Skocz do zawartości
hitman12

MOD Thermal Mod - dla odważnych

Rekomendowane odpowiedzi

hitman12

Pamiętaj wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, nie ponoszę winy za powstałe uszkodzenia

Oto mod zmieniający próg throttlingu procesora dla LG G3,stockową wartość 60 stopni celsjusza przy której procesor obniża taktowanie możemy zmienić na 70/75/80 stopni,modyfikacja zmienia też limit szybkości procesora przy throttlingu z fabrycznych 1.5 Ghz do 2.25.Osobiście podwyższyłem na 70 stopni i telefon jakoś nie eksplodował,mod posiada wbudowane algorytmy zabezpieczające procesor przed awarią jednak nie polecam ustawienia wyższego niż 70 stopni - telefon zbytnio się nagrzewa.

Pliki zip wgrywamy w TWRP,w razie problemów ze stabilnością wgrywamy plik z fabrycznymi ustawieniami throttlingu.

Oto link i szczegółowe instrukcje:

[MOD]Improve performance eliminate lag with … | LG G3 | XDA Forums

Edytowane przez dszymek
    Dodanie tekstu " o odpowiedzialnosci"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w hidden menu całkowicie wyłączyłem to i podczas grania dobija do lekko ponad 90 stopni, natomiast stockowo jest chyba do 70 a nie 60 ponieważ procesor nagrzewa się do 68/69 stopni i wtedy zaczyna się czuć spowolnienie, czasem przekracza 70 ale to tylko o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Stockowa wartość to 60 stopni celsjusza i powyżej tej wartości procesor zwalnia do 1.5 Ghz,tak jest napisane przez autora tego modu i na XDA.Hidden menu wyłącza całkowicie zabezpieczenie przed przegrzaniem,nie polecam tej opcji ponieważ tutaj masz wbudowane algorytmy zabezpieczające a wyłączenie throttlingu w hidden menu wyłącza całkowicie zabezpieczenia LG - pozostają tylko zabezpieczenia Qualcommu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiesz co to za zabezpieczenie od qualcomma? Wyczytałem tylko że temperatura krytyczna dla 801 to powyżej 120 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Temperatura krytyczna dla KAŻDEGO procesora to powyżej 90 stopni celsjusza.Powyżej tego progu każdy procesor może ulec awarii,skąd wziąłeś te 120 stopni,przy tej wartości każdy procek będzie usmażony.

Na specjalistycznych forach piszą że już powyżej 80 stopni to niebezpieczna granica.

Edytowane przez hitman12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę nie pamiętam właśnie, szukałem info kiedy bawiłem się tymi opcjami w menu, teraz znalazłem info na xda ze Qualcomm s4 krytyczną ma 100 a przy 107 się wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoa to jest opcja wylavczajaca zabezpieczenia LG?

Thermal Deamon Mitigation czy High Temperature Property?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czito

@@Androsiemi1

High Temperature Property - wyłącza lub włącza throttling(zabezpieczenia przed przegrzaniem procesora)

Thermal Daemon Mitigation - wyłącza lub włącza przyciemianie ekranu przy zbyt wysokiej temperaturze(to również zabezpieczenie przed przegrzaniem telefonu)

Edytowane przez czito

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

który plik mam zainstalować jakbym chciał ustawić na 70stopni? na xda jest kilka wersji i chciałbym być pewny

mam wersje 2gb, rom stokc U, root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są tu jakieś osoby, które używały tego moda przez dłuższy czas?" Thermal Modified to 70°c rc5.1.2 final " wygląda na taki złoty środek :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi