Skocz do zawartości
jamabushi

Znikające aplikacje po instalacji na karcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeprowadzonej aktualizacji softu (CyanogenMod 6.1.1 update 8.4) pojawił się problem z instalacją aplikacji na sd. Pierwsze próby z wykorzystaniem apps2ds nie przynosiły rezultatu i aplikacje nie instalowały się na karcie, problem ten rozwiązał link2sd (1.6.2), ale pojawił się kolejny... po restarcie telefonu kilka programów zniknęło z lunchera i w ogóle nie mogę ich zlokalizować :/ przy ponownej próbie ich instalacji z marketu pojawia się komunikat : "Brak wystarczającej dostępnej przestrzeni dyskowej", co nie jest prawdą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piszesz o aplikacji samdroid tools(apps2sd)??Oczywiście masz partycję ext 2 zrobioną na karcie sd i aktywowałeś ustawienia w samdroid tools i zrobiłeś po tym restart telefonu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

partycja ext2 została utworzona na karce i w samdroid tools ustawione było Enable Apps2sd i oczywiście po restarcie aplikacje nadal instalowały się w pamięci wewnętrznej telefonu (wartość przy SD card (for apps2sd) pozostawała niezmienna, a Internal storage wciąż się zmniejszała), dlatego alternatywnie zastosowałem link2sd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie w takim przypadku pomogło sformatowanie partycji ext 2 opcjami w recovery i jeszcze raz włączenie apps2sd w samdroid tools i restart telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm a jakieś pomysły wykluczające formatowanie? gdzieś wyczytałem, że problem znikających aplikacji powoduje link2sd, ale nie znalazłem rozwiązania ... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli te aplikacje to widgety na pulpit to przy apps2sd MUSZĄ być trzymane w pamięci telefonu po prostu.Ale jak to aplikacje zwykłe (nie widgety) to albo wina partycji ext 2 na sd albo wina softu więc albo sformatujesz samą partycję ext2 (możesz zrobić backup aplikacji i potem po formatowaniu przywrócić) albo wina softu i wtedy jeszcze raz czeka cię jego wgranie więc polecam na razie format samej partcji.A potem się zobaczy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wygląda na to, że format partycji ext2 załatwił sprawę, przywróciłem ustawienia fabryczne i apps2sd w samdroid tools zaczął działać :)

wielkie dzięki za pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi