Skocz do zawartości
DJMazi

S5 i Karta Pamięci zabezpieczona przed zapisem.

Rekomendowane odpowiedzi

DJMazi

No i wszystko w temacie koles na mi kase odesłac jeden plus !

A moze polecicie mi coś sprawdzonego co bedzie w 100% działac jakieś 32gb by mi sie przydały. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Draco73

Najlepiej kup w dobrym sklepie. Ja używam takiej i w zupełności mi wystarcza. http://m.ceneo.pl/16694740

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikay

Dokładnie, kup w dobrym i sprawdzonym sklepie. Zminimalizujesz ryzyko kupna podróbki. Na aledrogo jest mnóstwo aukcji kart, które kosztują dużo za mało i później takie kwiatki wychodzą. Sprzedaż podróbek z tego co wiem, jest w Polsce zabroniona. Przynajmniej teoretycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej kup w dobrym sklepie. Ja używam takiej i w zupełności mi wystarcza. Sandisk 32GB Ultra Android microSDHC Card Class 10 (SDSDQUA-032G-U46A) - Ceny i opinie na Ceneo.pl
ja mam ta sama karte polecam tylko ze na allegro zaplacilem 50zl jesli sie nie myle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DJMazi

Ok to taką kupie fakrtycznie to z allegro to jakaś kpina bedzie mozna sobie karte powiesieć na koszu , szkoda bo człowiek szuka dobrej ceni i karty a czesto schodzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikay

@up po prostu kupując cokolwiek i patrząc na cenę zawsze ale to zawsze należy myśleć. Coś co znacząco odbiega od cen w normalnych sklepach z dużym prawdopodobieństwem jest po prostu podróbką. Jak to nasi pradziadowie wymyślili: "Chytry traci dwa razy". Coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yasiu18
Napisano (edytowane)

Witam. Mam problem jak w tytule. Po włożeniu nowej karty do telefonu Motorola, telefon zażądał sformatowania jej celem umożliwienia współpracy. Po sformatowaniu wyskoczył komunikat, że telefon nie obsługuje danej karty. Po przełożeniu do innego telefonu (Huawei, a później Samsung) sytuacja powtarza się. Przy każdej próbie formatowania telefon pokazuje proces formatowania, lecz później wraca do punktu wyjścia, czyli nie obsługuje danej karty. Po podłączeniu karty do komputera, pojawiają się dwa dyski wymienne, z którymi nie można nić zrobić. Jeden z nich (E:) pokazuje około 55MB, drugi (F:) około 58,5 GB. Przy próbie sformatowania wyskakuje informacja, że karta jest zabezpieczona przed zapisem. Nie pomagają ani zmiany w Rejestrze systemu, ani poprzez komendę CMD, ani żaden zewnętrzny program do obsługi kart SD. Domyślam się, że albo karta jest uszkodzona, albo podczas pierwszego formatowania telefon Motorola zakodował ją znanym sobie systemem. Tylko dlaczego tej karty w/w telefon też nie obsługuje? Dodam, że karta w komputerze nie reaguje zarówno z adapterem (który posiada przełącznik zabezpieczający przed zapisem) jak i bez niego.

e280fcc4486aace0b5b2ad610627.jpg

2019-02-16 13.43.56.jpg

Edytowane przez spec-naz1
Temat połączony z podobnym już istniejącym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Obstawiem, że karta jest do D.

Włóż do pc, użyj miji tool partition wizard, usuń wszystkie partycje, apply, utwórz jedną fat32, formatuj, apply.

Sprawdź kartę programem h2testw.

W Moto formatowałeś kartę jako pam.wewn. - ze względu na zbyt małą szybkość R/W - nie chce z nią współpracować. Jeśli h2testw nie wykaże błędów, możesz ją używać jako pam.przenośna.

https://forum.android.com.pl/topic/283568-karta-sd-i-android-6-7-8-wszystkie-modele/

dodana zawartość

@yasiu18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi