Skocz do zawartości
joril6

Czy warto kupic OVERMAX Vertis 4510 Expi ?

Rekomendowane odpowiedzi

gag111

Przepraszam za kilkudniowa nieobecnosc. Testowalem AM na trasie - na poczatku dlugo szukal sygnalu, czasami gps wariowal. Natomiast dzisiaj jak musialem na chwile odpalic google maps to telefon zlapal fixa w jakies 10-20 sec i sygnal caly czas trzymal. Generalnie dziwna sprawa z tym gps. Raz dziala normalnie, raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

To bardzo ciekawe. Szczegolnie, ze dzisiaj znow udalem sie do sklepu i wymienilem po raz 3 tego 4510 na inny egzemplarz. No i po powrocie do domu ponownie okazuje sie, ze poziom sygnalu jest 0, nic nie czyta z satelit. A o 100zl tanszy 4010 na tym samym SoCu polozony obok zlapal fixa w 16s. Juz sam nie wiem co o tym sadzic. Bo 3 telefony nie dzialaja. Jednoczesnie 2 osoby jednak twierdza, ze jakos ten gps jednak im dziala. Bede musial sprawdzic GPSa na Automapie w samochodzie. Bo do tej pory testowalem tylko trzymajac telefon w kieszeni, np. na Google Moje Trasy czy programami do testowania GPS i oczywiscie nie dzialal. Telefon poprzedni (#2) trzymalem na parapecie przez 45 min. i nie pojawil sie ani 1 slupek od sygnalu. Generalnie zonie GPS nie jest potrzebny i pewnie odpuszcze sobie ponowna wymiane telefonu, bo juz jestem zmeczony ponownymi konfiguracjami i instalkami kolejnych telefonow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

Mi gps dziala. AM potrafi zwiariowac, ale mapy google dzialay. Telefon nie gubil sygnalu. Co do fixa - jak bedziesz jechal gdzies dalej to powies go w uchwycie i niech lapie fixa. U mnie tez pokazywal "0" w gps test ale zlapal fixa. Takze nie wiem. A teraz mam tak ze zlapie raz sygnal w 15 sec a raz w 3 min. No nic, testuje dalej :)

----

Zrobilem screeny z gps test. Wrzuce je wieczorkiem.

Edytowane przez gag111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arteks

@cbm80

Walczyłem z moim Expi 5010 dwa dni, trzymałem na parapecie godzinami z włączonym GPS Testem albo w trybie inżynierskim i nic :/. Kiedy miałem już zrezygnować wziąłem go na pół godzinki na zewnątrz i załapał! Co prawda przy oknie dalej nie pokazuje żadnego słupka sygnału ale na zewnątrz fixa łapie w 6 sekund! Oby tak dalej, obym nie zapeszył...

Powodzenia!

PS Jakbyś miał roota to na innych urządzeniach z MTK gps działał mi najszybciej jak kasowałem plik *gps* z /data/misc, później fix w trybie inżynierskim (tworzy nowy plik) i dalej hula bez żadnych gps -testów -fixów itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Ostatecznie wymieniłem ponownie telefon na nowy. I ... znow nie dziala GPS. Masakra!!!

A położony obok tanszy 4010, lapie fixa od reki w kilkanascie sekund. Sprobuje jeszcze na zewnatrz, ale na pierwszych 2 juz to testowalem i nic nie pomagalo. Mam juz powoli tego dosyc.

Dodatkowo w kolejnym telefonie jest problem z falszywym poziomem baterii. Jesli sie go dlugo nie uzywa, praktycznie wcale nie spadaja procenty. Ale w rzeczywistosci po jakichs 3 dniach mimo, ze pokazuje 60% wystarczy lekko go obciazyc i procenty leca w dol na leb na szyje az do wylaczenia. Jak sprawdzalem napiecie za pomoca CPU-Z to juz przy tych 60% poziom jest ok. 3.5V (!) co jest zdecydowanie zbyt malym napieciem dla LiIon. Ewidentnie soft sobie cos zle oblicza te procenty. Zaczalem obserwowac poziom baterii i napiecie i czesto przy dlugim czuwaniu poziom w procentach ciagle sie nie zmienia, ale napiecie jednak spada. Czyli w zasadzie trzeba brac pod uwage to napiecie, bo mozna sie przejechac na oficjalnym wskazniku napiecia. Co ciekawe we wszystkich poprzednich 4510 bylo to samo i gdzies w sieci rowniez przeczytalem taka opinie. Na szczescie model 4010 nie ma tej usterki.

A bateria w 4510 jest niezla, bo spokojnie moze wytrzymac ze 3 dni przy 2h wlaczonego ekranu, ale trzeba sprawdzac niestety recznie napiecie.

Ciekawe czy ktos jeszcze z tego forum to zauwazyl.

Co ciekawe, jesli telefon jest dosc intensywnie uzytkowany (siec, gry, aparat) to procenty spadaja dosc rownomiernie i liniowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

Przepraszam za kilkudniową nieobecność. Daje screeny z gps test. Podczas powrotu z wyjazdu o dziwo AM przestała wariować. Sygnał trzymała. Nie było też tak, że w pewnym momencie znacznik był poza trasą, co miało wcześniej miejsce - gps w tym telefonie "musiał się rozbujać" :D Generalnie teraz z gps już nie mam problemów. Gps na początku też mi nie chciał złapać fiksa, ale jak będziesz jechał w dalszą trasę - odpal jakąś nawigację i czekaj. W ciągu około 40 min mi złapał pierwszego fiksa, później szło już szybko ;) A co do baterii - na samym początku też miałem ten problem. Spróbuj kilka razy telefon rozładować do 30% i naładować go do około 80. Później normalnie ładuj urządzenie od prawie 0 do 100. Niektórzy mówią że jak się rozładowuje baterie litowo-jonowe prawie do końca i ładuje sie ją do pełna - można ją uszkodzić. Ja takiego zdania nie mam... Miałem vertisa 02 plus i ładowałem ją zawsze od około 5% do 100, i jeszcze około 20 minut pod ładowarką zostawał jak wyświetliło się "naładowany" i przez rok czasu czas pracy na baterii wcale sie nie zmniejszył. Natomiast jak doładowywałem telefon przy np 20 do 90% to bateria szybciej się rozładowywała (oczywiście przy tym samym użytkowaniu). Więc ile ludzi tyle opinii ;) // Jak będę już miał zamiar ładować baterię - wrzucę screena z użycia baterii. U mnie działa to już normalnie. Oczywiście mam tak, że Używam telefonu przez x minut, nie spadnie ani jeden procent, ale spadną np 2, ale nie to że mi bateria pada w 5 min od 60% :)

Edytowane przez gag111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bateria również pada w granicach 50-60%. Najgorsze jest to, że nie mam żadnych szans żeby zdążyć ją podłączyć (kilkukrotne ostrzeżenie jak np. w galaxy 2 w ogóle nie występuje). Słyszę sygnał słabej baterii i telefon wyłącza się w sekundę (musiałbym być szybszy od dźwięku żeby zdążyć). Najbardziej irytuje mnie fakt, że człowiek nie zawsze słyszy kiedy się wyłącza i jest wtedy niedostępny przez ileś godzin. To co pisze gag111 "Spróbuj kilka razy telefon rozładować do 30% i naładować go do około 80." może i by zadziałało tylko mi nie spada do 30%. Czy któryś z programów do oszczędzania baterii jest warty zainstalowania, czy to (jak myślę) pic na wodę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80
    Niektórzy mówią że jak się rozładowuje baterie litowo-jonowe prawie do końca i ładuje sie ją do pełna - można ją uszkodzić.

W zasadzie nie ma takiej mozliwosci, bo bateria ma dodatkowa elektronike, ktora sprawdza napiecia i nie pozwala na przeladowanie, ktore konczy sie wybuchem lub pozarem, ani tez nadmiernym rozladowaniem - co nieodwracalnie zmienia proces elektrochemiczny wewnatrz ogniwa. Dlatego w typowych urzadzeniach baterie uzywa sie od 0 do 100% i wszystko dziala ok, bo bateria sama dba o swoja kondycje. Natomiast jesli bateria wykazuje napiecie <3.6 lub 3.7V to juz jest dziwna sprawa.

Jak wspominalem - jesli obciazasz baterie w sposob ciagly procenty spadaja ok. Ale jesli przez 12h telefon lezy tylko na czuwaniu procenty wcale sie nie zmieniaja, ale napiecie jednak spada. Zainstalowalem widget do baterii z logowaniem % i napiecia i moge to podgladac. Na innych telefonach tak to nie dziala. Dlatego twierdze, ze to blad softu.

Bedzie trudno w praktyce to sprawdzic, ale jedyny test na to to nieuzywanie telefonu przez 2-3 dni (% wtedy sie niemal nie zmieniaja) i wtedy widac, ze dalszy spadek nie jest juz poprawny.

Co do GPS to zarowno GPS Test jak i GPS Data odczytuja pozycje satelit poprawnie (bo zgadza sie z Xperia i Vertisem 4010), ale slupki sygnalow sa na 0. A inne telefony maja juz po chwili jakies nawet minimalne poziomy. A tutaj kompletnie nic. Jak bede mial okazje to sprobuje na zewnatrz, ale poki co zimno i nie zamierzam nigdzie dluzej jechac.

---------- Post dołączono o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Najbardziej irytuje mnie fakt, że człowiek nie zawsze słyszy kiedy się wyłącza i jest wtedy niedostępny przez ileś godzin.

Wlasnie o to mi chodzilo. Dlatego zainstalowalem widget, gdzie mozna odczytac napiecie baterii i malzonke przeszkolilem, ze jak osiagnie okolice 3.7V to mimo 50-60% ma podpiac ladowanie. Co prawda nie wiem czy w takiej sytuacji poprawnie naladuje sie bateria, bo nie mialem jeszcze okazji tego sprawdzic. Ten Vertis ma calkiem niezla baterie i nie tak latwo ja rozladowac bez przeciazania telefonu. Szacuje, ze spokojnie mozna telefonu uzywac 3-5 dni, tyle ze recznie trzeba sprawdzac napiecie.

Zapomnialem jeszcze wspomniec, ze nauczony doswiadczeniami z Xperii powylaczalem wszelkie zbedne obciazenia:

- lokalizacje, bo skraca czas pracy o ponad 2 dni

- Vertisowe bajery z gestami

- oczywiscie wylaczone WiFi i BT

Dziala tylko radio GSM.

To moze tez powodowac inne zachowania u osoby, ktora powyzszych nie wylaczyla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gag111

Kurde. Ja az takiego problemu nie mialem, ze 60% i po chwili pada. Wskaznik swirowal, natomiast teraz juz jest dobrze. Telefon laduje raz dziennie, wczesniej ladowalem czesciej. Bateria sie troche "ulozyla". Wroce ze szkoly i dam ss ze stat baterii. A co do baterii li-on - niektorzy forumowicze tak pisali ze nie mozna rozladowywac ich do 0 i ladowac do 100, ale ja tak robie i nie mam problemow. A co do zatrzymujacego sie wskaznika - jak rozladowuje sie przy 60% to moze podlacz jak bedzie mial 65-70 i podladuj do np 90. Sprobujcie ladowac nie do pelna zanim telefon sie sam wylaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie, jak wcześniej wspomnieliście o takim przypadku, że jest wydzielone tylko 1 GB pamięci wewnętrznej na aplikacje. Niestety, podzielam go. Nie wiecie, może w jaki sposób móglbym w jakiś sposób jej zwiększyć, czy jest to w ogóle możliwe?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi