Skocz do zawartości
b1nd1901

Kiano Intelect 10 3G - opinie i problemy z urządzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

No i kupiłem sobie tego Intelecta...ładna reklama w Euro, do tego wszędzie Intel, 2GB Ram, fajny wyświetlacz itp.

I po paru dniach pojawił się problem - po wyłączeniu ekranu czy to przyciskiem czy po czasie bezczynności nie można już odblokować urządzenia. Po wciśnięciu przycisku odblokowania (power) ekran podświetla się nie pokazując nic, choć sporadycznie ujrzę wszystko ale nawet nie zdążę go odblokować ponieważ ekran gaśnie a pozostaje samo podświetlenie matrycy.

Do tego niekiedy podczas uruchamiania sprzętu pojawia się symbol baterii i tablet nie uruchamia się dalej.

W tym wszystkim pomaga tylko przytrzymanie przycisku włączenia przez dłuższy czas czyli Hard Power Off

Po takim resecie tablet uruchamia się normalnie i można z niego normalnie korzystać aż do czasu wyłączenia ekranu bo po tym robi się to samo.

Do tej pory wykonałem tylko Hard reset poprzez Recovery, ale to nie pomogło.

Zgłosiłem już sprawę na Kiano Assistance ale nie chciałbym go tam słać ponieważ drugi egzemplarz który posiadam w rodzinie już tam był i nie jestem zadowolony z pracy firmy RG Media*

Macie jakieś pomysły? Jak na razie nie polecam Kiano.

*mimo szybkiej naprawy polegającej na odpłatnej wymianie digitizera tablet został złożony niefachowo - metalowe blaszki które są przymocowane śrubkami po bokach tego tabletu zostały pogięte, a że nie mam żadnych dowodów jak tablet wyglądał przed wysyłką temat nie do wygrania.

Edytowane przez Igorius
    poprawiam tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie.

Sprzęt już wrócił z naprawy. Zostało wgrany soft od nowa i usterka z wyświetlaczem ustąpiła.

Jednak dwie sprawy nie zostały załatwione. Na ekranie dalej świeci się jeden subpixel - nie wiem dokładnie jakie są normy dla tego typu wyświetlacza ale się dowiem ;)

I druga sprawa - przycisk od regulacji głośności nie został naprawiony. Dalej zdarza mu się wyciszać całe urządzenie przy króciutkim przyciśnięciu - czyli co ? Dalej mam odsyłać sprzęt do Was ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jedno pytanie odnośnie tego modelu. Czy idzie tutaj jakoś usunąć zbędne pulpity by tylko 3 zostały zamiast 6? Bo w fonie jest opcja usunięcia zbędnych a tu nic nie widzę takiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm.. próbowałem i nie dałem rady. Czyżby takiej opcji nie było ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Znany jest nam problem z nieprecyzyjnie działającą regulacją głośności. Na tą chwilę oczekujemy na oprogramowanie które ma na celu poprawę działania przycisków głośności.

Po otrzymaniu oraz przetestowaniu w/w oprogramowania, poinformujemy Państwa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest na nim możliwość instalacji windowsa 8.1 ? Szukam czegoś z windowsem właśnie ale ten Kiano intelect 8.9 jest za mały jak dla mnie. zalezy mi na modemie 3g, matrycy 1920x1200 i właśnie win 8.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pani Paulino to niespotykane , pisze Pani o modelu 8,9 3G o którym nie ma nawet wzmianki na Waszej stronie :niepewny:

to jakiś żart czy dalej nabijacie się z klienta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi