Skocz do zawartości
eliot93

[I9305] Szybkie rozładowywanie się baterii na Androidzie 4.4.4 - I9305XXUFNJ1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od marca posiadam S3 w wersji LTE. O problemach z baterią w tym modelu można przeczytać w wielu miejscach... Oryginalnie miałem zainstalowanego Androida 4.3 (soft niebrandowany, z polskiej dystrybucji) i od samego początku zastanawiało mnie to 'pożeranie' baterii przez telefon. Ostatnio postanowiłem zaktualizować sobie soft do wersji 4.4.4 (który to miał podobno rozwiązać problemy związane z baterią :kwasny: ), ale niestety - różnicy żadnej nie zauważyłem. Poziom baterii spada w przerażającym tempie (w ciągu nocy 25-30% - pełna bezczynność, wszystkie sieci, bluetoothy etc. powyłączane, nawet aktywny tryb samolotowy). Co więcej - ostatnio wyłączyłem telefon (35% baterii), a gdy go włączyłem kilka godzin później miał już tylko 5%! Oczywiście robiłem pełny wipe, skutków niestety brak. Programy 'przedłużające' żywotność baterii również niewiele dają. W związku z tym mam 2 pytania:

1. Czy można temu zaradzić w taki sposób, aby nie nabić flagi Knoxa i nie mieć problemów przy ew. gwarancji (której zostało ponad rok)?

2. Czy przeinstalowanie systemu za pomocą Odina lub zmiana na wersję brandowaną może pomóc i czy nabije to flagę?

Przegrzebałem trochę internetu i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Większość tematów dotyczy Androida 4.3 lub rootów/custom romów.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez eliot93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ans

u mnie zainstalowanie 4.4.4 zamiast 4.3 pomogło bez dwóch zdań. Tylko, że ja jestem użytkownikiem który z dodatkowych programów ma tylko dropboxa. Programy ktore niby pomagają baterii wywal bo działają odwrotnie :E ściągnij wake lock detector i zobacz co się dzieję gdy nie widzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wakelock Detector wymaga niestety roota... :(

Tyle udało mi się wyciągnąć (noc, wszystko powyłączane, tryb samolotowy):

post-361509-14255758857143_thumb.png

post-361509-14255758858201_thumb.png

post-361509-14255758857623_thumb.png

Edytowane przez eliot93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wgraj na nowo soft przez Odina, nie instaluj żadnych dodatkowych aplikacji i obserwuj. Bez roota nikt nic nie wywróży niestety.

Wysłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. A czy jest możliwość zrootowania bez naruszania Knoxa i bez utraty gwarancji? Czy wgranie softu przez Odina nie nabije flagi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma metody roota bez nabicia Knox'a.

Wgranie przez Odina nie nabija Knox

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz pozniej czy reinstalacja cos pomogla i czy instalowales brand czy wolna wersja. Mecze sie z tym problemem juz miesiac bez rezultatow. Telefon nie jest moj wiec rootvz nabiciem flagi nie wchodzi w gre. To jest jakas porazka. Moze ktos ma jeszcze jakies inne pomysly jak to ogarnac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, czyli jednak nie tylko ja mam z tym problem na KitKacie. A powiedz mi czaniol kilka rzeczy:

- jak długo posiadasz ten telefon i czy wymieniałeś w nim baterię?

- czy wcześniej miałeś w telefonie jakiegoś starszego Androida? Jeśli tak, to czy działo się na nim to samo?

- czy bateria rozładowuje się tylko gdy telefon jest uśpiony, czy również gdy jest całkowicie wyłączony (tak jak u mnie)?

Niestety, podejrzewam, że ze względu na ostatni podpunkt problem może być spowodowany padniętą baterią lub uszkodzoną płytą główną. No bo co może mieć soft do rozładowywania baterii na wyłączonym telefonie? Myślę, że niewiele. Proszę kogoś bardziej ogarniętego w tej materii o wyprowadzenie z błędu lub potwierdzenie mojej hipotezy ;)

Aha, aby wgrać soft przez Odina muszę skorzystać z tego poradnika?

http://forum.android.com.pl/f551/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-297007/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jamot

Tak kolego , skorzystaj z tego poradnika. Masz tam wszystko ładnie opisane co i jak robić.

Osobiście używałem Odina 3.09.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak podejrzewałem - przeinstalowanie softu nic nie zmieniło. Czy jest jakaś brandowana wersja KitKata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi