Skocz do zawartości
kauczu

Kopia/backup RAW telefonu K&M DRIVE

Rekomendowane odpowiedzi

kauczu

Warto wiedzieć (i zawczasu sobie zrobić kopię), że K&M DRIVE, podobnie jak i model Live posiada specjalny tryb diagnostyczny 'download mode' 'Qualcomm HS-USB Diagnostic' pozwalający na zrobienie kopii/backupu całej pamięci telefonu do jednego pliku img.

W razie uceglenia telefonu można taki obraz RAW img wgrać poprzez omawiany tryb diagnostyczny.

Wystarczy przytrzymać oba przyciski głośności vol+ vol- i włożyć kabel usb.

Szczegółowa instrukcja jak to zrobić znajduje się na pod-forum K&M LIVE tutaj:

http://forum.android.com.pl/f1012/tutorial-k-and-m-live-zra-b-obraz-swojego-telefonu-niezbae-dnik-375408/

Ja dodam od siebie pare ważnych spostrzeżeń:

• przede wszystkim: metoda działa na DRIVE! przed chwilą sprawdzałem :)
    • przy tworzeniu obrazu w oknie 'Zapisywanie jako' warto wybrać w sekcji 'Zapisz jako typ' opcję 'Raw image (dd image)' - domyślnie może być zaznaczone 'Compressed image'
    • obraz jest duży, niecałe 4GB a to dlatego, że zrzucane są wszystkie partycje telefonu. Z tego też powodu nie należy się dzielić zrobionym backupem RAW powyższą metodą, gdyż w obrazie tym zapisane są min numery IMEI, których w świetle prawa nie wolno zmieniać, klonować, spoofować, etc. Tak zrobiony obraz nie jest uniwersalny, a dedykowany pod konkretny egzemplarz telefonu.
    • tworzenie obrazu trwa stosunkowo długo około 20 minut, ale za to jego przywrócenie trwa krócej - niecałe 20 minut ;)

Zróbcie backup - za wczasu, a potem hulaj dusza i wgrywamy spokojnie co popadnie :)

Edytowane przez kauczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto wiedzieć (i zawczasu sobie zrobić kopię), że K&M DRIVE, podobnie jak i model Live posiada specjalny tryb diagnostyczny 'download mode' 'Qualcomm HS-USB Diagnostic' pozwalający na zrobienie kopii/backupu całej pamięci telefonu do jednego pliku img.

W razie uceglenia telefonu można taki obraz RAW img wgrać poprzez omawiany tryb diagnostyczny.

Wystarczy przytrzymać oba przyciski głośności vol+ vol- i włożyć kabel usb.

Szczegółowa instrukcja jak to zrobić znajduje się na pod-forum K&M LIVE tutaj:

http://forum.android.com.pl/f1012/tutorial-k-and-m-live-zra-b-obraz-swojego-telefonu-niezbae-dnik-375408/

Ja dodam od siebie pare ważnych spostrzeżeń:

• przede wszystkim: metoda działa na DRIVE! przed chwilą sprawdzałem :)
    • przy tworzeniu obrazu w oknie 'Zapisywanie jako' warto wybrać w sekcji 'Zapisz jako typ' opcję 'Raw image (dd image)' - domyślnie może być zaznaczone 'Compressed image'
    • obraz jest duży, niecałe 4GB a to dlatego, że zrzucane są wszystkie partycje telefonu. Z tego też powodu nie należy się dzielić zrobionym backupem RAW powyższą metodą, gdyż w obrazie tym zapisane są min numery IMEI, których w świetle prawa nie wolno zmieniać, klonować, spoofować, etc. Tak zrobiony obraz nie jest uniwersalny, a dedykowany pod konkretny egzemplarz telefonu.
    • tworzenie obrazu trwa stosunkowo długo około 20 minut, ale za to jego przywrócenie trwa krócej - niecałe 20 minut ;)

Zróbcie backup - za wczasu, a potem hulaj dusza i wgrywamy spokojnie co popadnie :)

Postudiowałem wskazany przez Ciebie wątek i parę innych na ten temat i niestety mojego telefonu K&M Drive 2 (niestety z KK 4.4.2 na pokładzie- ciągle coś nie tak a to  brak sprawnego CWM-a  , a to znowu brak możliwości przenoszenia na SD-porażka) ale do tematu -HDDRAW nie wykrywa go, w Menadżerze Urządzeń pokazuje Qualcomm HS-USB Diagnostic, w dyskach pojawiają się jakieś 3 nowe dyski o takich samych nazwach ale w HDDRAW brak czegokolwiek.

Próbowałem z baterią i bez ,był kabel orginalny (sprawny) i od Nokii dalej brak jakichkolwiek oznak życia,może to wina XP-ka ale nie mam na czym sprawdzić

Co ciekawe przy kombinacjach klawiszowych telefon tylko cyklicznie (co 1-2 sekundy ) krótko wibruje a HDDRAW nic nie wykrywa.Z kolei w opcjach wyłączenia mam coś takiego;

Restart-uruchom ponownie-miękki restart-recovery-Bootloader

Trzy pierwsze opcje działają normalnie natomiast po wyborze ostatniej-Bootloader- nastepuje restart i telefon zawiesza sie na czarnym tle  z napisem Kruger&Matz czy to oznacz że mam zablokowanego Bootloadera?Zacząłem szukać w necie odpowiedzi dotyczącej mojego modelu (Drive2 KK 4.4.2) ale niestety.......

Edytowane przez valdimar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi