. gumka przy mikrofonie likwidująca efekt "echa", lub poprawione złącze USB na którym nie ma przepięć.

I pytanko - jak włączyć test wyświetlacza - taki co wyświetla różne kolory?

*#0*#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.Mam problem po wpisaniu kodów serwisowych pojawia się taki komunikat.Szukałem

w necie i na forum lecz mój problem nie jest wyjątkiem ale rozwiązania nie znalazłem

Np.po wpisaniu *#272*Twój kod IMEI#

Edytowane przez kamil9530

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz inny ROM niż stockowy to większość kodów nie będzie działać.

Kody są tylko wirtualnymi skrótami do aplikacji, których nie ma w modowanych softach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Z racji tego,że nikt nie umie Ci wytłumaczyć czym to się różni tylko "bezmyślnie" korzysta z googla , to ja mogę tylko podpowiedzieć co mi się zdaje a mianowicie:

hard reset- usuwa programy, ustawienia itp ale zostawia dane w pamięci czyli nie usuwa zdjęć i innych danych

factory reset- usuwa programy, ustawienia i wszystkie dane z pamięci pozostawiając w pamięci tylko to co było w telefonie po wyjęciu z pudełka (usunie zdjęcia itp)

Nie zgodzę się. Właśnie zrobiłem hard reset kodem *2767*3855# i na telefonie nie mam kompletnie nic i po uruchomieniu jest kreator pierwszej konfiguracji. Tak jak się uruchamiało telefon po odpakowaniu ze sklepu.

Natomiast kod *#*#7780#*#* - przywrócenie ustawień fabrycznych ("factory data reset") u mnie nie działa ale da się zrobić to samo poprzez vol up+home+power i wybrać "wipe data/factory reset" wtedy wewnętrzna pamięć usb zostaje (zdjęcia itp.) ale aplikacje instalowane z marketu się czyszczą.

Edytowane przez GKruger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już pisane o tym kilkukrotnie. Są 3 metody "Hard Resetu":

1. Wipe Data/Factory Reset w stockowym recovery. Czyści system z appek, ustawień, itp. ale wewnętrzna pamięć SD zostaje nietknięta.

2. Reset kodem *2767*3855# - to samo co wyżej ale wewnętrzna pamięć SD zostaje sformatowana.

3. Reset w menu (w przypadku ICS) Ustawienia -> Kopia zapasowa i zerowanie -> Ustawienia Fabryczne i mamy tu na dole opcję "Formatuj pamięć USB". W zależności od tego czy ją zaznaczymy telefon wykona Hard Reset opisany w punkcie 1 albo punkcie 2.

Tyle w temacie Hard Reset. Każdy następny post na ten temat będzie lądował w :kosz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antykat

A jak sprawdzić jaki się ma bootloader? Gdzieś przeczytałem, że wgrywanie romu przez recovery (zip) nie rusza bootloadera. Rzecz w tym, że wgrywałem przez Mobile Odin CM9, po czym wróciłem do romu na bazie stockowego i nie wiem czy został mi starszy bootloader z CM9. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arczi184

*#0673# - menu testowania audio (u mnie jak każdy test - nie działa :D)

A ja odkryłem, że ten kod nie działa bo jest nie kompletny. *#*#0673#*#* uruchamia MelodyTest na którym pojawia sie panel z następującymi opcjami:

-Speaker_on

-Receiver_on

-Headset_on

-Receiver_Headset_on

-OFF

-EXIT

W razie życzeń na PW moge wkleic screenshot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HeNtai
    Jeśli masz inny ROM niż stockowy to większość kodów nie będzie działać.

Kody są tylko wirtualnymi skrótami do aplikacji, których nie ma w modowanych softach.

Na Resurrection Remix 2.7 (Galaxy S2) większość kodów nie działa.

Jest jakaś uniwersalna aplikacja, która pozwoli mi wykonać kod *#301279# - wyłączenie HSDPA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi