Skocz do zawartości
joril6

Czy warto kupic OVERMAX Vertis 4510 Expi ?

Rekomendowane odpowiedzi

cbm80

vesternesse: Mozesz wrzucic zrzutki z ekranu z ustawieniami pamieci? Zapewne masz 1GB na aplikacje i 5.14 pozostalej, ale lepiej sie upewinic. Obawiam sie, ze nie da rady latwo tego zmienic. Trzeba flashowac fw z nowymi ustawieniami filesystemow. Zglos to do Overmaxa, moze wreszcie wystawia aktualny fw na ich stronie. Przy okazji - jaka masz wersje fw - podaj najlepiej date z wersji jadra systemu.

gag111: Jak juz wspomnialem - nie masz problemu, bo mocno uzytkujesz telefon i rozladowujesz baterie dosc szybko. Jakbys go zostawil w spokoju na 3 dni (przy wylaczonej lokalizacji i WiFi) to nadal mialbys 70-80% a tak naprawde to moze jest raptem 20%. Widac to po napieciu. Jak spada <3.7 (lub 3.65) to juz mozna sie rozgladac za ladowarka mimo wskazan. Jak mocno uzytkuje sie ten telefon to napiecie/procenty spadaja liniowo. Natomiast podczas czuwania napiecie troche spada a procenty wcale.

Przykladowo - wczoraj ten Overmax mial juz 4 dni pracy i 70%, napiecie 3.66V. Przez 4 dni byl bardzo malo uzywany. Chcialem go sprawdzic i odpalilem YT, procenty zaczely spadac dosc szybko. Dluzej juz nie czekalem i podladowalem go.

Baterii LiIon i LiPo nie trzeba ukladac/formowac/formatowac. To elektronika dba o ich kondycje. Zakres 0-100 jest zamapowany na bezpieczny zakres napiec/obciazenia. Tak to dzialalo we wszystkich telefonach i tabletach jakie mialem. Tutaj jest sknocone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Jeszcze co do baterii. Telefon mojej zony, uzywany glownie do rozmow i czasami sprawdzenia pogody, itp. dziala juz na ostatnim ladowaniu 4.5 dnia. Nadal wykazuje 83%. Napiecie 3.73V. Jak widac jako typowy telefon nie jest najgorzej tyle, ze nie nalezy sie spodziewac, ze bedzie jeszcze dzialal przez 80% baterii czyli jakies 17-18 dni (!) Z napiecia wynika, ze jeszcze 1-2 dni powinien dac rade przy obecnym profilu uzytkowania. Nie bede ladowal go do niedzieli - zobaczymy ile w sumie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon pomimo złych wskazań procentowych działa faktycznie na baterii 3-4 dni (ilość rozmów skromna). Natomiast co się dzieje z baterią przy prawdziwej eksploatacji to jest szok. Przy włączonym GPS bateria może wytrzymałaby 10-15 min. - SZOK. Cokolwiek jest włączone chociażby Wifi bateria dosłownie spada w oczach. Nawet jak się trochę zaczynam nim bawić (w sensie zmiana ustawień) to bateria spada w oczach. Oprogramowanie jest tutaj totalnie skopane i powinni wydać jakąś poprawkę (osobiście nie wierzę w to że wydadzą).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Zapomniałem napisać, ale 6 dnia nadal wskazywał ponad 60% i napięcie spadło do 3.55 czyli pewnie szybko już poszybowałby w dół i w końcu żona go podpięła do ładowarki. Przy normalnym użytkowaniu uważam, że czasy pracy ma rewelacyjne.

Co do wskazań pod obciążeniem, to % lecą w dół tylko wtedy gdy telefon dość długo był mało używany a nadal wykazuje 80-100%. Gdy po pełnym naładowaniu coś się na nim robi to % spadają dość sensownie i nadal dość długo działa.

BTW GPSa - przetestowałem go w trasie na Googlowej apce Moje Trasy i jakichś aplikacjach testowych - nie działa, identycznie jak w pozostałe egzemplarze testowane w domu. W sumie jestem ciekaw, czy to X-kom dostaje taki felerne modele, bo jednak przynajmniej 2 osoby potwierdziły, że w końcu u nich fixa złapał, a te moje zawsze pokazują 0 jako siłę sygnału, tak więc na fixa nie ma szans. Żonie to mało przeszkadza tak więc już 4 raz nie będę wymieniał a wysyłać na miesiąc do serwisu mi się nie uśmiecha. Poczekam, aż będzie kończyć się gwarancja to wtedy zaatakujemy producenta, będzie to zapewne dobra okazja do wymiany telefonu :)

Tak przy okazji - udało nam się dobrać etui silikonowe. Trzeba kupować na Galaxy Alpha - prawie idealnie pasuje, oczywiście musiałem nieco powycinać skalpelem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi