Skocz do zawartości
joril6

Czy warto kupic OVERMAX Vertis 4510 Expi ?

Rekomendowane odpowiedzi

joril6

Witam

Dziewczyna szuka dla siebie nowego, w miare taniego smartfona. Przeszukujac internet trafila na teleon, ktorego nazwe zamiescilem w tytule. Jako, ze nie jest to zbyt popularna marka mam pewne zastrzezenia co do wyboru.

Przegladajac to forum widzialem, ze zdarzaja sie z nim rozne problemy. A to dotyk nie do konca komus dzialal tak jak powinien, a to problemy z GPSem. Przeczytalem tez niepochlebne opinie na temat aktualizacji dla telefonu. Nie bardzo jestem zorientowany jak prezentuje sie od strony sprzetowej (procesor itp.)

Czy zakup tego telefonu jest dobrym pomyslem ? Czy moze w ogole nie zawracac nim sobie glowy ? Osobiscie wybralbym raczej SGS 2 z racji tego, ze sam od dawna uzywam SGS Advance i ta marka nie kojarzy mi sie najgorzej. Chociaz patrzac na specyfikacje, ten telefon jest lepszy niz moj wysluzony SGS Advance, ktory czesto i gesto lapie zwiechy.

A moze w tej cenie (+/- 400 zl) warto zainteresowac sie innym telefonem ?

Telefon bedzie sluzyl glownie do sluchania muzyki, czasami internetu, przegladania plikow typu pdf/doc, korzystania z aplikacji typu Skype, facebook.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specyfkacja średnia, ale nie najlepsza, procesor pomimo 4 rdzeni szału nie robi, układ graficzny podobnie. Ale w tej cenie ciężko znaleźć coś rozsądnego. I o ile mają serwis w PL to może być nawet dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Ja kupilem. Niestety nie jest idealnie, bo nie dziala GPS. Wlasnie wymienilem na nowy i jest dokladnie to samo. W poniedzialek bede pisal do supportu Overmaxa, bo moze to jednak problem software'owy.

Poza tym telefon jest swietny i polecam zakup.

Zalety:

- lekki, cienki (8mm, przy kamerze ok. 9.5mm) a ma duzy ekran 4.5"

- bardzo elegancki, szczegolnie wersja biala, dobrze zrobiony, idealnie spasowany - wyglada jak produkt premium

- wyswietlacz o idealnej do tej przekatnej rozdzielczosci (pisze to jako uzytkownik Xperii S, ktora ma 1280x720 na 4.3"- uwazam, ze spokojnie moze byc mniej)

- wyswietlacz IPS2 - swietne katy widzenia, jasny, bialy kolor jest faktycznie bialy, swietne zywe kolory, ale bez przesady jak u Samsunga w AMOLEDach

- posiada czujnik swiatla

- dosc glosny glosnik do rozmow

- dobrej jakosci mikrofon

- szybki, nic nie zamula, dosc wydajny SoC 4x1.3GHz, grafika Mali400 - w Antutu wyciaga 18600

- duzo wolnego RAM (500-600MB)

- 2GB na aplikacje, chociaz niektorzy twierdzili, ze ich modele mialy tylko 1GB - moze byla inna wersja firmware z taka konfiguracja, w sumie mogli dac 3GB

- na pozostale dane pozostaje 4.14GB

- sporo wyposazenia dodatkowego: folia na ekran, 2 dodatkowe obudowy, ladowarka samochodowa, ladne sluchawki

- ladowarka bardzo elegancka i daje prad wiekszy niz na niej napisano (5V/0.5A) - typowo ciagnie 7W podczas ladowania co wskazuje na prad ladowania >1A

- klawisze sprzetowe dotykowe, a nie wydzielona czesc ekranu LCD

- bardzo wygodnie wciskaja sie przyciski glosnosci i budzenia

- bardzo jasna dioda doswietlajaca

- Android 4.4.2

Wady:

- zwalony GPS - mam nadzieje, ze to tylko firmware

- niewielkie wycieki podswietlenia, ale widac to tylko na czarnym kolorze

- slabo i niedokladnie podswietlone klawisze dotykowe - podswietlenie jest za nisko, ale to akurat maly problem

- przez to, ze jest cienki i ma elegancka chromowana ramke dookola moze wyslizgiwac sie z rak

- szkoda, ze nie dodali do zestawu silikonowego etui - raczej watpliwa sprawa aby to sie kiedykolwiek udalo kupic - no chyba ze ktos zna Chinski odpowiednik, to wtedy mozna poszukac na eBayu lub Aliexpresie

- troche cichy glosnik z tylu, w Xperii jest podobnie, ale mozna w niej przynajmniej podbic glosnosc wynalazkami Sony

- jak dla mnie wada jest to, ze 1 karta SIM ma byc mini - ta od 3G/HSPA, a druga mikro - 2G, wolalbym obie mini

- dosc slabe aparaty foto/kamerki - producent oczywiscie oszukuje ze 8MPix/2MPix, bo z przodu to max. VGA, a z tylu to raczej jakosc ok. 3MPix/1080p (a filmy max. VGA) - niestety wszyscy dzisiaj mocno oszukuja, obie mocno szumia przy wiekszych ISO, do robienia zdjec jakichs dokumentow, ogloszen czy na zewnatrz calkiem dobrze sie sprawdzi

- nie ma magnetometru/kompasu - przydaje sie do nawigacji, zdaje sie, ze wiekszosc Chinczykow na tym oszczedza te 0.8-0.9 USD

- szkoda, ze nie dziala Google Cardboard - grafika sie wykrzacza, poza tym nie ma magnetometru do sterowania

- od razu proponuje wyciac wiekszosc smieci, ktore poinstalowal Overmax

- nie ma USB hosta, podpinalem pendrive'a - nie dziala, a podpiecie myszy spowoduje ciagle podglasnianie - jak dla mnie malo istotne, bo telefon kupilem dla zony

Nieznane:

- czas pracy na baterii: poki co wylaczylem lokalizacje, ktora ciagnie duzo pradu oraz budzenie telefonu gestami na ekranie i mam nadzieje, ze wyciagnie ze 3-4 dni przy umiarkowanym uzytkowaniu - jak potestuje to napisze

UPDATE:

Testuję baterię. Wczoraj naładowany do 100%, od tego czasu kilka rozmów SMSow, troche gmerania, instalowania, ale niezbyt długo i teraz ma 93% - jak na razie nieźle! Dam znać jak dojdzie do poziomu ładowania.

Edytowane przez cbm80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    joril6

Mimo obaw zdecydowałem się jednak na zakup. Właściwie to nie wiele zależało ode mnie, w końcu telefon nie jest przeznaczony dla mnie.

Dziewczyna jest zadowolona. Przynajmniej na razie. Sam też muszę przyznać, że mimo wcześniejszych obaw okazał się całkiem całkiem. Mile zaskoczyła mnie szybkość działania. W porównaniu z moim, wysłużonym już SGS Advance z Androidem 4.1, który wiesza się często i gęsto, ten Overmax śmiga aż miło. Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś cbm80. Zwłaszcza z tym, że aparaty dają nadzieję na coś więcej (zwłaszcza 8 Mpix). Krótki, acz treściwy opis tego telefonu.

Temat uważam za rozwiązany, tak więc można go śmiało zamknąć.

Gdyby jednak ktoś w przyszłości zastanawiał się nad tym modelem to moim zdaniem (chociaż nie "jestę ekspertę") można spokojnie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    - jak dla mnie wada jest to, ze 1 karta SIM ma byc mini - ta od 3G/HSPA, a druga mikro - 2G, wolalbym obie mini

Na której karcie ma być 3G można zmieniać w ustawieniach (można przełączać między nimi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Pytanie co z GPS? - zalozylem osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

kolego, mi gps łapał bardzo długo fixa, ale złapał ;) zainstaluj gps test i zobacz czy widzi jakieś satelity :) jak widzi to powinien złapać sygnał :) jako nawigacji go nie testowałem, ale to przetestuje :) dzisiaj napiszę recenzję, porównam go z innymi modelami overmaxa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Satelity widzi, bo efemerydy ladowane sa przez aGPS a nie przez transmisje z satelit. Niestety fixa wcale nie lapie, bo sygnal z satelit ma zawsze poziom 0. Wspominalem juz o tym w innym temacie.

Mozesz podac jaki masz soft, tzn. wersje jadra systemu i na koncu w info jest wersja u mnie zdaje sie V03.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

Mi też widział "0". Ale zawsze widział około 12 satelit. Ale zostaw go np w aucie włączonego, bo mi łapał fiksa pierwszego około 30 min!! Jak uruchamiałem jeszcze raz program to łapał w chwilę. Jakiś użytkownik Vertisa 5010 expi też miał z tym problem, chciał odsyłać telefon, ale urządzenie po 40 min złapało fiksa, później działało to bez problemu. Jutro przetestuję AutoMapę na trasie (tej Aponii nie chce mi się testować), opiszę to w tym temacie prawdopodobnie wieczorkiem. Daj mu od cholery czasu ;) To jest urok MediaTeków :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Dzisiaj kupiłem dla córki Vertisa 4010 You i byłem w szoku, bo złapał fixa z a-gpsem w 10s zaraz po zainstalowaniu GPS Test, a później już łapał fixa w 2s. Nawet nie musiałem wychodzić na zewnątrz, wystarczyło stanąć przy oknie i słupki od sygnału pięknie zaczęły rosnąć. Ten 4010 jest oparty dokładnie na tym samym MediaTeku. Tyle, że system ma nieco starszy, bo 4.4, inny launcher i generalnie inna konstrukcja. Dlatego nie jest dla mnie akceptowalne, aby droższy model łapał fixa w 30-40 minut, albo wcale tak jak mój :(

A na czym testowałeś łapanie fixa? Bo jak testuję te programy do GPSa to one zwykle wyłączają ekran i nawet nie wiem czy w uśpieniu nadal próbują czytać coś z satelit. Będę więc musiał jeszcze coś popróbować. Chociaż kiedyś trzymałem go na parapecie dobre 10 minut i nic. A moja Xperia złapała w tym miejscu fixa w 4-5s.

Kolega ysiu007 na priva podał mi informację, że za ten stan rzeczy może być winny KitKat 4.4.2 i to miałoby sens. Póki co Overmax udaje Greka i każe przysyłać im telefon do serwisu zamiast załatwić problem jakąś łatką. Mam nadzieję, że tym 4510 sprzeda się więcej i w końcu ktoś im wyperswaduje jakieś działanie.

Póki co mam 2 pytanie - czy komuś udało się dopasować jakieś silikonowe etui do 4510? Niestety Overmax w zestawie nie dodaje, na alledrogo też nic nie można znaleźć. Żeby chociaż było wiadomo jak się nazywa chiński pierwowzór to możnaby poszukać po jego nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi