Skocz do zawartości
jokert5

Zakupiłem telefon 32GB, nie mam dowodu zakupu a nie działa mi dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

expo69

Takie to właśnie jest kupowanie na olx bez sprawdzania osobistego. Jawne nabijanie ludzi w butelkę, po raz kolejny słyszę taką historię. Kiedyś kolega kupił też w taki sposób telefon za 400zł oczywiście nie przyszła żadna paczka, co dziwne nic nigdzie nie zgłaszał, a po roku policja sama się zgłosiła, że kilka osób zgłaszało oszustwa na tego pana i po wyciągach bankowych doszli do poszzczególnych ludzi, obecnie czeka na jakiekolwiek rozstrzygnięcie sprawy ;)

Zostałeś oszukany, co tu więcej pisać, nie wydaje mnie się, że to ten gimbus by Cię oszukał, może tylko ktoś się pod niego podszywał. Próbuj dzwonić na ten numer co się smsowo dogadywałeś, ale nie swojego telefonu, lub z zastrzeżonego.

Ludzie myślcie, bo sami na własne życzenie dajecie się oszustom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XQS

Najgorzej jest kupić coś na OLX bez sprawdzenia, na allegro przynajmniej działa ochrona kupujących.

Regulamin OLX:

1. Operator nie ponosi odpowiedzialności za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez Strony umów związanych z Ogłoszeniem.

2. Operator nie ponosi odpowiedzialności za jakość lub legalność oferowanych Towarów, prawdziwość i rzetelność informacji podawanych przez Użytkowników, a także zdolność sprzedających oraz kupujących do realizacji transakcji.

Jak byś miał chociaż jakaś FV albo paragon to możesz wysłać do serwisu. Ja wysłałem z zainstalowanym custom romem, bez karty gwarancyjnej tylko z FV, to naprawili rozbity wyświetlacz za darmo. Jak nie uda Ci sie skontaktować ze sprzedawcą to po prostu zamów kuriera LG, napisz ze usterka "nie działa dotyk", powinni naprawić za free.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Co do sprawdzenia IMEI. To naklejke na tyl mogl przekleic z innego telefonu czy cos. Wyjmij tacke karty sim i na jednej z ramek tacki powinien by nr IMEI napisany bardzo mala czcionka. Sprawdz czy tam jest taki sam jak na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jak się kupi jakiś towar przez internet, to można go zwrócić nie podając powodu w ciągu 10 dni od dnia wydania towaru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MAX100

W LG G2 nie ma numeru imei na szufladzce od karty sim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Numer imei tez jest przyklejony do klapki jak sie ja zdejmie. Jak sprzedajacy nie wiedzial to moze nie podmienil tej drugiej jakby co. W razie gdyby rzeczywiscie kombinowal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deenes
    Ale jak się kupi jakiś towar przez internet, to można go zwrócić nie podając powodu w ciągu 10 dni od dnia wydania towaru.

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Tylko jak kupisz od firmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam po długich prośbach i staraniach można powiedzieć, że odzyskałem pieniądze ale nie do końca gdyż, zapłaciłem równy 1000 + 30zł za przesyłkę, a dostałem zwrot 950zł śmieszy mnie już to ale 50 zł drogą nie chodzi. Podpowie ktoś czy olać sytuacje i odesłać go czy czekać na to 50zł ?

Pisałem sms czemu nie dostałem całości i do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens z tym jeszcze walczyć. Z drugiej strony większość kwoty już masz więc możesz go jeszcze przycisnąć jak ci się chce - nie masz nic do stracenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi