Skocz do zawartości
kamilkratos

Problem z "dotykiem"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z wyświetlaczem, a mianowicie z jego dotykiem. Gdy jest on przybrudzony albo mam spocone paluchy, ekran często wariuje na całego, tzn. np. gdy piszę na klawiaturze, niekiedy wciska mi się kilka liter na raz. Miał ktoś taki przypadek?

Wysłano z HTC HD2 z użyciem Mocy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Mam to samo od jakiegoś czasu... I to nie tyle chodzi o to czy ekran jest brudny czy się ma spocone ręce (chociaż właśnie przy wilgotnych dłoniach się to bardziej nasila) co o trzymanie telefonu za dół (tam gdzie jest złącze microUSB). Jak dla mnie to jest to wina jakichś przeskoków napięcia, przez co ekran wariuje - doszedłem do takiego wniosku po tym, że jak występuje u mnie właśnie te wariowanie wyświetlacza (bo nie występuje cały czas, tylko w losownych momentach) to złapanie telefonu za boki niweluje problem...

Jak dla mnie to się to nadaje na gwarancję i pewnie coś z tym zrobią - tylko trzeba dobrze opisać problem. Żeby nie wyszło na to, że się oddało tel na gwarancję, a tam wymienili soft i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może być tak jak mówi Lanc, króka teoria:

ekrany_dotykowe_pojemnosciowe.jpg

Autor: http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2009/09/wszystko-o-ekranach-dotykowych.aspx

możesz jeszcze spróbować niewiele benzyny ekstrakcyjnej na ścierkę i przeczyścić ekran dokładnie, ona zawsze usuwa jakiekolwiek tłuszcze i brudy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki za rady. Myślę, że pomoże :D

Wysłano z HTC HD2 z użyciem Mocy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qnev

Obsługa z mokrymi rękoma to dopiero przygoda. Jak zostanie kropla wody na wyświetlaczu albo dwie to dopiero mu odbija... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od początku tak mieliście ? Bo ja powiem szczerze, nie raz telefon miałem przy sobie, podczas kąpieli i nie raz tam odbierałem połączenia :D Nie wiem, czy łapałem telefon z boku, czy jak, ale ekran "jeszcze" mi nie oszalał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Ja tak mam od jakichś 2 miesięcy, czyli jakoś od kwietnia. A telefon mam od końca grudnia i wcześniej problemu nie było -.-

Tapnięte z HD2 @ Forum Runner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi