Skocz do zawartości
ysiu007

Vertis 4510 expi - jaka jest rzeczywista ilość pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie stałem się posiadaczem tego telefonu. Wg. danych producenta telefon posiada: "Pamięć RAM: 1 GB i Pamięć wbudowana: 8 GB". Natomiast w opcji pamięć pokazuje "pamięć wewnętrzna - całkowita pojemność 2 GB i pamięć telefonu 4,14 GB". Proszę o wyjaśnienie.

Edytowane przez ysiu007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

Z tego co piszesz to wygladaloby na to, ze z 8GB flasha telefon ma 2GB na aplikacje i 4.14GB na pozostale dane uzytkownika. Wejdz jeszcze w ustawieniach w Aplikacje i tam zobacz. Zwykle na ekranie gdzie sa dzialajace aplikacje podana jest wolny/zajety RAM, a na kolejnych zajeta pamiec na aplikacje i ewentualnie pamiec danych. Podaj tutaj wyniki, a najlepiej zrzutki z ekranu. Sam jestem zainteresowany tym telefonem, ale gdzies czytalem komentarz, ze ten model ma tylko 1GB na aplikacje, co przy 8GB byloby nieporozumieniem.

Sam mam Xperie S, ktora ma 32GB pamieci i Sony zostawilo na aplikacje tylko 2GB. Dosc szybko ta pamiec sie konczy, a nie wszystko da sie przeniesc do pamieci danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo tak jest podzielona partycja. Partycja systemowa, gdzie domyślnie są ładowane wszystkie aplikacje ma 4GB (z czego 2 oczywiście zajmuje system operacyjny) i dodatkowe 4GB w pamięci użytkownika (na inne ♥♥♥♥♥oły, typu mp3 i filmy). W niektórych modelach jest możliwość podmiany takich pamięci, aby móc instalować aplikacje na karcie SD lub właśnie w drugiej dostępnej (jak w Huawei G300). Także wszystko się zgadza z opisem, telefon ma 8GB pamięci Flash, ale 2 GB zajmuje system, 2 są przypisane jako pamięć aplikacji, a 4 jako pamięć użytkownika, łącznie daje to 8GB. Niestety jest to tani chińczyk i nikt nie powiedział, że te 8GB są dostępne na aplikacje itp. A co do Verista Expi 8GB - jest dużo lepszy niż Expi 1.2. Wszystko powinno działać sprawnie i bez najmniejszego przycięcia przy obciążeniu telefonu, minusem jest bateria, dla wymagających - 1 dzień to max, najlepiej wyposażyć się w power bank. Informacje na ten temat dostałem dopiero u znajomego, który ma serwis telefonów komórkowych. Jedynym minusem są części zamienne - ciężko je dostać, dlatego pozostaje jedynie serwis producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80
    Bo tak jest podzielona partycja. Partycja systemowa, gdzie domyślnie są ładowane wszystkie aplikacje ma 4GB (z czego 2 oczywiście zajmuje system operacyjny) i dodatkowe 4GB w pamięci użytkownika

Jeśli już to są przynajmniej 3 partycje. System jest na zupełnie osobnym filesystemie.

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że ten model ma faktycznie 2GB na aplikacje, a nie 1GB jak to wyczytałem w opiniach na ceneo czy skapcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiąc w pierwszym zdaniu partycja, miałem na myśli pamięć flash, moje przejęzyczenie. Raczej wydaje mi się wątpliwe, żeby aż 3GB zajmował system. W P710 pamięci flash jest 4GB, z czego system zajmuje 2,2 GB. Zostaje tylko 1,8 dla użytkownika. Tutaj system zajmowałby aż 3GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

KitKat znany jest z tego, ze troche spuchl :) Zauważ, ze wiekszosc sprzetow z KK ma juz 8GB, a nie 4GB jak w JB.

I nie 3GB tylko wg tego co pisal kolega wyzej 8-2-4.14 = 1.86GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cbm80 - w ustawieniach/aplikacje jest: pamięć wewnętrzna 257 MB w użyciu i 1,7 GB wolne,; pamięć RAM 338 MB w użyciu i 625 MB wolne. mam go dopiero 3 dzień i na razie wszystko chodzi naprawdę płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    I nie 3GB tylko wg tego co pisal kolega wyzej 8-2-4.14 = 1.86GB

Gdyby było dostępne tylko 1GB na aplikacje, to masz 8-4.14-1=2,86, prawie 3 GB. A KitKat nie zajmuje więcej jak JB, wiem po aktualizacji mojego P710, jak to powiedziałeś, spuchł, ale o 100mb, a nie o 1GB.

ustawieniach/aplikacje jest: pamięć wewnętrzna 257 MB w użyciu i 1,7 GB wolne

Czyli normalnie jest niecałe 2 GB na aplikacje, 4,14 dla użytkownika i reszta na system.

A co do telefonów wyposażonych w KK - 8GB to wcale nie taka oczywistość, telefony z wyższej półki tak i owszem, mają 8GB, ale nie te tańsze budżetówki, które dalej mają 4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80

ysiu007: Dzieki za potwierdzenie. A jaka wersje masz czarna czy biala?

Edytowane przez ReaderPL
    Usunięto zbędną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w białym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi