Skocz do zawartości
jokert5

Zakupiłem telefon 32GB, nie mam dowodu zakupu a nie działa mi dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszedł mi teraz telefon kupiony od kogoś pisał, że nowy z salony plusa wersja 32 gb sprawdzałem imei pisze POLAND. Na pudełku Importer LG Electronics Polska. Nie mam faktury, paragonu nic. Tylko karta gwarancyjna i instrukcja obsługi, karta gwarancyjna w języku polskim nie jest podbita, cała czysta.

Telefon miał folie wszystko na sobie ale w pudełku nie było słuchawek to na pewno był otwierany. Załączyłem go wszystko ładnie pięknie wyskoczyły mi opcje konfiguracji dotykam i du*a nic nie reaguje, resetowałem go trzymając przycisk z tyłu i nic to nie daje czy jest możliwość wyłączenia go całkowicie bez dotyku ? Bo baterii nie wyciągnę.

Podłączyłem go pod program od LG pod USB ale nie znajduje telefonu.

Panowie macie jakiś pomysł ?

Edytowane przez TheSpecial1
    Tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Sprzedawca Cię oszukał po prostu. W polsce jest dostepna wersja 16gb. A że dotyk nie działa to juz sprawa jasna. Fakturę musiał dostać lub paragon jesli to było z plusa. Imei z telefonu sprawdzisz czy sie zgadza z pudelkiem? W sumie to tel nie da się obsłużyć bez dotyku tak że mazz lipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMEI zgadza się na pudełku i telefoni lecz jest to faktycznie wersja 16 gb tak pisze na naklejce z tyłu telefonu.

<response req_cmd="check_model" status="ok">

Wie ktoś czy tak szczerze jest sens zgłaszać to na policje, zrobią coś z tym ?

Mam screena z aukcji gdzie pisze, że jest to wersja 32gb nowy. Jest podany telefon, gg wszystko.

Szczerze dziwi mnie, że to oszust koleś nie krył się z danymi, niczym wydawał się w porządku nawet przesyłka była ubezpieczona na kwotę 1000zł.

Mam również sms, gdzie mi napisał, że telefon był brany z plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli gosc podal prawdziwe dane w allegro to moze cos Ci sie uda zalatwic, jezeli nie to raczej wtopiles hajs. Niby mozna namierzyc z jakiego ip byly wysylane maile itp ale nie wierze, ze ktos sie tym zajmie tylko umorza sprawe.

Wydaje mi sie, ze ostrzegano Cie na forum, ze ten tel to fake i zebys nie kupowal tam tel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naq

Z allegro? Podaj linka do tej aukcji zakonczonej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest kupiony z OLX sprawę załatwiałem smsowo. Dane są na przesyłce i podał numer konta bankowego na który mają iść pieniądze.

---------- Post dołączono o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Co najlepsze to jest jego profil https://www.facebook.com/krzychu.sentowski?fref=ts na gg podane 19 lat więc obstawiam, że na 100% on.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Naq

Wpadłeś :/

Nigdy się nie wysyła kasy w ciemno bez allegro.Na policji nic nie zdziałasz, ponieważ nie została spisana żadna umowa pisemna.

---------- Post dołączono o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Chyba zły ten FB ponieważ na zdjęciach to rasowy "Gimbus".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS

---------- Post dołączono o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

[/color]Co najlepsze to jest jego profil https://www.facebook.com/krzychu.sentowski?fref=ts na gg podane 19 lat więc obstawiam, że na 100% on.

On 19? Chyba 13 !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Umowa ustna to też umowa. A jak ma SMS-y to już jest potwierdzenie, takie sobie, ale jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slabo i to wyglada, bo jedyne co mozesz zglosic to oszustwo z ktorego gosc tez moze sie wymigac bo powie, ze to Ty podmieniles telefony bo przeciez on wyslal Ci dzialajacy tel. Lipa jest, ze nie mozesz sprawdzic jaki prawdziwy imei ma ten telefon.

Postrasz chlopaka policja, moze sie wystraszy i odda kase. Tylko mu nie groz "czynami zabronionymi" bo wtedy on moze Ciebie oskarzyc. Zobacz czy na fb nie ma jego rodzicow. Jak cos to napisz do nich co zrobil synalek i ze sprawe zglosisz na policje, a wtedy bedzie mial problemy.

P.S. ciekawe czy ten gosc nie jest na forum i nie czyta naszych porad/sugestii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi