Skocz do zawartości
forok

Brak połączenia telefonu z komputerem przez usb,baterii również nie ładuje

Rekomendowane odpowiedzi

forok

Witam.

W moim telefonie jest padnięty soft i wszystko byłoby ok gdyby nie to że nie mogę wgrać nowego ponieważ telefon nie połączy się z komputerem.Z ładowaniem baterii też jest problem.

Więc może to wina softa,że blokuje dostęp do złącza??

bo naprzykład gdy chce zaznaczyć opcję "debugowanie USB" telefon się restartuje.

Proszę o pomoc!!

Edytowane przez forok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz telefon i przejdź do trybu download. Włącz Odina ustaw go na nowy soft i podłącz telefon. Do wgrania nowego systemu przez Odin nie jest wymagane zaznaczenie debugowania usb. Robi się to tylko przy instalacji sterowników. Później to już nie ma znaczenia. Robisz wszystko wg tego poradnika. http://forum.android.com.pl/f132/aktualizacja-softu-przez-odin-oraz-root-lk-2-08-dla-spicy-8876/

Jeśli połączenie przez usb w tym trybie nie zadziała to spróbuj innym kablem lub ewentualnie możesz mieć uszkodzone gniazdo usb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forok

Odin nie wykrywa telefonu.Kabel USB na 100% jest dobry,a jeżeli chodzi o złącze oddałem telefon do serwisu,ale go nie zrobili i nie wiem o co chodzi.Najlepszym wyjściem byłaby wymiana płyty głównej ale nawet na allegro nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podałeś że masz problemy z portem mini usb jak oddawałeś na gwarancję?? W opisie napraw (który napewno dostałeś wraz z telefonem po naprawie) nie ma nic o naprawianiu lub wymianie mini usb??Niestety spica ciężko czasami reaguje na połaczenie pod odina..czasem to długa walka ale dobrze kolega radzi warto sprawdzić na innym przewodzie (u mnie na przewodzie od telefonu Nokii zadziałało od razu choć oryginalny samsungowy też niby sprawny).Sprawdż też na każdym usb pod kompem czyli instalacja sterowników z tematu o aktualizacji-normalne podłączenie w celu wykrycia telefonu i instalacji sterowników do jego obsługi-ustawienie odina pod soft -włączenie download mode na telefonie i podpięcie pod usb na którym instalowały się sterowniki.Jeżeli odin nie wykryje lub pojawi się komunikat awaria sprzętu to ponowne wprowadzanie w tryb download i podpięcie pod inne usb i tak aż złapie(u mnie kiedyś za 20 razem na pierwszym usb złapało)nie poddawaj się po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forok

telefon był już na gwarancji,bo jest plomba serwisowa,ale najdziwniejsze w tym jest to że karta gwarancyjna jest czysta(nic nie jest na niej zapisane).Wygląda to tak jakby po naprawie w serwisie wymienili kartę gwarancyjną i w ogóle jej nie podpisali.telefon kupiłem już w takim stanie,nie mam go od nowości i nie wiem co wcześniej się z nim działo.A jeżeli chodzi o odina to wątpię żeby załapał skoro telefon nie reaguje nawet po podpięciu ładowarki.Próbowałem już z dwoma,na żadnej nie ładuję.Oglądałem złącze USB wygląda na dobre.Spróbuje jeszcze z miernikiem napięcia może coś na płycie głównej jest nie tak.

---------- Post dołączono o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

a może ktoś z was ma do sprzedania płytę główną do spicy????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz jeszcze reklamację złożyć na naprawę w serwisie że naprawa nie wniosła nic o ile mi wiadomo karta powinna zawierać co było robione w telefonie.Na twoim miejscu dałbym jeszcze raz na gwarancję.Płyta główna i jej montaż to raczej chyba ciężka robota bez profesjonalnych narzędzi ponadto chyba zawiera w sobie istotne dane na temat telefonu które serwis tylko może wprowadzić czyli imei i tak dalej więc ....chyba tylko reklamacja pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli ładowarki nie działają no to jest raczej bankowy problem z gniazdem usb. Jeśli ma gwarancję to na serwis z nim :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    forok

Tylko wątpię żeby jakikolwiek serwis przyjął telefon z pustą kartą gwarancyjną :/

---------- Post dołączono o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

A może to wina jakiejś aplikacji?,bo telefon lubi się restartować ale gdy wyczyszczę pamięć cache problem znika,tyle że są tam same standardowe aplikacje,a gdy telefon się tak zrestartuje wszystkie ustawienia się resetują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dork
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Problem z usb i ładowaniem[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanów się, jakby to byl problem z aplikacja, to raczej mało ma to do ładowania telefonu. Wyłącz go i podlacz ładowarkę. Jak nic się nie stanie, to masz gniazdo do wymiany i tyle.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x