Skocz do zawartości
Tayced

[5.0.1] Bezpodstawny task kiling.

Rekomendowane odpowiedzi

Tayced

Czołem!

Kilka dni temu zaktualozowałem telefon do tego wielce pożądanego Androida 5. Przez to pojawił się pewien problem - nagminny, bezpodstawny task killing. Sprawa wygląda mniej więcej tak, że przykładowo: włączę Deezera przejdę do przeglądarki (UC Browser) i po kilku sekundach proces Deezera jest zabijany. Tak jest też przykładowo jeśli wyjdę z przeglądarki i wejdę w np. ustawienia, albo zminimalizuje 2048 i włączę kalkulator. Co najzabawniejsze w tym czasie mam wolnej jeszcze 200-300 MB pamięci RAM, więc niemało. Nie mam zainstalowanych żadnych aplikacji do task killingu (CCleaner chyba tego nie robi). To jest ogromnie uciążliwe.

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem? Byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Tayced

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

To normalne działanie Androida. Zaradzić można tylko (w ograniczonym zakresie) posiadając roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tayced

Normalne? Normalne jest jeśli zabija procesy kiedy pamięć RAM się kończy. W tym przypadku, kiedy mam 300 MB wolnego RAMu nie powinno się tak dziać. Drugim argumentem jest fakt że na Androidzie 4.4 nie dochodziło do takich zjawisk. Jeśli możesz, to powiedz mi jak sobie z tym poradzić (nawet w tym ograniczonym zakresie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

A jednak normalne. Nie musisz mieć zajętego 100% ramu by jakaś aplikacja została ubita. Nie wdając się w szczegóły takie zarządzanie ramem i tyle. Chociaż nie zawsze każda app będąca w tle jest od razu ubijana. Na forum jest to w niejednym faqu wyjaśniane i przybliżane. Coś mi się nie chce wierzyć, że nie miałeś z tym styczności w 4.4 :hyhy:

http://forum.android.com.pl/f1323/aplikacja-pozwalajae-ca-przypisaae-okrea-lonae-iloa-ae-ram-do-aplikacji-485016/#post4269719

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tayced

Nie wiem w jakim celu miałbym Cię okłamywać. Na wersji 4.4 co prawda zdarzało się że system wyłączył Spotify jeśli miałem mnóstwo aplikacji w tle. Wyłączył przeglądarkę jeśli zaraz po niej włączyłem Asphalta. Ale jeśli wyjdę z przeglądarki do kalkulatora i mi ją zamyka to naprawdę klęska i coś takiego było niespotykane w CM11 (4.4.4). Z tego co się orientuje to Xposed nie działa na runtime ART, więc użycie tego na Androidzie 5 odpada. Nadal liczę na jakieś rady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Kolego, masz jak widzę L90 na CM12. Więc dlaczego się dziwisz i robisz hałas? Czy ten Cyanogen to wersja Stable? Może chociaż Snapshot? Nie, to wczesne Nightly, pełne błędów i wybrakowane z funkcji. Deweloperzy to nie wielka firma jak Google tylko co najwyżej grupka pasjonatów. Nie oczekuj cudów w takiej sytuacji. Poczekaj na bardziej dopracowane buildy.

Odnośnie samego problemu - tak jest ustawiony ten cm, tak napisano zarządzanie pamięcią że bardzo agresywnie pilnuje wolnego RAMu. Pamiętaj też że to co widzisz w Ustawieniach -> Aplikacje to nie jest ilość wolnej pamięci. System nie dodaje tam pamięci zajętej na buforowanie aplikacji (pokaż aplikacje w tle), one też są w pamięci ale "wiszą" między stanem uruchomienia a stanem usunięcia. Są gotowe na jedno i drugie. Przede wszystkim zacznij używać Greenify i poszukaj alternatywnego kernela choć pewnie na razie mało jest kompatybilnych z 5.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tayced

Przecież nie oczekuję cudów. Z tego co się orientuje jest to bardziej czysty Android 5, niż Cyanogen. Nie jestem więc pewien czy to wina samego CMa. Szukałem po prostu rozwiązania tymczasowego. Nie wymagam niczego od teamu Cyanogen Moda, szanuje ich pracę. Co do samej firmy to od dłuższego czasu nie jest już ona "grupą pasjonatów" a pełnoprawną firmą, współpracująca z gigantami rynku mobilnego (patrz: dystrybucja Cyanogen OS), ale to już inna bajka. Tak czy inaczej postaram zastosować się do Twojej rady i zacznę używać Greenify, dzięki :).

Jak po jakimś konkretnym updacie nic się nie zmieni to ponownie wrócę tu "robić hałas".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Zawsze recznie mozesz zmienic zarzadzanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tayced

Mógłbyś mi jeszcze jaśniej powiedzieć w jaki sposób? W sumie chyba Greenify poniekąd załatwił sprawę, ale zawsze warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi