Skocz do zawartości
nuke3

Nieznana przyczyna przywrucenia do ustawień fabrycznych, jak odzyskać dane?

Rekomendowane odpowiedzi

nuke3

Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich.

Niestety nie znalazłem rozwiązania na tym forum i nie wiem czy to właściwy dział, ale proszę Moderatorów o wyrozumiałość dla nowych.

Mam dosyć przykrą sytuację, z nieznanych przyczyn telefon powrócił do ustawień fabrycznych.Nie ma zainstalowanych aplikacji nieprawidłowy czas i język.

Przyczyna jest dla mnie nieznana i nie bawiłem się ustawieniami.

Czy jest możliwość przywrócenia wszystkiego z powrotem, ew czy mogę odzyskać pliki ustawień aplikacji?

PS

Nie nie korzystam z tego telefonu, leży wyłaczony do czasu znalezienia rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuke3

Naprawdę, nikt nie zna odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

Masz na myśli powrót do "telefonu sprzed awarii"? Nie, nie ma takiej możliwości w 100% jeśli nie miałeś roota i nie zrobiłeś sobie kopii danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

a korzystanie z profesjonalnych serwisów odzyskiwania danych było by nieopłacalne jeśli chodzi tylko o odzyskanie ustawień aplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jeśli miałeś włączoną taką opcję, to na serwerze Google jest lista aplikacji, które miałeś zainstalowane i możesz je znowu zainstalować. Tylko tyle możesz zrobić, cała reszta przepadła bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuke3

Niestety nie miałem kopii zapasowej.

Pliki które są na tym telefonie są na tyle istotne dla mnie, że jestem w stanie zwrócić się do specjalistów, polecacie kogoś?

Nadal nie wyjaśniła się przyczyna "awarii", telefon po prostu powrócił do ustawień fabrycznych, a ja mu w tym nie pomagałem. Czy to się od tak zdarza w androidzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Niestety nie miałem kopii zapasowej.

Pliki które są na tym telefonie są na tyle istotne dla mnie, że jestem w stanie zwrócić się do specjalistów, polecacie kogoś?

Szykuj się na 4 cyfrową kwotę jeśli byś zlecił to specjalistom. Tym bardziej jeśli uzywałeś telefonu od czasu utraty danych. Bo to oznacza że stare dane nadpisałeś nowymi, co znakomicie utrudni odzyskiwanie. Może się okazać że pliki jednak nie aż tak ważne.

Nadal nie wyjaśniła się przyczyna "awarii", telefon po prostu powrócił do ustawień fabrycznych, a ja mu w tym nie pomagałem. Czy to się od tak zdarza w androidzie?

Nie, nie zdarza się. Tak samo jak nie zdarza się bez powodu niebieski ekran w Windows - jeśli się zdarza to znaczy że coś nie tak z twoim sprzętem lub uszkodzony masz system.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuke3

@Eskan

Czy testowałeś program, czy odzyskuje pliki o rozszerzeniu .db?

Jak już wspominałem, telefon leży na półce od czasu stwierdzenia nieprawidłowości.

Zastanawia mnie to, ze skoro system działa, ale nie widzi ustawień to bardzo możliwe, że uszkodził się pojedynczy plik i wystarczyło by go tylko poprawić.

Może jakiś pomysł, gdzie są zapisane np. ustawienia użytkownika.

Edytowane przez nuke3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

wydaje mi się że z odzyskaniem nie będzie tak prosto, jeśli nie są to dane na karcie sd. Jeśli jest dostęp z komputera tylko przez MTP to jakoś tego nie widzę, żeby jakakolwiek standardowa metoda zadziałała. No może coś przez adb, ale jakoś tego nie widzę. Odzyskiwanie skasowanych danych z karty opiera się na działaniu bezpośrednim na systemie plików, czego tutaj nie będzie.

Ustawienia użytkownika są w katalogu /data, do którego bez roota nawet nie masz dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi