Skocz do zawartości
Tech9Wizard

Update do najnowszej wersji Androida - simlock??

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie z opisem aktualizacji( Twoja Komórka - Aktualizujemy Motorolę (Software Update)) spotkałem się z komentarzami, że podczas update'u Androida przywracany jest simlock. Korzystam z DEFY zakupionego w Erze( nie miał oryginalnie simlocka Ery) na karcie Orange. Czy to znaczy, ze po aktualizacji wskoczy mi simlock na ere?? Obecnie pracuje na Androidzie 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Ja mam Defy ponoć z Plusa (karta z Orange). Zrobiłem up i bez problemu działa Orange i Play. Innych nie testowałem czyli wychodzi na to, że simlock'a nie przywraca :)

[Chociaż w sumie to z Plusa nie miała by czego przywracać, bo simlock'a nie zakładają, a jako jedyny operator, który zakłada simlocka'a w Polsce jest Orange - podobno].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam: Temat jest o przypadku powrotu sim locka na telefon, nie na temat jaki operator go zakłada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Era nie zakłada już simloków. Wiec rom od ery można śmiało wgrywać natomiast orange bym nawet nie tykał i omijał z daleka ponieważ tam simlock jest na 100%

A niestety w Motorolach podczas aktualizacji romu jest wgrywane także radio w związku z tym także i simlock.

Nagorszą sytuację mają ci co kupili telefon powiedzmy z orange sciągneli simloka kodem i zrobili upgrade romu programem motorola software upgrade wowczas ponowny rom orange ponownie założy simloka jednak wowczas kod już nie zadziała.

Trzeba robić test point ( serwis gsm na boxie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dpcx

Witam,

Kupiłem telefon w komisie (Motorla Defy z Androidem 2.1) z Simlockiem w Orange. W salonie ściągnięto mi Simlock.

W jaki sposób dokonać update'u, żeby zachować gwarancje, a nie musieć drugi raz zdejmować simlocka?

Z borowikowego FAQu domyślam się, że muszę po prostu sflashować telefon przy pomocy RSD Lite. Pytanie tylko -- którym ROMem i czy to nie przywróci Simlocka?

Dla potomnych: użyłem po prostu RSDLite i stockowego ROMa z Androidem 2.2.3 i jest OK.

Edytowane przez dpcx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu zapomniałem napisać o moich "osiągnięciach" ;p Zaryzykowałem update i istotnie nie wskoczył simlock. To tak do wiadomości tych, którzy mieliby podobne wątpliwości jak ja kiedyś.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    solak

Przy ściąganiu simloka za pomocą kodu podanego np na simlock24 simlok wraca pełnym wipie ale otrzymany koda działa ponownie.

Trzeba pamiętać by przy sprzedaży telefonu przekazać ten kod nowemu nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Rozwiaze mity:

simlock po odblokowaniu kodem nie wraca po wipe. Nie wraca po wgraniu rowniez jakiegokolwiek NIEBRANDOWANEGO softa przez RSD Lite. Wipeowale/wgrywalem wiele roznych softow i wiem co mowie.

Simlock wroci, jesli wgramy brandowany soft. Czyli nie zaleca sie update przez MSU, bo tam otrzymamy najnowszy soft, ale brandowany, jesli IMEI wskazuje, ze telefon pochodzi z danego operatora.

P.S. Jest stockowy rom 2.2.3 ? Oficjalne Froyo dla Polski to 2.2.2 -179, CEE to 2.2.2 -177

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi