Skocz do zawartości
Mefisciak

Simlock Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wygląda sprawa z simlockiem z Orange? Jest może jakiś mod który go usuwa? Ewentualnie jaki jest koszt zdjęcie go w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Orange kod kosztuje 77zł. Za darmo się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do tego musisz mieć rachunek że kupiłeś go w salonie,inaczej odmawiają.Jeśli nie to na Alleg.. kody są po ok.80zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może turbosim? Czy nie działa w X10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TTH

Turbo sim nie działa na x10 (u mojego kolegi, nie działała) więc tu może być problem.

Kupujesz X10 tylko bez simlocka, bo może mieć zablokowany licznik kodów i wtedy wydatek wzrasta dość drastycznie :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Turbo sim nie działa na x10 (u mojego kolegi, nie działała) więc tu może być problem.

Kupujesz X10 tylko bez simlocka, bo może mieć zablokowany licznik kodów i wtedy wydatek wzrasta dość drastycznie :facepalm3:

To zależy jaką kartę się kupi. ;] Różne są i jedne działają, a drugie nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem i najbliższy salon firmowy Orange ponad 100 kilometrów od miejsca zamieszkania (W-wa). Czy ktoś miał może jakieś problemy z gwarancją w serwisach SE po zdjęciu tego ustrojstwa? Bo mam jeszcze 21 miesięcy i zastanawiam się, czy nie zaryzykować i nie ściągnąć go za pomocą kodu z Allegro.

Z drugiej strony są jeszcze te Turbo Sim, ale informacji na temat ich działania w X10 jest tyle co kot napłakał... (i to jeszcze na 4 opinie 2 są zazwyczaj pozytywne, a dwie negatywne - i bądź tu człowieku mądry)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

salon zdejmuje blokadę sim dokładnie tym samym kodem co ludzie z Allegro więc z gwarancją nic złego się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy nie jest przypadkiem tak, że oni zostawiają jakąś specjalną adnotację na karcie gwarancyjnej?

Jeżeli ktoś ma coś takiego wpisane i nie ma tam żadnych pieczątek, ni nic, tylko zwykły wpis pracownika to może mogę sobie sam palnąć taką informację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żadnej X10 jakie mam nie oddawałem do naprawy a kody kupowałem na aukcji więc nie wiem czy jakieś adnotacje powinny być ale oddając do naprawy w salonie bardziej wymagany jest rachunek zakupu niż karta gwarancyjna.Zdjęcie blokady sim prawidłowym kodem nie jest ingerencją w oprogramowanie telefonu więc problemu z gwarancją nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi